انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: هنگ و crash در lubuntu19.04  (دفعات بازدید: 468 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
هنگ و crash در lubuntu19.04
« : 24 امرداد 1398، 03:04 ب‌ظ »
lubuntu19.04 بعضی اوقات هنگ میکند مثلا هنگام خروج از برنامه هایی مثل parafoam طوری که فقط نشانگر ماوس جابه جا میشود کلید میانبر کار نمی کند و مجبور ریست کردن سیستم می شوم. رم ۲ گیگابایت پردازنده ۵۶۰۰ amd . چطور از کرش خارج شوم و فقط برنامه ای که کرش کرده یا رم زیادی گرفته را ببندم(بدون نیاز به ریست کردن) ؟
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : هنگ و crash در lubuntu19.04
« پاسخ #1 : 24 امرداد 1398، 05:09 ب‌ظ »
توی یک شبیه‌ساز ترمینال تو همون محیط گرافیکی اگر که می‌شه یکیش رو اجرا کرد و بازخورد می‌ده و اگر نمی‌ده با ورود به یک نشست دیگر چه گرافیکی یا متنی در TTY، همون سیستم کنسول، با زدن کلیدهای Alt و Ctrl با F1 تا F7، با برنامه‌های HTOP و چند همتای مشابه که مدیر وظیفه (task manager) یا System monitor هستند میتونید به راحتی پروسه‌های سیستم را ارزیابی و مانیتور کنید و اقدامات لازم را روی هر پروسه انجام دهید.

فرمان killall هم یه ابزار خط فرمان برای سیگنال‌دهی به پروسه‌ها است که برنامه HTOP هم این سیگنال‌ها و قابلیت را به‌طور ساده ارائه می‌دهد.

https://en.wikipedia.org/wiki/Htop

کلاً HTOP خیلی توصیه می‌شه.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند