انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: Unity 8  (دفعات بازدید: 4898 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : Unity 8
« پاسخ #15 : 14 تیر 1398، 05:52 ب‌ظ »
دمت گرم. برم ته‌توشو دربیارم.  ;)
یعنی این همه مدت اخبارش رو نشنیده بودی؟! وب‌سایت https://www.phoronix.com خیلی وقته که اخبارش رو پوشش می‌ده، حداقل 1سال می‌شه.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #16 : 14 تیر 1398، 08:11 ب‌ظ »
یعنی این همه مدت اخبارش رو نشنیده بودی؟! وب‌سایت https://www.phoronix.com خیلی وقته که اخبارش رو پوشش می‌ده، حداقل 1سال می‌شه.

نه والله. خیلی وقته phoronix رو دنبال نمی‌کنم. فقط OMG Ubuntu.
مثل قدیم وقتم واسه گنو/لینوکس آزاد نیست که دنبال این چنین موارد باشم.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #17 : 15 تیر 1398، 01:02 ق‌ظ »
مولتی‌تسکینگ و ژست‌های حرکتی
تبدیل شدن به نسخهٔ دسکتاپ (البته نه به اندازهٔ یه میزکار کامل ولی خب کار راه انداز)
مثلاً از سمت چپ می‌تونستی بری به صفحه هوم
از سمت راست اگه کوتاه و سریع انگشت‌ت رو حرکت می‌دادی، بین دو برنامه آخر سوییچ می‌کرد. اگه بلند و طولانی انگشتت رو حرکت می‌دادی، مولتی تسکینگ باز می‌شد.
از پایین تنظیمات برنامه می‌اومد.
از بالا هم که استاتوس بار بود.
یا مثلاً اگه انگشتت رو روی آیکن باتری می‌ذاشتی و به سمت پایین می‌کشیدی، توضیحات و تنظیمات باتری ظاهر می‌شد. اگه از روی آیکن نوتیف انگشتت رو پایین می‌کشیدی، تنظیمات و پیام ها می‌اومد. روی ساعت و وای‌فای و بلوتوث و ... هم به همین ترتیب. هر کدوم تنظیمات و توضیحات خاص خودشون رو به نمایش می‌ذاشتن. نه مثل اندروید و iOS که یه صفحه بیشتر نیست!
از همه مهم‌تر، یه اوبونتوی کامل بود. با تمام ابزارها. روی اندروید باید خودتو بکشی یه ssh server داشته باشی. ولی روی اون اوکی بود. کلاً اوبونتو توی جیبت بود. مخصوصاً برای من که همه کارهام با ترمینال بود، اوبونتوفون تمام ابزارهای خط‌فرمان رو داشت و توی مخازن هم موجود بودن.
فقط نرم‌افزارهای گرافیکی واسه Mir کم بود که همین باعث شد پروژه شکست بخوره.
البته بعضی قابلیت‌هاش رو الان دیگه بقیه هم پیدا کردن. ولی این قابلیت رو اوبونتو سال 2013 وارد اوبونتوفون کرد! اون موقع هنوز iOS7 و اندروید5 هم منتشر نشده بودن! یه جورایی چیزهایی که الان توی اندروید و iOS می‌بینی، الهام گرفته از یونیتی8 روی اوبونتوفون هستن.
چه خوب !
پس با این اوصاف اگه از xorg استفاده می‌کرد میشد خیلی از برنامه‌های گرافیکی‌ای که روی کامپیوترمون رو اجرا می‌کنیم رو روش ران کنیم :o
چرا ادامه ندادنش؟ چرا نیومدن mir رو با xorg جایگزین کنن؟ با این تعریفا به‌نظر خیلی خوب میاد.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #18 : 15 تیر 1398، 01:12 ق‌ظ »
مولتی‌تسکینگ و ژست‌های حرکتی
تبدیل شدن به نسخهٔ دسکتاپ (البته نه به اندازهٔ یه میزکار کامل ولی خب کار راه انداز)
مثلاً از سمت چپ می‌تونستی بری به صفحه هوم
از سمت راست اگه کوتاه و سریع انگشت‌ت رو حرکت می‌دادی، بین دو برنامه آخر سوییچ می‌کرد. اگه بلند و طولانی انگشتت رو حرکت می‌دادی، مولتی تسکینگ باز می‌شد.
از پایین تنظیمات برنامه می‌اومد.
از بالا هم که استاتوس بار بود.
یا مثلاً اگه انگشتت رو روی آیکن باتری می‌ذاشتی و به سمت پایین می‌کشیدی، توضیحات و تنظیمات باتری ظاهر می‌شد. اگه از روی آیکن نوتیف انگشتت رو پایین می‌کشیدی، تنظیمات و پیام ها می‌اومد. روی ساعت و وای‌فای و بلوتوث و ... هم به همین ترتیب. هر کدوم تنظیمات و توضیحات خاص خودشون رو به نمایش می‌ذاشتن. نه مثل اندروید و iOS که یه صفحه بیشتر نیست!
از همه مهم‌تر، یه اوبونتوی کامل بود. با تمام ابزارها. روی اندروید باید خودتو بکشی یه ssh server داشته باشی. ولی روی اون اوکی بود. کلاً اوبونتو توی جیبت بود. مخصوصاً برای من که همه کارهام با ترمینال بود، اوبونتوفون تمام ابزارهای خط‌فرمان رو داشت و توی مخازن هم موجود بودن.
فقط نرم‌افزارهای گرافیکی واسه Mir کم بود که همین باعث شد پروژه شکست بخوره.
البته بعضی قابلیت‌هاش رو الان دیگه بقیه هم پیدا کردن. ولی این قابلیت رو اوبونتو سال 2013 وارد اوبونتوفون کرد! اون موقع هنوز iOS7 و اندروید5 هم منتشر نشده بودن! یه جورایی چیزهایی که الان توی اندروید و iOS می‌بینی، الهام گرفته از یونیتی8 روی اوبونتوفون هستن.
چه خوب !
پس با این اوصاف اگه از xorg استفاده می‌کرد میشد خیلی از برنامه‌های گرافیکی‌ای که روی کامپیوترمون رو اجرا می‌کنیم رو روش ران کنیم :o
چرا ادامه ندادنش؟ چرا نیومدن mir رو با xorg جایگزین کنن؟ با این تعریفا به‌نظر خیلی خوب میاد.
چون تکنولوژی Xorg دقیقا مثل apt خیلی قدیمی هستش ، یعنی بهتره بگیم قدیمی شده و از رابط لمسی هم خوب پشتیبانی نمی کنه برای همینه همه دارن میرن wayland
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #19 : 19 تیر 1398، 11:13 ق‌ظ »
چه خوب !

آره. البته مثلاً کاری کرده بودن که Libre Office اجرا بشه روش. ولی خب خیلی ظاهر جالبی پیدا نمی‌کرد.
توسعه دهنده‌ها از Mir استقبال نکردن. عین ویندوزفون که کسی واسش برنامه درست نکرد و زمین خورد. اینم همین‌جور شد.
نمی‌دونم، شاید هنوز مردم اهمیت همگرایی رو درک نمی‌کنن.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #20 : 19 تیر 1398، 12:28 ب‌ظ »
......
توسعه دهنده‌ها از Mir استقبال نکردن. عین ویندوزفون که کسی واسش برنامه درست نکرد و زمین خورد. اینم همین‌جور شد.
نمی‌دونم، شاید هنوز مردم اهمیت همگرایی رو درک نمی‌کنن.
ربطی به این نداره، دلایلش شامل این موارد است:

* قبل از اینکه Mir معرفی بشه، چند سال قبلش Wayland معرفی شده بود و توسط گنوم و سایر پروژه‌ها و توزیع‌ها پشتیبانی و حمایت می شد در حالیکه Mir یک پروژه تفرقه‌انداز بود و از همون اوایل خیلی از پروژه‌ها اعلام کردند که ازش پشتیبانی نخواهند کرد.

* Wayland از پروانه آزادتری استفاده می‌کرد ولی Mir تحت پروانه GNU GPL بود تازه یک بند اضافه هم داشت که امکان سوءاستفاده توسط کانونیکال را می‌داد.

توضیحات کامل در لینک زیر:

https://en.wikipedia.org/wiki/Mir_(software)#Controversy
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #21 : 16 امرداد 1398، 10:42 ق‌ظ »
اصلا توسعه دهنده های اینارو درک نمیکنم وقتی wayland , xorg هستن چرا اصلا یه چیز دیگه رو توسعه میدن اخه