انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب مجدد اوبونتو  (دفعات بازدید: 681 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین howsen

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • خوشحال
نصب مجدد اوبونتو
« : 11 شهریور 1398، 10:35 ب‌ظ »
سلام. خسته نباشید. من چند روز پیش اوبونتو رو نصب کردم ولی به دلایلی حالا می‌خوام دوباره نصب کنم؛ وقتی میخوام پنجره مربوط به انتخاب سیستم عامل رو انتخاب کنم، هنوز دو تا ابنتو هست برای ابونتو (با این که من ابنتو رو از پارتیشن هام حذف کردم). آیا نصب مجدد اوبنتو مشکلی ایجاد نمیکنه؟ اگه ایجاد میکنه چطور این دو تا ابنتو رو از بوت حذف کنم؟

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1259
پاسخ : نصب مجدد اوبونتو
« پاسخ #1 : 11 شهریور 1398، 11:35 ب‌ظ »
وارد اوبونتو بشید و دستور زیر را در ترمینال اجرا کنید.
sudo update-grub2
« آخرین ویرایش: 03 بهمن 1398، 02:29 ق‌ظ توسط esmaeelE »

آفلاین howsen

• Full Member
  • *
  • خوشحال
« پاسخ #2 : 12 شهریور 1398، 10:50 ب‌ظ »
از طریق همون بوت؟
پ.ن: ببخشید من سوالات ابتدایی زیادی می‌پرسما!  :oops:
« آخرین ویرایش: 12 شهریور 1398، 11:46 ب‌ظ توسط howsen »

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #3 : 13 شهریور 1398، 12:25 ق‌ظ »
از صفحه گراب(همون بوت) اگه یه عکس بزاری عالی میشه . بعد که شما دوتا اوبونتو میبینی رو هر کدوم بزنی اجرا میشن ، ایا برنامه ها تو هردو اوبونتو یکی هست (مثلا تو هردو پوشه هوم یکی هست)
اگه اینطوره احتمالا شما کرنل رو بروز کردین که الان تو صفحه بوت دوتا کرنل میبینید . (اگه اینطوره میشه کرنل قدیمی رو حذف کرد )

این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین howsen

• Full Member
  • *
  • خوشحال
« پاسخ #4 : 13 شهریور 1398، 01:48 ب‌ظ »
این از عکسا:

رو اوبونتو که میزنم وارد صفحه‌ای به نام grub میشه؛ با اینکه من چن روز پیش اوبونتو رو (به دلیل داغ کردن بیش از حد و بی‌دلیل) از پارتیشن‌هام به طور کامل حذف کردم، بازم من در بوت این دو تا اوبنتو برای بوت دارم که وارد صفحه‌ی grub میشن. اگه بتونم این دو تا رو حذف کنم خیلی عالی میشه.

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #5 : 13 شهریور 1398، 02:16 ب‌ظ »
یعنی شما اول ویندوز داشتین ،بعد اوبونتو نصب کردین ، بعد اوبونتو رو پاک کردین و دوباره نصب کردین ،بعد خواستین اوبونتو رو کامل حذف کنین و رفتین پاراتیشن اوبونتو رو پاک کردین و الان این مشکل رو دارین؟؟
نمیدونم ولی شاید بهتر باشه سیستم رو با سی دی ویندوز بالا بیارید و سیستم رو Repair کنین.
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین howsen

• Full Member
  • *
  • خوشحال
« پاسخ #6 : 13 شهریور 1398، 07:00 ب‌ظ »
ببخشید من توضیحاتم کاملا گیج کننده و ناقص بود؛ از این بابت عذر می‌خوام که وقت شما رو هم گرفتم. راستش، من کاربر ویندوز بودم و باهاش حال می‌کردم تا اینکه با اوبونتو آشنا شدم و خواستم یه OS جدید امتحان کنم؛ همین شد که اوبونتو 18 رو با rufus روی یه فلش ریختم (بوتیبل کردم) و در یکی از درایوهای خالی نصب کردم. بعد از نصب اوبونتو با اینکه خیلی باهاش حال کردم، داغ کردن بیش از حد لپتابم من رو اذیت میکرد، که باعث شد اوبونتو رو از پارتیشنام حذف کنم و همه چیز عین حالت قبل شد؛ یعنی دوباره مثل قبلا چهار پارتیشنی که داشتم رو درست کردم. حالا، اینطور که متوجه شدم داغ شدن بیش از حد لپتاپم به دلیل نصب نبودن درایور کارت گرافیک بوده و حالا میخوام اوبونتو رو دوباره نصب کنم ولی همون طور که دیدید در منوی بوت، من دو تا اوبونتو دارم که نمی‌دونم داستانش چیه و میخوام اون دو تا رو از منوی بوت حذف کنم که بتونم اوبونتو رو دوباره نصب کنم.
پ.ن: مرسی که حوصله کردید و خوندید
« آخرین ویرایش: 13 شهریور 1398، 07:02 ب‌ظ توسط howsen »

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
« پاسخ #7 : 13 شهریور 1398، 07:26 ب‌ظ »
ببخشید من توضیحاتم کاملا گیج کننده و ناقص بود؛ از این بابت عذر می‌خوام که وقت شما رو هم گرفتم. راستش، من کاربر ویندوز بودم و باهاش حال می‌کردم تا اینکه با اوبونتو آشنا شدم و خواستم یه OS جدید امتحان کنم؛ همین شد که اوبونتو 18 رو با rufus روی یه فلش ریختم (بوتیبل کردم) و در یکی از درایوهای خالی نصب کردم. بعد از نصب اوبونتو با اینکه خیلی باهاش حال کردم، داغ کردن بیش از حد لپتابم من رو اذیت میکرد، که باعث شد اوبونتو رو از پارتیشنام حذف کنم و همه چیز عین حالت قبل شد؛ یعنی دوباره مثل قبلا چهار پارتیشنی که داشتم رو درست کردم. حالا، اینطور که متوجه شدم داغ شدن بیش از حد لپتاپم به دلیل نصب نبودن درایور کارت گرافیک بوده و حالا میخوام اوبونتو رو دوباره نصب کنم ولی همون طور که دیدید در منوی بوت، من دو تا اوبونتو دارم که نمی‌دونم داستانش چیه و میخوام اون دو تا رو از منوی بوت حذف کنم که بتونم اوبونتو رو دوباره نصب کنم.
پ.ن: مرسی که حوصله کردید و خوندید
سر منم اومده بود شما دو تا اوبونتو رو روی سیستم نصب کردین
برای این که دوباره سر پا بیاد شما باید پارتیشن این دو تا اوبونتو رو با استفاده از نرمافزار gparted فرمت کنید بعد سیستم مورد نظرتون رو میتونید نصب کنید میتونید از kde neon یا kubuntu استفاده کنید از لحاظ کارایی kde خیلی عالیه و برای این که گفتید که تاسک بار کوچیک هست توی تنضیمات بغل خود تاسک بار میشه درستش کرد اون سه خط بغلش رو بزنید و یکی از اون دکمه های وسطه که میگیرینش و میکشینش به سمت بالا و تاسک بار هر چه قدر که شما بخواید بزرگ میشه