انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب نکردن برنامه های پیش فرض گنوم(حل شد)  (دفعات بازدید: 1552 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام
راهی هست موقع نصب تعدادی از برنامه ها نصب نشه؟
مثل آفیس یا ریتمباکس یا بازیها.

توزیع مورد نظر دبیان با میزکار گنوم
« آخرین ویرایش: 18 تیر 1398، 07:39 ب‌ظ توسط goloshon »

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : نصب نکردن برنامه های پیش فرض گنوم
« پاسخ #1 : 17 تیر 1398، 07:36 ق‌ظ »
در حال حاضر نصاب دبیان و اوبونتو و فدورا قابلیت انتخاب بسته‌ها برای نصب‌شدن یا نصب‌نشدن را ندارند، فقط می‌توان میزکار و گروه بسته‌ها (گرافیک، برنامه‌نویسی، سرور و ...) را انتخاب کرد. تنها اپن‌سوزه با نصاب YAST است که این قابلیت را از سال‌ها قبل ارائه می‌دهد.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #2 : 17 تیر 1398، 09:31 ق‌ظ »
سلام.
تا یه‌چیزاییشون، آره. debian net install را می‌گیرید (حدود ۴۰۰ مگ) و موقع نصب یه قسمت می‌گه کدوم میزکار و یا مجموعه را می‌خواهید نصب کنید.

نکته:
۱. موقع بوت چند گزینه میومد که من نصب بصورت comman line را انتخاب کردم و این را دیدم و نمی‌دونم گرافیکی هم همین‌جوره یا نه.
۲. یکی از مجموعه‌های قابل انتخاب debian desktop و یکیش هم debian tools و چند میزکار و … که نمی‌دونم توی هرکدوم چی هست. در بدترین حالت هیچ‌کدوم را انتخاب نمی‌کنید و بعد از پایان نصب و راه‌اندازی مجدد، می‌تونید گنوم‌شل و … را نصب کنید. ولی شاید اگه اون دو مجموعه انتخاب نشه و گنوم انتخاب بشه، گنوم بدون اون برنامه‌هایی که گفتید نصب بشه.
۳. موقع نصب برنامه‌ها با apt خودتون می‌بینید که می‌گه می‌خواد چه چیزهایی نصب کنه، بنابرین اگه چیزی را نخواستید و پیش‌نیاز بقیه نبود می‌تونید نصب را لغو کنید و اون بقیه را نصب کنید.
۴. نمی‌دونم چرا این نصب اینترنتی خیلی طول می‌کشه، ولی خب مگه چندبار قراره سیستم عامل نصب کنیم؟
« آخرین ویرایش: 17 تیر 1398، 09:43 ق‌ظ توسط بهنام … »
:) :)

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 17 تیر 1398، 11:53 ق‌ظ »
باسلام
ممنون از دوستان.
من از debian net install استفاده کردم ولی میزکار ناقص نصب میشه و ابزارها نصب نمیشه مثل disply یا screensaver یا keyboard و ...
با این دستورها
apt install xorg xterm gdm menu gksu --no-install-recommends
apt install gnome-session gnome-panel metacity gnome-terminal --no-install-recommends

sudo service gdm start

apt install gnome-shell --no-install-recommends

درموردapt دستور زیرو زدم ولی پکیجها خیلی هستند وقت گیر ومن هم نمیدونم دقیقاکدوم پکیجهارو
نصب نکنم.
apt install gnome --no-install-recommends
من قبلا با دستور زیر میزکار xfce نصب کردم ودقیقا فقط برنامه ها رو نصب نکرد.اما تو گنوم نمیدونم چرا نشد.
apt install --no-install-recommends xfce4https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,148476.0.html
« آخرین ویرایش: 17 تیر 1398، 11:58 ق‌ظ توسط goloshon »

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #4 : 17 تیر 1398، 01:08 ب‌ظ »
اگر می‌خواید نشست گنوم Flashback را نصب کنید باید بسته‌های gnome-session-flashback و gnome-flashback را نصب کنید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #5 : 17 تیر 1398، 05:20 ب‌ظ »
نصب‌نشدن اون ابزارها بخاطر یکی از همون مجموعه‌هاست که گفتم نمی‌دونم داخلشون چیه و فکر کنم مثل من سخت‌ترین راه را رفتید. فکر کنم help می‌زدید می‌گفت کدوم شامل آفیس و … و کدوم شامل display و ….

خیلی بسته‌ها پیش‌نیازند، یعنی فقط باید تلاش کنید از روی اسمشون، کلی‌ترین‌ها را انتخاب کنید، یا در اینترنت یا با apt search جستجو کنید، مثل همین بسته‌هایی که فرهاد گفت، که طبیعتاً مجموعهٔ متفاوتی نسبت به نصب «gnome» نصب خواهد کرد.
« آخرین ویرایش: 17 تیر 1398، 05:30 ب‌ظ توسط بهنام … »
:) :)

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 17 تیر 1398، 06:04 ب‌ظ »
باسلام
ممنون از دوستان
gnome-flashback گنوم کلاسیک هست که تو نشست قابل انتخابه.

راه حلی که به نظرم امد نصب ابزارها بعد نصبه گنوم شل و گنوم سیزن هست.
اگه راه بهتری بود ممنون میشم بگید.

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 18 تیر 1398، 07:38 ب‌ظ »
باسلام

اول debian net installنصب کردم.
بعد دستورهای زیرو بدون
 --no-install-recommendsاجرا کردم :)
apt install xorg metacity nautilus gdm3 menu

apt insatll gnome-terminal gnome-power-manager gnome-network-manager pavucontrol

service gdm start

دقیقامیزکار گنوم و ابزارهای میزکار نصب شدن بدون هیچ برنامه اضافی. ;D
بعد هم برنامه هایی که میخواستم نصب کردم :D