انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: توزیع های با کارایی و پایداری بالا برای KDE و XFCE کدام ها هستند!؟  (دفعات بازدید: 9027 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mt2lhd

• Newbie
  • *
  • ارسال: 16
    • هرچه آید خوش آید
نقل‌قول
اتفاقا من روی تلویزیون اندروید TV سونی که دارم Nord VPN رو نصب کردم.سرعت اتصال اش عالیه و میتونم باهاش به صورت آنلاین فیلم سینمایی 1080p ببینم.(بدون قطعی و با کیفیت بالا)همچنین Nord VPN برای تلویزیون های اندروید یک نسخه Optimized و مخصوص Remote Control های تلویزیون طراحی کرده که نیاز به Mouse نداره و به راحتی میشه باهاش کار کرد.فکر میکنم اصرار مدیران انجمن برای استفاده از TOR به خاطر امنیت بیشتر اونه.فکر نمیکنم Nord VPN امنیتTor رو داشته باشه و بعید میدونم Open Source باشه چون تجاریه.البته در دفاع از TOR باید گفت علت کندی TOR مکانیزم این روشه.با مطالعه مختصری که درموردش داشتم میشه گفت به علت نوع مسیریابی خاص و پیچیده ای که داره (Onion Routing) و همچنین به دلیل این که سه مرتبه بسته های اطلاعاتی ما رو Encrypt میکنه از VPN کند تره.ربطی به بدی TOR نداره.ولی در عوض امن تره.ولی خوب VPN ها فقط یه بار Encrypt میکنن و فقط هم به یک سرور مشخص اطلاعات ما رو میفرستند پس سریعتر هستند.ولی امن تر نیستند.ولی خوب Application های اون ها هم به دلیل Closed source بودن امن نیستند.ولی در هر صورت پیشنهاد وسوسه کننده ای هستند چون بر روی همه پلتفرم های ویندوز ، گنو/لینوکس،اندروید،مک اوس ،iOS،اندروید TV و حتی Browser های فایرفاکس و کروم هم اجرا میشن.به هرحال فکر میکنم Nord VPN با فاکتور گرفتن از امنیت اش خصوصا Closed Source بودنش به دلیل سرعت اش و داشتن application مخصوص برای هر پلتفرم انتخاب خوبیه.البته میدونم این انتخاب قلب ریچارد استالمن رو به درد میاره :)

از نظر امنیت درسته تور امنیت بیشتری داره اما خب من شخصا کاری انجام نمیدم که نیاز به سطح امنیت بالای تور داشته باشم و سرعت پایینش رو به جون بخرم و ترجیح میدم از نورد استفاده کنم
حقیقتش عمل کردن به رویکرد استالمن (حداقل برای من) چیزی نزدیک به غیر ممکنه
 ;D ;D یادمه یه جایی تو وبسایتش سال ۲۰۱۶ نوشته بود از دستشویی عمومی هایی که پول میگیرن استفاده نکنید
نورد که جای خود داره
گفتم ای بخت بخفتیدی و خورشید دمید.