انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: برای اولین بار چگونه پارتیشن بندی کنم؟ (حل شد)  (دفعات بازدید: 655 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HSF1991

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
درود بر همگی. میخواستم اوبونتو رو نصب کنم که موقع پارتیشن بندی به مشکل خوردم. برای ایجاد پارتیشنی به عنوان swap area باید نوع پارتیشن را روی logic  بذارم یا primary? هر چه قدر تو اینترنت گشتم جواب دقیقی پیدا نکردم. و دیگری اینکه اگه ۴ پارتیشن از قبل ساخته شده باشه و الآن بخوام یک پارتیشن را برای نصب اوبونتو اختصاص دهم  آیا می توانم از یک پارتیشن هم برای swap استفاده کنم و هم برای سیستم عامل اوبونتو؟ چون میگن نمیشه بیش از ۴ پارتیشن ساخت. و دیگری اینکه مکان قرارگیری بر روی پارتیشن را باید beginning of this space گذاشت یا end of this space?
واقعا لطف بزرگی می کنید اگه راهنماییم کنید. با سپاس
« آخرین ویرایش: 22 آذر 1398، 10:14 ب‌ظ توسط HSF1991 »

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
پارتیشن swap فرقی نمیکنه primary  باشه یا logical و اجباری هم نیست شما حداقل به یک پارتیشن روت احتیاج دارید که با اسلش / نشان داده می شودتعداد پارتیشن های  primary هم اگر از MBR استفاده می کنید از ۴ تا بیشتر نمی شود

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • Manjaro+Cinnamon
نقل‌قول
اگه ۴ پارتیشن از قبل ساخته شده باشه و الآن بخوام یک پارتیشن را برای نصب اوبونتو اختصاص دهم  آیا می توانم از یک پارتیشن هم برای swap استفاده کنم و هم برای سیستم عامل اوبونتو؟
نمی توانید از یک پارتیشن استفاده کنید مگر اینکه ساخت swap  را به عهده اوبونتو بگذارید که به صورت  swap file  ساخته می شود و نیاز به پارتیشن جداگانه نیست

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • Manjaro+Cinnamon
نقل‌قول
مکان قرارگیری بر روی پارتیشن را باید beginning of this space گذاشت یا end of this space?
فرقی ندارد

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
سلام
اول اینکه شما پاراتیشن سواپ نساز به‌کارت نمیاد و اوبونتو به طور خودکار یه فایل برای سواپ ایجاد میکنه تو پاراتیشن روت.
فایل سواپ رو افراد حرفه‌ای برای سرورها و ... میسازن (یعنی جدا میسازن تا سیستم از رام کمتری استفاده کنه)
beginning of this space و end of this space هم فرقی نداره. میگه که میخوای یه چند مگابایت (قبل از )یا (بعد از) این پاراتیشن رو خالی بزارم .من خودمم یه مگ قبل پاراتیشن رو خالی گزاشتم که خوشگل بشه. نمیدونم کارایی هم داره یانه.
بعد برای پاراتیشن روت هم بهتره از پاراتیشن با نوع پرایمری استفاده کنید. یکم تو گوگل جستوجو کنید تفاوتشون رو پیدا میکنید.
اینم که تو هارد چهارتا پاراتیشن پرایمری بیشتر نمیشه درست کرد ، درست هست اما برای هارد های MBR  نه برای هارد های GPT .
البته تو هارد های mbr هم میشه ده دوازده تا پاراتیشن درست کرد.
بعد شما برای پاراتیشن های اوبونتو چقدر فضا میخواین اختصاص بدین؟
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.