انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: LVM + Crypto  (دفعات بازدید: 760 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
LVM + Crypto
« : 20 آبان 1398، 06:55 ق‌ظ »
سلام و درود خدمت تمام شما ، امید دارم  که  خوب هستین.
دوستان من قصد دارم KdeNeon نصب کنم ، از اونجایی که نصاب اوبونتو نه از LVM و نه از crypto توی بخش Manual خودش پشتیبانی نداره من پارتیشن های خودم رو LuksOpen کردم و بعد از مونت نصب کردم ، اما متاسفانه از من رمز نگرفت و بالا نیومد.
ویکی زیاد خوندم و آموزش هم زیاد دیدم ساخت دار پارتیشن های من به شکل زیر هستش.
oop0             squashfs                                                                 
sda                                                                                           
├─sda1            vfat                                                               
├─sda2            ext2                                   
└─sda3            crypto_LUKS                           
  └─ALi           LVM2_member                           
    ├─ALi-lv_home ext4        lv_home                     
    └─ALi-Root    ext4                                   
اما هر آموزشی که دیدم یا یه درایو خارجی وارد کرده بود مثل usb مموری و بعد سعیی داشت اون رو crypto کنه یا هم هر بخش رو به صورت جداگونه اول وارد LVM کرده بود بعد رمز کرده بود.سوالی که من الان دارم این که چطور باید sda3 رو توی fstab تعریف کنم که بعد از خوندن فایل Crybttab ازم رمز بگیره ؟؟!!
توی آرچ داستان کاملا فرق داشت ، من اول توی گراب تعریف می کردم که ازم رمز بگیره و بعد فایل Mkinitcpio.conf رو ویرایش می کردم و به مد های کرنل Crybtsetup و LVM رو اضافه می کردم.
اگر امکانش هست لطفا راهنمایی کنید.
ممنون.
« آخرین ویرایش: 20 آبان 1398، 06:58 ق‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
پاسخ : LVM + Crypto
« پاسخ #1 : 20 آبان 1398، 10:33 ب‌ظ »
والا با این چیزایی که گفتی لازمه من سوال کنم این همه انواع پارتیشن به چه درد میخوره تو فقط میخوای به فایل ها دسترسی داشته باشی ](*,)

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
پاسخ : LVM + Crypto
« پاسخ #2 : 21 آبان 1398، 05:52 ق‌ظ »
والا با این چیزایی که گفتی لازمه من سوال کنم این همه انواع پارتیشن به چه درد میخوره تو فقط میخوای به فایل ها دسترسی داشته باشی ](*,)
من یه هارد SSD دارم و از اون گاهی برای حافظه موقت توی آرچ استفاده می کردم ( افزایش سرعت و FPS در بازی های Steam ) به همین دلیل بود از LVM توی سیستم استفاده می کنم، درضمن توی حالت LVM می تونم حافظه رو بصورت داینامیک مدیریت کنم، این همه هم نیست، توجه کنی فقط EFI معمولی هستش و EXT4، حتی Swap ندارم.
« آخرین ویرایش: 21 آبان 1398، 05:55 ق‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).