انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در باز کردن گیت هاب با کروم  (دفعات بازدید: 11484 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hamid123

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 38
پاسخ : مشکل در باز کردن گیت هاب با کروم
« پاسخ #30 : 05 آذر 1397، 09:03 ب‌ظ »
دوستان من با این لینک درخواست هایی که برای dns server فرستاده میشه رو از تور رد کردم و ظاهرا جواب داد.

دقیقا نمیدونم اون دستورات چیکار میکنن ولی ظاهرا یه پورت برای dns server باز کرده تو torrc و درخواست ها رو روت میکنه به اون پورت و جالب اینه که قبلا با دستور nslookup که از github.com میگرفتم یه آی پی میداد و الان یه آی پی دیگه و مشکل اتصال هم حل شده (البته اگه دوباره مشکل پیش نیاد)

پ.ن : من فقط تا قسمت /etc/init.d/tor restart پیش رفتم و تست کردم جواب داد و فایل /etc/resolve.conf رو تغییر ندادم.
پ.ن۲ : این یکی هم هست ولی من تست نکردم
پ.ن۳ : با این لینک هم میتونید ببینید DNS Server درست ست شده یا نه. همونطور که گفتم تا اون قسمت از آموزش پیش رفتم تست کردم و دیدم dns server تغییر کرده.

آپدیت : دوستان به گفته این لینک این کار از نظر امنیتی درست نیست. من هم بعد از تست دوباره سیستم رو به حالت قبل برگردوندم با اینکه مشکل iptable داشتم ولی حلش کردم.

بله از لحاظ امنیت تمام ترافیکی که ازش رد میشه قابل رصد هست براحتی(واسه کسایی آشنا نیستن‌: به معنی اینکه هر سایتی که باز میکنید هر آدرس اینترنتی که واردش میشید رو میتونن مشاهده کنن چون شکن پل ارتباطی شما میشه). به خاطر همین داخل توضیحاتمم گفتم میتونید تنظیم کنید فقط ترافیک سایت های خاص از شکن رد بشه تا از این بابت مشکلی نباشه. ولی خب بشخصه با اینکه ترافیک رو هم محدود کردم (فقط ۲ یا ۳ تا سایت رو از شکن عبور میدم یکیش گیت لب یکیش تم فارست یکیش هم فکر کنم کدکنیون باشه) ولی زیاد برام اهمیت نداره سایت های خاصی رو باز نمیکنم که مهم باشه از جهتی هم چه از سرویسی مثل شکن استفاده کنید چه نکنید به هر حال ترافیکتون در حالت عادی بدون رمز گذاری از isp داره رد میشه و میتونن رصد کنن واسه همین تفاوتی نداره چه شکن باشه چه نباشه اگه میخواید امنیت برقرار باشه باید راه دیگه ای رو پیش بگیرید. اگرم بخوام برم به آدرس خاص و خیلی مهم از سیستم عامل دیگه و با چند وی پی ان و تور اینکار و میکنم. ولی عموما کار خاصی ندارم و این مسئله زیاد اهمیتی نداره.

آفلاین ehsan_system

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #31 : 29 دی 1397، 09:29 ق‌ظ »
سلام
من هم همین مشکل رو داشتم این کار رو کردم مشکل حل شد :
توی آدرس بار کروم کنار https یک علامت i توی یه دایره هست روش بزنید و بعد گزینه آخری site settings رو انتخاب کنید و توی
صفحه تنظیمات بعدی دکمه ی آخری reset permission رو بزنید.
امیدوارم مفید باشه براتون.

آفلاین Sir-Shadow

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 69
« پاسخ #32 : 14 فروردین 1398، 05:38 ب‌ظ »
درود به همگی
من این مشکلو با کروم توی لینوکس مینت داشتم. گیت‌هاب و لانچپد باز نمی‌شدن.
اول این مشکل رو توی کروم نسخه اندروید ندیدم (به نظرتون چقدر از کد کروم مشترکه بین نسخه دسکتاپ و اندروید؟)
دوم این چند وقته سویچ کرده بودم به مانجارو نسخه‌ی Gnome Shell و اونجام همین مشکلو داشتم باهاش
سوم این که امروز KDE Neon نصب کردم و بدون مشکل داره هر دوتا سایت رو باز می‌کنه.

خلاصه که احساس می‌کنم مشکل ربطی به گنوم داشته که هم روی مینت و هم روی مانجارو این مشکل دیده می‌شد ولی حالا روی KDE خبری ازش نیست. (ترکیبی از کروم، نوم شل و اینترنت ملی)

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #33 : 14 فروردین 1398، 06:48 ب‌ظ »
درود به همگی
من این مشکلو با کروم توی لینوکس مینت داشتم. گیت‌هاب و لانچپد باز نمی‌شدن.
اول این مشکل رو توی کروم نسخه اندروید ندیدم (به نظرتون چقدر از کد کروم مشترکه بین نسخه دسکتاپ و اندروید؟)
دوم این چند وقته سویچ کرده بودم به مانجارو نسخه‌ی Gnome Shell و اونجام همین مشکلو داشتم باهاش
سوم این که امروز KDE Neon نصب کردم و بدون مشکل داره هر دوتا سایت رو باز می‌کنه.

خلاصه که احساس می‌کنم مشکل ربطی به گنوم داشته که هم روی مینت و هم روی مانجارو این مشکل دیده می‌شد ولی حالا روی KDE خبری ازش نیست. (ترکیبی از کروم، نوم شل و اینترنت ملی)
هر دو میزکار مذکور از NetworkManager استفاده می‌کنند، اگر مشکل مربوط به سیستم عامل باشه باید تو هر دو میزکار یکسان باشه، بهتر بود با GNOME Web روی گنوم یه امتحانی می‌کردید. منکه از فایرفاکس استفاده می‌کنم و هیچ مشکلی با هیچ سایتی ندارم.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین vahidmsp

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
« پاسخ #34 : 15 اردیبهشت 1398، 04:29 ب‌ظ »
من هم این مشکل رو دارم ولی با

chrome://net-internals/#dns

و بعدش کزینه clear host cache موقت درست میشه،
با vpn و tor هم درست میشه

منتها مشکل اصلی من اینجاست که این مشکل اصلا توی فایرفاکس نیست، و فقط داخل کروم پیش میاد

فقط هم github نیست کلا یک سری از وب‌سایت‌ها اینجوری شده جدیدا و داره تعدادشون بیشترم میشه.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #35 : 16 اردیبهشت 1398، 07:53 ق‌ظ »
اینجا در اوبونتو 19.04 با گنوم 3.32 و کرومیوم 73 این مشکل وجود ندارد. شاید فقط «گوگل کروم» یا نسخه‌های قدیمیش این مشکل رو داشتند. اونهایی که از اوبونتو 19.04 یا انتشارهای جدید از توزیع‌های دیگر استفاده می‌کنند با کروم یا کرومیوم تست کنند و نتیجش رو بگند.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #36 : 19 تیر 1398، 09:02 ق‌ظ »
گیت‌هاب هیچ مشکلی نداره ولی gitlab.com با کرومیوم 73 (می‌دونم قدیمیه) و مرورگر گنوم وب 3.32 باز نمی‌شه، برای شما هم همینطوره؟