انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب اندرويد روي هارد  (دفعات بازدید: 587 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
نصب اندرويد روي هارد
« : 22 مهر 1398، 01:29 ب‌ظ »
سلام
براي کسایی که دوست دارن روی سیستمشون اندروید داشته باشن(نه با ماشین مجازی و شبیه ساز)
چون سرعت اندروید روی ماشین مجازی پایین هست و شبیه سازی بدرد بخوری هم برای لینوکس نیست(منظورم anbox هست) گفتم شاید این اموزش بدرد بخوره.
پیش نیاز ها:فایل iso اندرویدپیشنهاد من PhoenixOS هست از اینجا میتونید فایل iso اونو بگیرید. بعد یه مقدار فضا مثلا هشت گیگ كافيه. فلش حداقل چهار گیگ .يه برنامه براي بوت اندرويد روي فلش.مثلا dd كه پیش فرض نصب هست ولي من از woeusb استفاده كردم.

خوب بعد دانلود اندروید باید اونو رو فلش بوت کرد:
برای این کار میریم تو پوشه فايل iso كه دانلود كرديم اونجا هست .(البته فايل دانلودي ما فايل فشرده هست اول اونواستخراج كنيد.) بعد كليك راست ميكنيم و يه ترمينال باز ميكنيم. بعد فلش رو به سيستم وصل ميكنيم بهتره كه فلشو فرمت كنيد .بعد با dd اندرويد رو روي فلش بوت ميكنيم.
dd if=phoenixos.iso of=/dev/sdbالبته كد بالا رو بر اساس اسم فايل iso و اسم فلشتون تغير بدين.منظورم اون sdb هست . البته من كه از woeusb استفاده كردم از اين كد استفاده كردم .
sudo ./woeusb --partition PhoenixOSInstaller_v3.6.0.562_x64.iso /dev/sdb2PhoenixOSInstaller_v3.6.0.562_x64.iso اسم فايل دانلودي من بود.
/dev/sdb2 يعني پاراتيشن دوم فلشم (اولي رو اوبونتو نصب كرده بودم محض احتياط)
بعد تموم شدن باید سیستم رو با فلش بوت کنین ولی بهتره قبل از این کار یه پاراتیشن جدا برای نصب اندروید درست کنین وگرنه بعد از بالا اوردن فلش باید درست کنین که یکم سخت تره. برای این کار Desks  رو باز ميكنيم بعد از اخرين پاراتیشن هشت گیگ جدا میکنیم و اسم اونو میزاریم android و نوع اونو Ext4 میزاریم.بهتره که اون خط جلوی گزینه device رو یه نگاه بندازید (dev/sdaXX) البته همه اينا رو به دلخواه هم ميتونيد انتخاب كنيد .بعد بايد سيستم رو با فلش بالا بياريد كه خودتون بهتر بلديد.

وقتي فلش بالا بياد دوتا گزینه داره اولی میگه اندروید رو لایو بالا بیار و دومی میگه اونو رو هارد نصب كن.
بهتره اول لایو بالا بیارینش ببینین چطوره اگه پسندیدین دفعه بعد اونو نصب كنين.
من گزینه دوم رو میزنم و یه جدول میاد که میگه یکی از پاراتیشن هارو انتخاب کن من پاراتیشنی که درست کرده بودم رو انتخاب میکنم(من dev/sda9 رو انتخاب کردم).
بعد اگه مادر بردتون UEFI باشه و اونو فعال کرده باشین یه گزینه میاد که میگه اندروید رو به صورت efi نصب کنه.(من که اونو نزدم البته قبلا زده بودم فايده نداشت.)
بعد اون یه گزینه میاد که میگه بوتلودر GRUB رو نصب كنه .به هيچ وجه اونو نصب نكنين و دكمه رد رو بزنين چون تجربه دارم میگم. بار اول اونو زدم و اوبونتو دیگه بالا نیومد وتو فلشم هم اندروید ریخته بودم . تازه بعد وقتي اوبونتو رو لایو بالا اوردم هم از تو ویکی اموزش تعمیر گراب رو زدم انگار نه انگار .مجبور شدم دوباره نصب كنم اوبونتو رو .

خوب اگه نصب گراب رو زدین میفهمین که من چی میگم .  اگه نه ادامه میدیم تا نصب تموم بشه . بعد سیستم رو ریستارت میکنیم . اگه اوبونتو بالا اومد یعنی درسته اگه نیومد که ايشالا كه مارو ببخشين.

بعد اگه اوبونتو اومد سالم بود باید فایل کانفیگ گراب رو پیدا کنید . احتمالا اينجا بايد باشه: /boot/grub/grub.cfgاونو با نانو باز میکنیم و این کد هارو بهش اضافه ميكنيم:
menuentry 'android' {
set root='hd0,gptX'
linux /kernel
initrd /initrd.img
}
البته اونو هم بايد براساس سیستمتون درست کنین مثلا من اينو اضافه كردم:
menuentry 'android' {
insmod part_gpt
insmod ext2
set root='hd0,gpt9'
if [ x$feature_platform_search_hint = xy ]; then
  search --no-floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0,gpt9 --hint-efi=hd0,gpt9 --hint-baremetal=ahci0,gpt9  7c28a809-c085-0d51-846a-a154b76dd2fb
else
  search --no-floppy --fs-uuid --set=root 7c28a809-c085-0d51-846a-a154b76dd2fb
fi
linux /kernel
initrd /initrd.img
}
بعد همه اینا باید وارد گراب بشین تا ببینیت که کانفیگ رو درست انجام دادین یا نه. دکمه شیفت رو نگه دارین و سیستم رو ریستارت کنین بعد گزینه اندروید رو انتخاب کنین اگه همه چیز درست باشه وارد اندروید میشه . اگه نه که خطا میده و برمیگرده تو اوبونتو .

فقط دو تا سوال هست که بهتره بپرسم .
۱- وقتی گراب رو اپدیت میکنم گزینه اندروید از گراب میره و دوباره اونو باید دستی وارد کنم .؟!؟!
۲- موقع روشن شدن سیستم گراب بالا نمیاد و باید دستی وارد گراب بشم تا بتونم تو اندروید برم.؟!؟!

گراب چطور کار میکنه مگه خودش بقيه سيستم عامل ها رو نميشناسه.
دوستان اگه شمام اندرويد نصب كرديد بگید يا اگه ميخواين نصب كنين.
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
پاسخ : نصب اندرويد روي هارد
« پاسخ #1 : 26 مهر 1398، 04:49 ب‌ظ »
ممنون خیلی عالی بودش

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #2 : 26 مهر 1398، 08:05 ب‌ظ »
خواهش ميكنم .
من اندرويد رو برا اين نصب كردم كه كلش رويال بازي كنم كه بالا نمياره نميدونم چرا اگه شما نصب كردين ببينين كلش رويال نصب ميشه ؟؟
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #3 : 29 مهر 1398، 06:11 ب‌ظ »
خواهش ميكنم .
من اندرويد رو برا اين نصب كردم كه كلش رويال بازي كنم كه بالا نمياره نميدونم چرا اگه شما نصب كردين ببينين كلش رويال نصب ميشه ؟؟
نه هنوز نصب نکردمش