انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خود آموز زبان  (دفعات بازدید: 477 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 276
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
خود آموز زبان
« : 08 فروردین 1399، 04:32 ب‌ظ »
سلام . از اونجایی که همتون زبان انگلیسیتون حرفه ایه میخواستم یه خود آموز زبان انگلیسی ازتون درخواست کنم پیشنهاد بدید بخونم. هم چون برای یادگیری برنامه نویسی خوبه هم چون پول ندارم چهار سال شهریه زبان بدم.(و البته هم برای مهاجرت خوبه). میخوام تا دو سال دیگه انشالله در حد آیلتس زبان یاد بگیرم پس منبعتون لطفا معتبر باشه. ممنون
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم
«خلاصه ی نقل قولی از جادی»

آفلاین mahdi7d1

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
پاسخ : خود آموز زبان
« پاسخ #1 : 10 فروردین 1399، 02:25 ب‌ظ »
من همیشه فکر می‌کردم که با اینکه زبانم خوبه ولی به شکل آکادمیک نیست و تو گرامر کم میارم چون هر چیزی که از انگلیسی می‌دونم از یوتیوب دارم. با این حال ترم قبل تو دانشگاه درخشش خوبی تو انگلیسی داشتم و فهمیدم روشم درسته. اگه خودتو به نگاه کردن به فیلمای انگلیسی عادت بدی کمکم دایره لغاتت گسترده می‌شه. بعد از مدتی هم وقتی داری گرامر کار می‌کنی این که دیالوگ‌های معروف که این گرامری که داری یاد میگیری به ذهنت میاد باعث می‌شه هم بهتر یادبگیری هم حس خوبی دریافت کنی.

پس توصیه اولم غرق کردن خودت تو محتوای انگلیسیه. آموزش، تفریح، اخبار همه شونو از منابع انگلیسی بگیر. شروع یادگیری انگلیسی برای خود من با آموزشای نرم‌افزار بلندر تو یوتیوب بود. نکته اینجاست که چنین آموزش هایی لغات تخصصی دارن که ربطی به زبان نداره و مثلا همه صرف‌نظر از زبان اصلیشون می‌دونن تکسچر چیه و این آشنا بودن به کلمات تخصصی باعث می‌شه راحت تر ویدیو رو متوجه بشی. نسبت به ویدیویی که کلماتش عمومین و هیچ تضمینی نیست که با کلماتش آشنا باشی.

بعد از اینکه این کار رو کردی و با انگلیسی راحت شدی می‌تونی تازه یادگرفتنو به شکل اصولی و با برنامه جلو ببری. برای این مرحله هم می‌تونی از کتاب‌های مختلفی استفاده کنی که من پیشنهادم grammer in use هست.

استفاده کردن از فیلم و پادکست برای یادگیری زبان علاوه بر اینکه مرحله اول که عادت کردن به زبان هست رو جذاب و راحت می‌کنه. علاوه بر این مرحله دوم رو هم تسریع می‌کنه.

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #2 : 10 فروردین 1399، 08:04 ب‌ظ »
البته روش شما هم خیلی باحاله .خودم توی اینترنت چن تا کتاب معروف پیدا کردم که برای یادگیری زبان در خانه و بدون استاد بسیار فوق العاده اند و همشون جوایز زیادی گرفتن. شما بری آموزشگاه زبان هزار تا کتاب بهت میدن که ازت پول بگیرن ولی وسط هاشون میان این کتاب هایی که میگم رو میدن تا مثلا اعتبار پیدا کنن:
گرامر:
practicakl english usage
لغت:
English Vocabulary in use
لسنینگ:
tactics for litsening
اسپیکینگ:
speakout
رایتینگ:
longman academic write series
اینها کتاب های عالی هستند و به یه نفر که توی زبان حرفه ای بود نشونش دادم گفت که خیلی عالیه همینارو بخون. الان بالاخره چکار کنم. با ترکیب این کتاب ها با محتوا زبون انگلیسی فکر میکنم متد جالبی بدست بیاد.
نظر شما چیه؟ چکار کنم؟ دیگه توصیه ای دارید ؟
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #3 : 11 فروردین 1399، 02:13 ق‌ظ »
میخوام به این بحث خاتمه بدم.
یه پست کامل در مورد اهمیت زبان انگلیسی و روش یادگیری اش در خانه در وبلاگ خودم آماده کردم:
http://mrpg.blogfa.com/post/8