انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بهترین نوع پارتیشن بندی هارد دیسک خام برای نصب ویندوز و لینوکس کنار هم (حل شد)  (دفعات بازدید: 1671 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Lahoor

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
من میخوام هارد رو پارتیشن بندی کنم و میخوام هر دو سیستم عامل ویندوز و لینوکس رو کنار هم داشته باشم. به نظرتون بهترین راه برای پارتیشن بندی چیه? منظورم اینه درایو هارو primery درست کنم یا ...
« آخرین ویرایش: 26 شهریور 1398، 08:00 ب‌ظ توسط Lahoor »

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
سلام،
در مورد ویندوز متاسفانه تمام پارتیشن هایی که موقع نصبش ایجاد میکنید primary هستند،
در کل توصیه میشه که پارتیشنی که قراره سیستم عامل درونش نصب بشه باید primary باشه، در گنو/لینوکس پارتیشن روت ( / ) رو پرایمری کنید، در مورد پارتیشن های هوم و سواپ نیاز به چنین کاری نیست.
همچنین اگه سیستم شما uefi/efi هست حتما یه پارتیشن از نوع esp بسازید تا به مشکل در هنگام بوت شدن بر نخورید.

آفلاین Lahoor

• Newbie
  • *
سلام،
در مورد ویندوز متاسفانه تمام پارتیشن هایی که موقع نصبش ایجاد میکنید primary هستند،
در کل توصیه میشه که پارتیشنی که قراره سیستم عامل درونش نصب بشه باید primary باشه، در گنو/لینوکس پارتیشن روت ( / ) رو پرایمری کنید، در مورد پارتیشن های هوم و سواپ نیاز به چنین کاری نیست.
همچنین اگه سیستم شما uefi/efi هست حتما یه پارتیشن از نوع esp بسازید تا به مشکل در هنگام بوت شدن بر نخورید.
یعنی الان اگه ۴ تا درایو هنگام نصب ویندوز درست کنم برای نصب اوبوتو به مشکل نمیخورم? و رویه یکی از اون ۴ تا درایو میشه اوبونتو رو نصب کنم?

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
سعی کنید اگه پارتیشن تیبلتون mbr هست پارتیشن پرایمری زیاد نسازید (بیشتر از چهارتا اجازه نمیده).
نقل‌قول
رویه یکی از اون ۴ تا درایو میشه اوبونتو رو نصب کنم?
اوبونتو روی درایو ویندوزی نصب نمیشه، آموزش نصب اوبونتو کنار ویندوز رو ببینید، متوجه خواهید شد.

آفلاین Lahoor

• Newbie
  • *
سعی کنید اگه پارتیشن تیبلتون mbr هست پارتیشن پرایمری زیاد نسازید (بیشتر از چهارتا اجازه نمیده).
نقل‌قول
رویه یکی از اون ۴ تا درایو میشه اوبونتو رو نصب کنم?
اوبونتو روی درایو ویندوزی نصب نمیشه، آموزش نصب اوبونتو کنار ویندوز رو ببینید، متوجه خواهید شد.
خوب من هم مشکلم اول این بود که ۴ تا درایو primery داشتم بعد کع یه قسمت رو خالی کردم تا اوبونتو روش نصب کنم اون قسمت رو به عنوان free space نمیداد تا اوبونتو رو نصب کنم. پس حالا تو قسمت نصب ویندوز دوتا درایو بیشتر نمیسازم تا بعدا که یه قسمت خالی ایجاد کردم اون قسمت رو تو free space به من بده. درسته?

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
آره، اگه مقدورِ همین کارو بکنید.
تو گنو/لینوکس هم فقط پارتیشن / رو پرایمری کنید.

آفلاین Lahoor

• Newbie
  • *
آره، اگه مقدورِ همین کارو بکنید.
تو گنو/لینوکس هم فقط پارتیشن / رو پرایمری کنید.
ممنونم حل شد

آفلاین Ali1381

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
سلام دوست عزیز
همین مشکل هم برای من پیش اومد.
به جای اینکه از تعداد پارتیشن هاتون کم کنید می تونید اون ها رو با نرم افزارهایی مثل EaseUS Partition Master از نوع dynamic به basic تبدیل کنید و مشکلتون حل میشه.