انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل بوت شدن اوبونتو  (دفعات بازدید: 370 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین freedom2u

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
مشکل بوت شدن اوبونتو
« : 17 اردیبهشت 1398، 11:15 ب‌ظ »
سلام من چند وقت پیش اوبونتو 17 رونصب کردم بعد نصخه ی 18 اومد اپگرید کردم به 18 ولی بعد چند روز سیستم رو که روشن میکردم یه صفحه ی سیاه میومد و پسورد میخواست منم همون پسوردی که برای اوبونتو گذاشته بودم رو میزدم ولی ارور میداد :'( کلا بیخیال شدم اومدم دوباره همون ویندوز رو نصب کنم که دیدم اون درایوی که اوبونتو توش نصب بود نوشته extended قابل فرمت هم نبود >:( ویندوزم رو روی یه درایوه دیگه نصب کردم و الان کلا اون درایو رو توی my momputer نمیاره یعنی پنجاه گیگ  از هاردم الان بلااستفاده مونده  :'( :'( :'(

خواهش میکنم کمکم کنید.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
پاسخ : مشکل بوت شدن اوبونتو
« پاسخ #1 : 17 اردیبهشت 1398، 11:54 ب‌ظ »
سلام.
بالاخره مشکل شما، بوت اوبونتوست یا پارتیشنش در ویندوز؟!
اول این‌جا را بخونید:
https://en.wikipedia.org/wiki/Disk_partitioning تا بدونید اون extended چیه و در بخش مدیریت پارتیشن‌ها در سیستم‌عامل کمکتون کنه.
اون پنجاه گیگ را ویندوز پشتیبانی نمی‌کنه ولی الآن اوبونتو روشه پس
اگه در ویندوز هستید و دیگه نمی‌خواهید از اوبونتو استفاده کنید، بهتره از خود توسعه‌دهنده و کاربران ویندوز و اون لینکی که دادم کمک بگیرید.
« آخرین ویرایش: 18 اردیبهشت 1398، 12:05 ق‌ظ توسط بهنام … »
:) :)

آفلاین freedom2u

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
« پاسخ #2 : 18 اردیبهشت 1398، 03:02 ب‌ظ »
نه من میخوام از اوبونتو استفاده کنم ولی اوبونتو برام مشکل داشت  مجبور شدم ویندوز نصب کنم

الان مشکله من اینه اوبونتو روی سیستم من نصبه ولی نیست....! :(

اون درایوی هم که اوبونتو توش نصب بوده الان قفله کلا یعنی نه میشه دیدش توی my computer نه میشه حتی موقع نصب اوبونتو یا یا ویندوز میشه فرمتش کرد! :'( .(لینکی هم که فرستادین کلا انگلیسی بود نتونستم بخونمش :-X)

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #3 : 18 اردیبهشت 1398، 10:25 ب‌ظ »
پس:

۱. چون ویندوز، پارتیشن‌های ext4 و … را پشتیبانی نمی‌کنه نمی‌تونید توی ویندوز کاری کنید و دستش هم نزنید.

۲. چون الآن ویندوز نصب کردید، بوت روی ویندوزه و باید گراب را تعمیر کنید. برای تعمیر گراب، باید دو کار انجام بدید: اگه از uefi استفاده نمی‌کنید:
 آ. دربارهٔ نصب و تعمیر گراب جستجو کنید و مطالعه کنید.
 ب، اوبونتو را همون‌جور که برای نصب، روی لوح یا فلش یا … ریختید باید آماده کنید و اون را بوت کنید و بجای نصب، به‌صورت زنده اجرا کنید (Try Ubuntu)، بعد اون‌جا طبق چیزایی که (آ) مطالعه کردید پیش برید.
 *، کارهایی که باید انجام بدید خلاصه‌ش اینه:
  **، با fdisk پارتیشن روت را پیدا می‌کنید.
  **، اون را روی ‎/mnt مثلاً ماونت می‌کنید.
  **، با grub-install گراب را روی اون مسیر نصب می‌کنید.
  **، بعد رایانه را از نو راه‌اندازی می‌کنید و update-grub را انجام می‌دید.
 *، یا کلاً ممکنه با برنامهٔ boot-repair یه کاری کنید. در کل سخت نیست.
 *، اون موقع هم ویندوز دارید و هم اوبونتو.

۳، مشکل رمز خواستن اوبونتو را باید بررسی کنید برای چی بوده، شاید رمز اتصال اینترنت یا چیز دیگه‌ای را می‌خواسته، یا شاید برای کاربری عادی و ریشه رمزهای مختلف تنظیم کرده‌باشید یا شاید خطا در تطبیق زبان بوده (چون در اوبونتو این امکان وجود داره که پنجره‌ها، نویسه‌های گوناگونی بگیرند و …)، یا هرچیز دیگه.

۴. اگه می‌خواید پیشرفت کنید و بعداً مشکلات کمتری داشته‌باشید، باید متن زیاد بخونید (حتا انگلیسی)، منم انگلیسیم ضعیفه ولی بیشتر مواقع کارم با واژه‌های آشنا در متن راه افتاده!

موفق باشید.
« آخرین ویرایش: 18 اردیبهشت 1398، 10:31 ب‌ظ توسط بهنام … »
:) :)