انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در درایو ها  (دفعات بازدید: 796 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمد باقر فکوری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 52
مشکل در درایو ها
« : 30 امرداد 1399، 10:06 ق‌ظ »
سلام چرا باید وقتی به اوبونتو وارد میشم باید اول sudo ntfsfix /dev/sda5 اجرا کنم تا درایوم باز بشه بعد درایومو unmount کنم چرا اخه نمیشه اینو حل کرد هردفعه اینو نزد؟

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
پاسخ : مشکل در درایو ها
« پاسخ #1 : 30 امرداد 1399، 11:43 ق‌ظ »
سلام من دبیان دارم مشکلاتی قبلا داشتم ولی الان همه چی خوبه اول اگه اشتباه نکنم اسمش  Fast Startup داخل ویندوز خاموش کن اگه ویندوز داری داخل ویندوز اگه نمیدونی چجوری توی اینترنت بزن میادش احتمالا 

بعدش برای اینکه درایور های ویندوزت داخل لینوکس نیاز نباشه بعد هر بار خاموش روشن دوباره وصلشون کنی میتونی به صورت دستی فایل fstab عوض کنی و یا راه راحت تر گرافیکی برنامه Disks که برای گنوم هستش فکر کنم روی درایو مورد نظر بزن و بعد روی عکس تنظیمات بزن بعدش Edit Mount Options

و بعدش از رو پیش فرض درش بیار و تنظیماتی که میخوای تغییر بده اگه مشکلی داشتی بگو

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #2 : 06 شهریور 1399، 02:09 ب‌ظ »
من مشکلتون رو اشتباه متوجه شدم ببخشید
شما میتونی فایل /etc/fstab رو عوض کنید
فقط مواظب باشید چون اگه اشتباهی بکنید سیستم یا بالا نمیاد یا کلی طول میکشه چون مثلا اگه UUID رو اشتباه وارد بکنید ۱ دقیقه و نیم دنبال اون UUID میگرده

https://help.ubuntu.com/community/Fstab

مشکل اینه که ویندوز برای اینکه سریع بالا بیاد کامل خاموش نمیشه
« آخرین ویرایش: 07 شهریور 1399، 02:38 ق‌ظ توسط Morteza Malekinejad »

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 297
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
« پاسخ #3 : 06 شهریور 1399، 11:37 ب‌ظ »
سلام چرا باید وقتی به اوبونتو وارد میشم باید اول sudo ntfsfix /dev/sda5 اجرا کنم تا درایوم باز بشه بعد درایومو unmount کنم چرا اخه نمیشه اینو حل کرد هردفعه اینو نزد؟
مشکل از همونfast startup ویندوز هست. غیر فعال کنید درست میشه کامل

آفلاین mr.amir138396

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 459
  • شاگرد همیشه مشتاق یادگیری
« پاسخ #4 : 21 شهریور 1399، 01:39 ق‌ظ »
سلام من دبیان دارم مشکلاتی قبلا داشتم ولی الان همه چی خوبه اول اگه اشتباه نکنم اسمش  Fast Startup داخل ویندوز خاموش کن اگه ویندوز داری داخل ویندوز اگه نمیدونی چجوری توی اینترنت بزن میادش احتمالا 

بعدش برای اینکه درایور های ویندوزت داخل لینوکس نیاز نباشه بعد هر بار خاموش روشن دوباره وصلشون کنی میتونی به صورت دستی فایل fstab عوض کنی و یا راه راحت تر گرافیکی برنامه Disks که برای گنوم هستش فکر کنم روی درایو مورد نظر بزن و بعد روی عکس تنظیمات بزن بعدش Edit Mount Options

و بعدش از رو پیش فرض درش بیار و تنظیماتی که میخوای تغییر بده اگه مشکلی داشتی بگو

control panel>power option بعد یه گزینه اون کنار داره که میگه اگه دریچه رو بستی چه کنم ؟؟ اونجا میتونی پیداش کنی
با احترام ! امیرحسین عباسی فاروجی . (;

آفلاین mr.amir138396

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 459
  • شاگرد همیشه مشتاق یادگیری
« پاسخ #5 : 21 شهریور 1399، 01:40 ق‌ظ »
من مشکلتون رو اشتباه متوجه شدم ببخشید
شما میتونی فایل /etc/fstab رو عوض کنید
فقط مواظب باشید چون اگه اشتباهی بکنید سیستم یا بالا نمیاد یا کلی طول میکشه چون مثلا اگه UUID رو اشتباه وارد بکنید ۱ دقیقه و نیم دنبال اون UUID میگرده

https://help.ubuntu.com/community/Fstab

مشکل اینه که ویندوز برای اینکه سریع بالا بیاد کامل خاموش نمیشه

در اصل یک جور hibernate که تمام برنامه ها رو میبنده و hibernate میشه می تونین از ریستارت برای همچین مواقعی استفاده کنین
با احترام ! امیرحسین عباسی فاروجی . (;