انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با شورتکات ایکن برنامه در elementry os (حل شد)  (دفعات بازدید: 1625 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hamidtbt

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
سلام من یه مشکل با المنتری os دارم اینکه بیشتر برنامه هایی نصب میکنم مانند xampp اندروید استادیو sqlite شورتکات نمیسازه که از اپلبکیشن هام بتونم اجرا کنم .البته اندروید استادیو خودش تنظیمات داره و میتونم دستی بسازم ولی بقیه نرم افزار ها خیر ... باید چیکار کنم ؟

یک سوال دیگه هم داستم الان نسخه جدید elementry os اومده میخوام اپگرید کنم به نسخه جدید از طریق ترمینال میرم میگه هیچی اپگریدی وجود نداره ولی فایل iso را دانلود کردم

از طریق فایل iso  نمیشه اپگرید کرد ؟
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1398، 11:32 ب‌ظ توسط hamidtbt »

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : مشکل با شورتکات ایکن برنامه در elementry os
« پاسخ #1 : 23 اردیبهشت 1398، 03:56 ب‌ظ »
سلام،
سعی کنید تا حد ممکن خارج از مخازن نرم افزار نصب نکنید. به جای xampp از Lamp استفاده کنید. همچنین sqlite هم تقریبا توی مخازن هر توزیعی موجوده و به سادگی می‌تونید نصبش کنید.
و اما چیزی که دنبالش می‌گردین بهش می‌‌گن Desktop Entry. اینجا رو بخونید.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین hamidtbt

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 23 اردیبهشت 1398، 04:07 ب‌ظ »
سلام،
سعی کنید تا حد ممکن خارج از مخازن نرم افزار نصب نکنید. به جای xampp از Lamp استفاده کنید. همچنین sqlite هم تقریبا توی مخازن هر توزیعی موجوده و به سادگی می‌تونید نصبش کنید.
و اما چیزی که دنبالش می‌گردین بهش می‌‌گن Desktop Entry. اینجا رو بخونید.

ممنونم..
ولی جدیدا که از خوده اپ سنتر سیستم عامل هر نرم افزاری را سرچ میکنم پیدا نمیکنه در صورتیکه یاده قبلا اندروید استادیو و... را از اپ سنتر دانلود میکردم

اگه یه راهنمای فارسی بود بهتر بود .. حالا ببینم چیکار میتونم بکنم

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #3 : 23 اردیبهشت 1398، 04:16 ب‌ظ »
معمولا رابط‌های گرافیکی APT هر کدوم یه جور مشکل دارن و به خوبی خود APT کار نمی‌کنن. چرا از خود APT استفاده نمی‌کنید؟ راهنمای استفاده از APT رو هم می‌تونید از اینجا بخونید.
همچنین یه رابط متنی هم داره به اسم Aptitude که می‌تونید از اون هم استفاده کنید.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین hamidtbt

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 23 اردیبهشت 1398، 04:39 ب‌ظ »
معمولا رابط‌های گرافیکی APT هر کدوم یه جور مشکل دارن و به خوبی خود APT کار نمی‌کنن. چرا از خود APT استفاده نمی‌کنید؟ راهنمای استفاده از APT رو هم می‌تونید از اینجا بخونید.
همچنین یه رابط متنی هم داره به اسم Aptitude که می‌تونید از اون هم استفاده کنید.
ممنونم از پاسخگویی شما... فعلا دارم میخونم ببینم میتونم مشکل را حل کنم

آفلاین hamidtbt

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 31 اردیبهشت 1398، 03:45 ب‌ظ »
سلام به دوستان عزیز من چون خودم تازه کار در لینوکس و ابونتو ( کوبونتو ) کلی سرچ کردم بلاخره تونستم از طریق این راه ایکن برنامه را اضافه کنم به دسکتاپ

ابتدا این برنامه را نصب کنید
sudo apt  install --no-install-recommends gnome-panel

و با این دستور میتونید برای برنامه مورد نظر Desktop Entry بسازید

gnome-desktop-item-edit ~/Desktop/ --create-new

البته استاید که میدونن برای تازه کارهایی مثل خودم گذاشتم که شاید به این مشکل برخورد کنند.
با تشکر