انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در بالا امدن اوبونتو(حل شد)  (دفعات بازدید: 2210 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amir.reza487

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
مشکل در بالا امدن اوبونتو(حل شد)
« : 20 خرداد 1398، 06:14 ق‌ظ »
درود وقت بخیر دوستان من تا الان نصفه شب در در حال نصب اوبونتو lts 18.04 بودم که بدون مشکل وارد مرحله نصب میشه و یکی یکی همه مراحل انجام میشه و در اخر که بعد از نصب پیامی میاد برای ریستارت سیستم متاسفانه با ریستارت کردن سیستم وارد اوبنتو نمیشه و اکه فلش به سیستم وصل باشه میره برای نصب دوباره و اگر نباشه که میشه یه پی سی بدون سیستم عامل که خطا میده و میگه باید ریکاوری کنید حتی وقتی برای نصب دوباره اوبنتو وارد مرحله نصب میشم اوبونتو نصب شده قبلی در قسمت انتخاب پارتیشن وجود داره اما متاسفانه بالا نمیاد اگر کسی اطلاعی از این مشکل داره خوشحال میشم کمکم کنه و البته بگم که روی ssd نصب کردم با تشکر بسیار
« آخرین ویرایش: 20 خرداد 1398، 02:51 ب‌ظ توسط amir.reza487 »

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
پاسخ : مشکل در بالا امدن اوبونتو
« پاسخ #1 : 20 خرداد 1398، 11:46 ق‌ظ »
درود.
سیستمتون با UEFI کار می‌کنه؟ در مرحلهٔ نصب چه پارتیشن‌هایی ساختید؟
دقیقاً خطا چیه؟ و چه‌چیزی می‌گه ریکاوری کنید؟ (ویندوز داشتید قبلش که میاد و می‌گه ریکاوری کنید؟)

به این پرسش‌ها پاسخ بدید و هرچیز دیگه لازمه بگید تا دوستان بهتر راهنماییتون کنند.
« آخرین ویرایش: 20 خرداد 1398، 11:48 ق‌ظ توسط بهنام … »
:) :)

آفلاین amir.reza487

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 20 خرداد 1398، 12:35 ب‌ظ »
بله با uefi هست من ۳ تا پارتیشن از قبل در ویندوز داشتم که ۲ تا مربوط به هارد ۲tb و ۱tb من هست همچنین یک ssd ۲۵۰gb دارم که ویندوز نصب بود روش برای نصب اوبنتو فقط این پارتیشن رو فرمت کردم و اقدام به نصب اویونتو کردم که تک تک مراحل نصب بدون مشکل جلو میره وقتی نصب تمام میشه و گزینه ریستارت میاد که وارد اوبونتو بشه متاسفانه وقتی ریستارت میکنم وارد اوبونتو نمیشه و ارور صفحه ابی میاد که میگه پی سی شما باید تعمیر بشود و یک فایل خاصی از ویندوز miss شده و نمیوتونه اجرا کنه بله قبلش ویندوز داشتم کد ارور هم این هست 0xc0000225 code error
file : windows\system32\winload.exe
و چون و چون اون درایو رو فرمت کردم ویندوز حذف شده و اوبونتو هم نمیتونه اجرا کنه
در اخر هم بگم با استفاده از فلش اقدام یه نصب کردم
خیلی خوشحال میشم اگر کسی راهنماییم کنه چون پی سی واقعا نیاز دارم ممنون و تشکر بسیار
« آخرین ویرایش: 20 خرداد 1398، 12:45 ب‌ظ توسط amir.reza487 »

آفلاین amir.reza487

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 20 خرداد 1398، 01:08 ب‌ظ »
http://uupload.ir/files/qfdh_img_20190610_124905.jpg
ببینید اینجا لینک عکسو گذاشتم من قبلا ویندوز رو از طریق خود هارد کامپیوتر نصب کردم به همین دلیل اون ویندوز ۱۰ اونجا میاد و فک کنم مشکل هم همینه اجازه نمیده اوبونتو اجرا بشه و میبینید که اوبونتو هم کاملا بر پارتیشن 250 gb من نصب هست

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #4 : 20 خرداد 1398، 01:12 ب‌ظ »
سلام.
موقع نصب اوبونتو، در قسمت پارتیشن بندی، پایین صفحه یه گزینه برای نصب بوت لودر وجود داره. اونو اگه دستش زده باشی، کار خراب شده! اون باید دست نخورده باقی بمونه و روی sda باشه. که یعنی همون SSD شما. که خب البته به نظرم باید اولویت بوت با SSD باشه توی بایوس تا بتونه لودش کنه.
الان اولویت بوت با HDD بوده! طبیعیه که اوبونتوی داخل SSD بوت نمی‌شه. باید SSD اول باشه. یا اینکه اوبونتو رو روی HDD اول نصب کنی.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین amir.reza487

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 20 خرداد 1398، 01:22 ب‌ظ »
بله اون بوت لودر رو تغییر دادم خودم چون روی هازد 2tb من پیش فرضش بود و بردمش روی ۲۵۰ gb ینی الان نمیشه توی بایوش اینو برد روی ssd که اجرا کنه؟ یا چکار کنم بیام اوبونتو رو تو همین پیش فرضش نصب کنم؟ چطور اصلا تغیر بدم اینو که برو روی ssd پیش فرضش

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 20 خرداد 1398، 01:28 ب‌ظ »
بله اون بوت لودر رو تغییر دادم خودم چون روی هازد 2tb من پیش فرضش بود و بردمش روی ۲۵۰ gb ینی الان نمیشه توی بایوش اینو برد روی ssd که اجرا کنه؟ یا چکار کنم بیام اوبونتو رو تو همین پیش فرضش نصب کنم؟ چطور اصلا تغیر بدم اینو که برو روی ssd پیش فرضش

خب همین. نباید بوت لودر عوض بشه.
بهترین راه برای نصب دو سیستم‌عامل در کنار هم، اینه که هر دو روی یک دیسک نصب بشن. الان یکی‌شون روی هارده. یکی‌شون روی SSD. و بوت SSD روی هارد تنظیم شده. خب اینجوری جواب نمی‌ده.
شما یا باید اوبونتو رو روی هارد نصب کنی. یعنی یه پارتیشن روی هارد اول (همونی که ویندوز داره) بسازی و اوبونتو رو اونجا نصب کنی و بوت لودر هم بدون تغییر بذاری.
یا این‌که درب کیس رو باز کنی، SSD رو بیاری بالا در اولویت اول.
دیسک‌ها به ترتیبی که توی کیس چیده می‌شن و کابل بهشون وصل می‌شه، اولویت بندی می‌شن.
یا اینکه توی بایوس توی قسمت بوت، SSD رو بیاری به عنوان بوت اول که خب اینجوری فکر کنم دیگه واسه بوت ویندوز مشکل درست بشه.
شما SSD رو بیار اول. بعد داخل اوبونتو که رفتی، گراب رو آپدیت کن که ویندوز داخل هارد رو هم بتونه بیاره توی خودش.
با این دستور:
sudo update-grub

بعد اگه دیدی بازم نشد، دیگه همون؛ ویندوز و اوبونتو رو روی یه دیسک (یا هر دو روی هارد یا هر دو روی SSD) نصب کن تا مشکلت حل بشه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین amir.reza487

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 20 خرداد 1398، 01:36 ب‌ظ »
من اصلا قصد نصب اوبنتو کنار ویندوز نداشتم گفتم ویندوز من رو ssd نصب بود ولی از طریق همین هارد 2tb نصب شده بود ینی از اونجا بوتش کردم ولی زده که اونجا نصب شده  اصلا ویندوز رو نمیخام ینی الان بیام سوکت هارد 2tb بزنم به ssd درست میشه؟!

آفلاین amir.reza487

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 20 خرداد 1398، 01:40 ب‌ظ »
اقا از بایوس تغییر دادم الان وارد اوبونتو شد اگه بخام اون ویندوز کامل از بین بره باید هاردو فرمت کنم یا راه دیگه هست؟

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 20 خرداد 1398، 01:57 ب‌ظ »
اقا از بایوس تغییر دادم الان وارد اوبونتو شد اگه بخام اون ویندوز کامل از بین بره باید هاردو فرمت کنم یا راه دیگه هست؟

اگه اطلاعاتی روی اون هارد نداری، فرمت کن. توی اوبونتو ابزارش هست. به اسم Gparted. اگه دیدی نیست می‌تونی نصبش کنی.
sudo apt install gparted
با اون پارتیشنی که توش ویندوز نصبه رو فرمت کن و اگه پارتیشن Reserve هم داره، اونم فرمت کن. بعد دوباره گراب رو آپدیت کن:
sudo update-grub
تا دیگه کلاً از بوت‌لودر هم خارج بشه و موقع بوت شدن اسمش رو نیاره.

آفلاین amir.reza487

• Newbie
  • *
« پاسخ #10 : 20 خرداد 1398، 02:42 ب‌ظ »
اقا حل شد خیلی ممنون بابت وقتی که گذاشتید خیلی متشکرم خدانگهدار

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 20 خرداد 1398، 02:48 ب‌ظ »
اقا حل شد خیلی ممنون بابت وقتی که گذاشتید خیلی متشکرم خدانگهدار

خواهش می‌کنم.
اگه مشکلت حل شد، به اسم تاپیک یه‌دونه (حل شد) اضافه کن.  :)

آفلاین mohammadgolfami

• Full Member
  • *
  • ارسال: 213
پاسخ : مشکل در بالا امدن اوبونتو(حل شد)
« پاسخ #12 : 11 امرداد 1398، 06:43 ب‌ظ »
برای این دوستمون حل شده اما واسه من نه. من ویندوز رو روی SSD نصب دارم. یه بخش از اونیکی هارد لپ‌پاپ رو Shrink کردم و روی اون کوبونتو نصب کردم اما بالا نمیاد. bootloader من باید کجا باشه؟
محدودیت تنها در ذهن ماست!

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
پاسخ : مشکل در بالا امدن اوبونتو(حل شد)
« پاسخ #13 : 11 امرداد 1398، 06:51 ب‌ظ »
سؤال جدید، تاپیک جدید.  :)