انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل رو مخ با سرور های لینوکسی (حل نشد اما بازهم تشکر از vmxcodex )  (دفعات بازدید: 710 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
سلام دوستان من دارم یک برنامه ای مینویسم که از سرور یکسری اطلاعاتی رو میگیره. روی سرور های لینوکسی مثل cwp  centos web panel
خیلی ارور ها میده اولاش میگفت که permission denied . که با تغیر مسیر دهی درستش کردم حالا که نرم افزارم کامل شده خیلی کند اطلاعات دریافت میشن (هرچند اگه ادرس دستی بدم این مشکل رو ندارم) اما وقتی میخوام از توی نرمافزار اطلاعات رو بگیرم ۹۰ درصد مواقع خطا میده یا خیلی دیر لود میشه درصوری که اگه روی یک سرور دیگه غیر از cwp باشه جواب میده (جهت اطلاعات عمومی  ;D این خطا در برنامه نویسی اندروید با کتابخانه های مختلف یکسان است )
« آخرین ویرایش: 24 شهریور 1399، 11:38 ق‌ظ توسط HusseinDTS »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19706
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : مشکل رو مخ با سرور های لینوکسی
« پاسخ #1 : 22 شهریور 1399، 04:46 ب‌ظ »
باید اطلاعات بیش‌تر و شفاف‌تری بدی. به شخصه اصلاً صورت سوال رو نفهمیدم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #2 : 22 شهریور 1399، 04:56 ب‌ظ »
خب اینطوری میگم : در برنامه نویسی اندروید چند کتابخانه ی مختلف برای ارتباط با سرور هست.برای اینکه برنامه رو تست کنم xammp رو نصب کردم تا اطلاعاتی که قراره از دیتابیس بخونه رو داشته باشم تا بتونم نرم افزار رو تست کنم. اما برای کار هایی مثل آپلود عکس بهم اررور permission denied رو میده در صورتی که روی میندوز اینشکلی نیست. با هر درگیری بود تونستم به خودم دسترسی بدم تا عکس آپلود کنم روی سرور هم فهمیدم چجوریه . اما مشکل اصلی اینه که وقتی میخوای با اندروید اطلاعات رو بگیری یا همون اررور permission denied رو میده یا نمیاره یا اینقدر دیر لود میشه که پیرت در میاد.مشکل از کتابخونه هم نیست با هر کتابخانه ای تست کردم همینطوریه اما روی سرور یکی از دوستام که cpanel داره تست کردم یه همچین مشکلی نداشتم.(هرچند نمیدونم cPanel لینوکسی هست یا نه اما ارور نداد) (روی تمام سرور هایی که cwp هستند یک همچین ارروری رو دارم)

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #3 : 22 شهریور 1399، 06:54 ب‌ظ »
کد اندروید و سرور رو بزار واز چه کتاب خونه ای استفاده می کنی؟

مثل اینکه بپرسی: یه خطایی روی یه سروری اتفاق میوفته که پیغامش عدم دسترسی است و بعد دنبال راهنمایی باشی، به احتمال خیلی زیاد جواب نمیگیری مگر اینکه طرفی که سوالت رو می خونه، علم غیب داشته باشه

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 807
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #4 : 22 شهریور 1399، 07:43 ب‌ظ »
ناراحت نشید ولی مشکل از شماست نه لینوکس !
یادمه شخصا (پارسال بود اگه اشتباه نکنم) ٬ وسط یه پروژه اندروید تصمیم گرفتیم از سرور لینوکس به سرورهای ویندوز مهاجرت کنیم ٬ اونقدر مشکلای عجیب پیش اومد که پشیمون شدیم و برگشتیم روی لینوکس ! ٬ چه کتابخانه‌های تردپرتی مثل OKHTTP و چه راه‌های قدیمی مثل AsyncTask همه روی سرورهای لینوکس تو کسری از ثانیه پاسخ میدن ٬ بدون هیچ مشکلی .

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #5 : 22 شهریور 1399، 08:07 ب‌ظ »
ناراحت نشید ولی مشکل از شماست نه لینوکس !
یادمه شخصا (پارسال بود اگه اشتباه نکنم) ٬ وسط یه پروژه اندروید تصمیم گرفتیم از سرور لینوکس به سرورهای ویندوز مهاجرت کنیم ٬ اونقدر مشکلای عجیب پیش اومد که پشیمون شدیم و برگشتیم روی لینوکس ! ٬ چه کتابخانه‌های تردپرتی مثل OKHTTP و چه راه‌های قدیمی مثل AsyncTask همه روی سرورهای لینوکس تو کسری از ثانیه پاسخ میدن ٬ بدون هیچ مشکلی .
(باید بگم که مشکل از دسترسی های cwp بود که به پوشه ای که داشتم دسترسی نداده بود) اما هنوز مشکل یکسانی هست (یا لود نمیشه یا با کش لود میشه و اطلاعات تازه رو نمیاره)
از retrofit استفاده میکنم نمونه کدش Connection = new Retrofit.Builder()
                .baseUrl(LOCAL_URL)
                .addConverterFactory(GsonConverterFactory.create())
                .build()
                .create(C.class);

@GET("function.php")
    Call<String> deleteUser(@Query("f") String function, @Query("id") String id ,@Query("which") String which);

deleteUser("deleteUser",String.valueOf(id),which).enqueue(new Callback<String>() {
                @Override
                public void onResponse(Call<String> call, Response<String> response) {
                    if(response.body().contains("deleted")){
                        Toast.makeText(getContext(), "به درستی پاک شد", Toast.LENGTH_SHORT).show();
                        dismiss();
                        MessageActivity.finishAct(id);
                    }else if(response.body().contains("lyt_error")){
                        dismiss();

}
                }

@Override
                public void onFailure(Call<String> call, Throwable t) {
                    Toast.makeText(getContext(), t.getMessage()+"", Toast.LENGTH_SHORT).show();
                }
            });

یه نمونه کد از چند تا کد که همش اینشکلیه. بعد از ۱۰۰۰ با تلاش میاره اما کش گرفته و داده های فعلی تفاوت داره (اگه میدونید چجوری رفع میشه بگید لطفا اما من همین رو روی cPanel تست میگیرم درست کار میکنه. ممنون میشم نظرات خودتون رو بگید چون خیلی برام مهمه ) دیگه سریع نوشتم ببخشید اگه غلطی چیزی توش بود  ;D

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
« پاسخ #6 : 23 شهریور 1399، 11:12 ق‌ظ »
شما وب‌سرویست رو روی سرورت مستقیم اجرا کن ٬ با مرورگر ٬ اگه مشکل و خطا و کندی داشت مشکل از سروره ٬ اگه نه (که به نظرم همینطوره) مشکل از کلاینت اندرویده .

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #7 : 23 شهریور 1399، 11:38 ق‌ظ »
شما وب‌سرویست رو روی سرورت مستقیم اجرا کن ٬ با مرورگر ٬ اگه مشکل و خطا و کندی داشت مشکل از سروره ٬ اگه نه (که به نظرم همینطوره) مشکل از کلاینت اندرویده .
یعنی نمیشه کاریش کرد؟ اگه مشکل از کلاینت اندرویده پس چرا روی سرور های دیگه درست کار میکنه؟ میتونم سرور cPanel بگیرم اما مشکل cahce رو چجوری حل کنم؟

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
« پاسخ #8 : 23 شهریور 1399، 12:03 ب‌ظ »
شما اول باید بدونی مشکل دقیق چیه بعد حلش کنی .
وب‌سرویس رو با مرورگر اجرا کردید ببینید مشکل داره هنوز یا نه ؟

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #9 : 23 شهریور 1399، 03:38 ب‌ظ »
شما اول باید بدونی مشکل دقیق چیه بعد حلش کنی .
وب‌سرویس رو با مرورگر اجرا کردید ببینید مشکل داره هنوز یا نه ؟
با مرورگر  روی هر سروری بدون مشکل و کندی میاره اما توی اندروید اگه لود بشه همراه با کش لود میشه یعنی اطلاعات تازه رو نگرفته اطلاعات قبلی رو نمایش میده

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
« پاسخ #10 : 23 شهریور 1399، 07:16 ب‌ظ »
خوب عزیز شما باید کش اون کلاس گیرندتون رو غیرفعال کنید ! ربطی به سرور نداره .