انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل نصب نشدن گراب ubuntu 20/18  (دفعات بازدید: 753 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ubuntuism

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
مشکل نصب نشدن گراب ubuntu 20/18
« : 30 اردیبهشت 1399، 09:46 ب‌ظ »
سلام و عرض ادب
بنده لپتاپی دارم که نسخه های قبل از اوبوتو ۱۸.۰۴ رو نصب نمیکرد یا اگر نصب میشد درایور هاش نصب نمیشد
با اومدن اوبونتو ۱۸.۰۴ مشکلات حل شد ... لینوکس نصب میشد + درایور هاش مانند نور کیبرد و نویدیا.
چند روز پیش سعی کردم اوبونتو ۲۰ را جایگزین اوبونتو ۱۸ کنم ...(من اوبونتو ۱۸ رو به همراه ویندو۱۰ داشتم)
ولی با نصب اوبونتو۲۰ به مشکل نصب گراب برخورد کردم... کلی تلاش برای رفع مشکل کردم ولی حل نشد.. اوبونتو نصب میشد ولی با بوت کردن سیستم به صفحه مشکلی گراب ۲.۰۴ بر میخوردم و اونجا هم توانایی رفع مشکل را نداشتم.
پس سعی کردم به لینوکس ۱۸ برگردم تا از اونجا مستقیم سیستم عامل رو به نسخه اوبونتو ۲۰ ارتقا بدم
ولی در زمان نصب نسخه ۱۸ باز به ارور گراب برخورد کردم...
کل هارد ssd , hdd لپتاپ رو فرمت کردم و سعی کردم که اوبونتو ۱۸ یا ۱۹ رو نصب کنم ولی در هر دو نسخه در حال حاضر ارور گراب میگیرم...
ویندوز رو نصب کردم و سعی کردم در کنارش دوباره اوبونتو ۲۰.۰۴ و ۱۸.۰۴ نصب کنم ولی ارور گراب همچنان هست
درحال حاضر نمیتونم هیچ نسخه از اوبونتو ها رو نصب کنم و ارور گراب دارم
اگر بخوام اطلاعاتی بدم لپتاپ فکر میکنم از EFI پشتیبانی میکنه و موقع نصب ویندوز خودش یه پارتیشن به این موضوع اختصاص میده... من تو نصب اوبونتوها هم پارتیشن EFI اختصاص دادم و ساختم ولی مشکل گراب حل نشد
عکس ارور اوبونتو ۱۸:

عکس ارور اوبونتو۲۰:

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
پاسخ : مشکل نصب نشدن گراب ubuntu 20/18
« پاسخ #1 : 30 اردیبهشت 1399، 10:59 ب‌ظ »
اگر اجازه کل پارتیشن بندی رو به اوبونتو بدید چه اتفاقی می‌افته؟ تو این شرایط خودش باید دیسک رو GUID پارتیشن کنه و پارتیشن EFI رو به درستی ایجاد کنه.

اگر خودتون می‌خواید پارتیشن‌بندی کنید. فرمت پارتیشنی که برای EFI درنظر می‌گیرید چیه؟ مطمئن بشید فرمت FAT32 هست و BOOT Flag روش ست شده و همینطور نوع اون پارتیشن رو ef قرار داده باشید.

https://help.ubuntu.com/community/UEFI#Creating_an_EFI_System_Partition
من هیچ وقت با EFI سر و کله نزدم. اگر ویژگی خاصی از EFI و GUID نمی‌خواید و امکانش هست که از BIOS و MBR استفاده کنید، دیگه درگیر این موارد نخواهید بود.
« آخرین ویرایش: 30 اردیبهشت 1399، 11:03 ب‌ظ توسط M!lad »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
« پاسخ #2 : 31 اردیبهشت 1399، 02:57 ق‌ظ »
یک عکس از اونجایی که پارتیشن بندی می کنی بزار

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #3 : 02 خرداد 1399، 04:23 ب‌ظ »
باید پارتیشن esp داشته باشی خود اوبونتو درست میکنه اگه بزاری اتوماتیک پارتیشن بندی کنه ولی موقع پارتیشن بندی دستی باید خودت درستش کنی

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 03 خرداد 1399، 03:25 ب‌ظ »
قبلاً به صورت legacy نصب می‌کردی و الآن داری به صورت UEFI نصب می‌کنی. باید افراز EFI رو ایجاد کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن