انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ضعیف و کند بودن libreoffice و نرم افزار gimp  (دفعات بازدید: 3164 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mohammad2005

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
سلام دوستان. من وقتی با لایبرو آفیس پاور پوینت میسازم اولا خیلی طول میکشه دوما خیلی ضعیفه. گیمپ من هم هیچ منو ای مثل فوتوشاپ نداره و به تمام معنا آشغاله ](*,). لطفا دوتا برنامه ی جایگزین اینا معرفی کنید بهم. با تشکر 8)

آفلاین Far7id

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
پاسخ : ضعیف و کند بودن libreoffice و نرم افزار gimp
« پاسخ #1 : 17 آبان 1398، 03:01 ب‌ظ »
سلام،

-- ویرایش توسط ناظر - پیشنهاد نرم‌افزار انحصاری --

جایگزین فتوشاپ هم من Krita رو میتونم پیشنهاد کنم که خودم یکم ازش استفاده کردم قبلا و خوب بود. برای نصبش دستور زیر رو در ترمینال وارد کنید:
sudo apt install krita
« آخرین ویرایش: 09 اردیبهشت 1399، 02:46 ق‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3482
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #2 : 17 آبان 1398، 03:38 ب‌ظ »
سلام دوستان. من وقتی با لایبرو آفیس پاور پوینت میسازم اولا خیلی طول میکشه دوما خیلی ضعیفه. گیمپ من هم هیچ منو ای مثل فوتوشاپ نداره و به تمام معنا آشغاله ](*,). لطفا دوتا برنامه ی جایگزین اینا معرفی کنید بهم. با تشکر 8)

این‌که بلد نباشی با یه برنامه کار کنی، باعث نمی‌شه که اون برنامه آشغال باشه.  ;)
به جای جایگزین، دنبال یادگیری و رفع مشکل باش.
هیچ‌وقت صورت مسئله رو پاک نکن.
گنو/لینوکس با ویندوز خیلی متفاوته. برنامه‌هاش هم خیلی با هم متفاوتن. اگه برنامه‌ای شبیه برنامهٔ ویندوز می‌خوای، بهتره که در این حالت از ویندوز برای کارهات استفاده کنی.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #3 : 17 آبان 1398، 04:59 ب‌ظ »
نقل‌قول
گیمپ من هم هیچ منو ای مثل فوتوشاپ نداره و به تمام معنا آشغاله
گیمپ منویی مثل فتوشاپ نداره چون گیمپه و نه فتوشاپ!
من خیلی وقته از گیمپ استفاده میکنم و به نظرم نرم افزار خیلی خوبیه.

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 299
« پاسخ #4 : 09 اردیبهشت 1399، 01:07 ق‌ظ »
سلام،

-- ویرایش توسط ناظر - پیشنهاد نرم‌افزار انحصاری --

جایگزین فتوشاپ هم من Krita رو میتونم پیشنهاد کنم که خودم یکم ازش استفاده کردم قبلا و خوب بود. برای نصبش دستور زیر رو در ترمینال وارد کنید:
sudo apt install krita
ممنون دوست عزیز
« آخرین ویرایش: 09 اردیبهشت 1399، 02:46 ق‌ظ توسط nixoeen »
لینوکس مورد استفاده مینیت

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #5 : 09 اردیبهشت 1399، 11:45 ق‌ظ »
این‌که بلد نباشی با یه برنامه کار کنی، باعث نمی‌شه که اون برنامه آشغال باشه.  ;)
به جای جایگزین، دنبال یادگیری و رفع مشکل باش.
هیچ‌وقت صورت مسئله رو پاک نکن.
گنو/لینوکس با ویندوز خیلی متفاوته. برنامه‌هاش هم خیلی با هم متفاوتن. اگه برنامه‌ای شبیه برنامهٔ ویندوز می‌خوای، بهتره که در این حالت از ویندوز برای کارهات استفاده کنی.

البته نمیشه نادیده گرفت که خیلی از قابلیت های فتوشاپ رو نداره

آفلاین mahdi7d1

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
« پاسخ #6 : 10 اردیبهشت 1399، 02:58 ب‌ظ »
کسی که قراره از خیلی قابلیت‌های فتوشاپ استفاده کنه گرافیسته حرفه‌ایه و گرافیست حرفه‌ای کسی نیست که وقت داشته باشه با سیستم‌عامل و بقیه چیزا ور بره. برا همین خیلی از گرافیست‌ها سیستم‌عامل مک رو انتخاب می‌کنن تا درگیر جزئیات نشن و صرفا رو کارشون تمرکز کنن. ولی منظور من از حرفه‌ای کسیه که واقعا حرفه‌ای باشه. با این حال خیلی از کسایی که من تو ایران می‌بینم از فتو‌شاپ برای کار استفاده می‌کنن و منبع درآمدشونه، کارشون در حدیه که همین گیمپ هم امکاناتش واسشون زیاده. من خودم دو سال فتوشاپ کار می‌کردم (البته نه به عنوان شغل بلکه به عنوان هابی و انجام دادن کارهای خودم و اطرافیانم) و الان که چند سالیه کاملا به گیمپ مهاجرت کردم هیچ مشکلی ندارم. با توجه به اون قضیه سطح کاری که گفتم مشکل اکثر افراد در اولین برخورد با گیمپ کم بودن امکاناتش نیست. بلکه این نکتس که گیمپ برای انجام کارها روش متفاوتی داره و قرار نیست روش انجام یه کار دقیقا همونی باشه که تو فتوشاپ هست. من الان که به گیمپ عادت کردم برگشتن به فتوشاپ و انجام کارها به روش اون برام سخته.

در نهایت باید بگم که بنظرم گیمپ واقعا برای کاربر عادی خیلی هم قویه و استفاده از فتوشاپ برای صرفا ادیت چندتا عکس هیچ توجیحی نداره. مخصوصا کند بودن سنگین بودن و مصرف بالای رم فتوشاپ که تو سیستم با رم زیر ۸ کار کردن باهاش اعصاب خوردکن می‌کنه.