انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کمک برای نصب آریان پور و نارسیس در golden dict  (دفعات بازدید: 5894 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین scapa

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 76
همونطور که میدونید بهترین گلوسوری بابیلون برای انگلیسی به  فارسی دیکشنری آرایانپور و نارسیس هستن.
اما متاسفانه این گلوسوری ها در golden dict به این دلیل که فرمتشون bdc هستش خونده نمیشن .
من انجمن رو جستجو کردم ولی مطلب که بتونه در این باره کمکی بکنه نتونستم پیدا کنم .
به همین خاطر از کسانی که حرفه ای هستن تقاضا میکنم اگه راه حلی وجود داره که بشه از این دیکشنری ها در golden dict استفاده کرد رو بذارن تا جمع کثیری از کاربر ها مجبور نشن برن تو ویندوز و از بابیلون استفاده کنند
با تشکر

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر

آفلاین scapa

• Jr. Member
  • *
http://askubuntu.com/questions/318558/how-to-use-bdc-dictionary-on-ubuntu

مرسی اما این مطلب رو قبلا دیده بودم . pyglossary برای تبدیل BGL  به bgl هستش .
نرم افزار pyglossary هم فرمت bdc رو نمیشناسه .از طرفی golden dict فقط bgl  رو میخونه .
چیزی که مد نظره تبدیل bdc  به bgl  هستش .

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
بهتره فایل‌های BDC رو پیوست کنی، شاید دوستان نیاز پیدا کنند.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
همونطور که میدونید بهترین گلوسوری بابیلون برای انگلیسی به  فارسی دیکشنری آرایانپور و نارسیس هستن.
اما متاسفانه این گلوسوری ها در golden dict به این دلیل که فرمتشون bdc هستش خونده نمیشن .
من انجمن رو جستجو کردم ولی مطلب که بتونه در این باره کمکی بکنه نتونستم پیدا کنم .
به همین خاطر از کسانی که حرفه ای هستن تقاضا میکنم اگه راه حلی وجود داره که بشه از این دیکشنری ها در golden dict استفاده کرد رو بذارن تا جمع کثیری از کاربر ها مجبور نشن برن تو ویندوز و از بابیلون استفاده کنند
با تشکر
میتونی از برنامه  Dictconv استفاده کنی یا اینکه از روش زیر بری
اول با UnpackBGL.exe تبدیلش کن به تکست
بعد با pyglossary به bgl
برای دانلود فایل های نارسیس و آریانپور به مسیر زیر برو:
http://www.kardoonline.com/%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9-%DA%AF%D9%84%D8%A7%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%B4%D9%86%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%84%D9%88%D9%86/
« آخرین ویرایش: 29 دی 1392، 12:50 ب‌ظ توسط v.taghavi68 »
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین scapa

• Jr. Member
  • *
با تشکر
میتونی از برنامه  Dictconv استفاده کنی یا اینکه از روش زیر بری
اول با UnpackBGL.exe تبدیلش کن به تکست
بعد با pyglossary به bgl
برای دانلود فایل های نارسیس و آریانپور به مسیر زیر برو:
http://www.kardoonline.com/%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9-%DA%AF%D9%84%D8%A7%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%B4%D9%86%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%84%D9%88%D9%86/

برنامه dictconv اصلا bgl رونمیشه بهش داد که تبدیل کنه .
برنامه UnpackBGL.exe هم  از اسمش معلومه دیگه! از BGL به bgl  تبدیل میکنه!

آفلاین shahram7

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
پاسخ : کمک برای نصب آریان پور و نارسیس در golden dict
« پاسخ #6 : 06 شهریور 1398، 11:51 ب‌ظ »
با تشکر
سلام Scapa

بنده هم دنبال این دو تا دیکشنری با فرمت‌هایی StarDict یا BGL هستم برای استفاده در GoldenDict اندروید.
فقط یک نسخه کم حجم از آریانپور با فرمت MDX پیدا کردم که نسخه ویندوزی GoldenDict میخونتش
ممنونت میشم اگه موفق شدی اون دو تا دیکشنری رو تبدیل کنی با من به اشتراک بذاریشون

سپاسگزار