انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل صدا و تصویر در اتصال HDMI  (دفعات بازدید: 440 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Ariodaad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 130
    • آریوداد
مشکل صدا و تصویر در اتصال HDMI
« : 22 مهر 1398، 01:07 ق‌ظ »
چرا وقتی کابل HDMI رو نصب میکنم صدا همچنان از لپ تاپ پخش میشه و حالت WORKSPACE پیدا میکنه، تصویر همچنان روی لپ تاپه و تصویری که از تلویزیون پخش میشه یه ورک اسپیس جداگانه است؟
توی تنظیمات رفتم صدا رو گذاشتم رو حالتی که از تی وی پخش بشه، تصویر رو هم گذاشتم روی حالتی که دسکتاپ اصلی روی تی وی پخش بشه با این حال تصویر لپ تاپ قطع نمیشه و فقط جاش با ورک اسپیسی که تو تی وی بود جابجا میشه و دسکتاپ اصلی میفته رو تی وی. چه کار کنم تصویر لپ تاپ کلا قطع بشه و فقط یک دسکتاپ بدون ورک اسپیس روی تی وی پخش بشه؟
ضمنا با وجود اینکه تنظیمات رو ذخیره کردم، اما به محض جدا کردن HDMI و بعد اتصال مجددش، باز همون حالت پیش میاد و باید دستی تصویر و صدا رو از تنظیمات تغییر بدم تا بیفتن روی تی وی. راه حلی داره که خودکار با اتصال کابل انجام بشه؟
سال ۹۱ شمسی بود که در دانشگاه با اوبونتو آشنا شدم.(نسخه ۱۳.۰۴)
مدتی با این دنیای عجیب با میز کار گنوم/شل(اگر اشتباه نکنم)کار کردم و کم کم به جایی داشتم میرسیدم که میتونستم خودم مشکلاتمو حل کنم.تا اینکه یک روز همه چیز پرید و دیگه سیستمم بالا نیومد و من اوبونتو رو مقصر میدونستم.
اما حالا برگشتم دوباره

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
پاسخ : مشکل صدا و تصویر در اتصال HDMI
« پاسخ #1 : 22 مهر 1398، 04:48 ق‌ظ »
اگر لپتاپت کلید ترکیبی برای مود های external display داره (مثلا fn + F6) اون رو امتحان کن.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me