انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جواب های قلمبه صلمبه  (دفعات بازدید: 5213 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ahmadooo

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9
جواب های قلمبه صلمبه
« : 10 فروردین 1399، 11:19 ق‌ظ »
دوستان
اوبونتو برای کسی که تاز از ویندوز اومده و مبتدیه به اندازه کافی گیج کننده و خسته کننده است و جواب هایی رو که از دوستان دانشمند در مورد خیلی مساعل پیش پا افتاده دریافت میکنیم به شدت گیج ترمون میکنه
مثلا من در رابطه با نصب فیلتر شکن در اوبونتو سوال پرسیدم
جوابی که گرفتم در مورد سیستم های وی پی ان و پروتکل های صنعتی نمیدونم چی چی بوده
خب تویی که خدای اینکارایی راحت تر برام توضیح بده که چطور یه فیلتر شکن نصب کنیم تو این خراب شده
واقعا که

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
پاسخ : جواب های قلمبه صلمبه
« پاسخ #1 : 10 فروردین 1399، 12:55 ب‌ظ »
دوستان
اوبونتو برای کسی که تاز از ویندوز اومده و مبتدیه به اندازه کافی گیج کننده و خسته کننده است و جواب هایی رو که از دوستان دانشمند در مورد خیلی مساعل پیش پا افتاده دریافت میکنیم به شدت گیج ترمون میکنه
خب تویی که خدای اینکارایی راحت تر برام توضیح بده که چطور یه فیلتر شکن نصب کنیم تو این خراب شده
واقعا که
دوست عزیز من تایپکتون رو دیدم
یه پاسخ که حاوی لینک آموزش نصب تور در دبیان بود و آقای مولایی هم نوشته بودن وجود داشت.
شاید خوب نباشه یه کاربر گنو/لینوکس که دنبال چالش و چیز های جدید هست انقدر زود عصبانی بشه.
لینک رو باز کنید و در صورت وجود هر گونه ابهام ، تو وبساست آقای مولایی و با همین انجمن بپرسید.

آفلاین mahdi7d1

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
« پاسخ #2 : 10 فروردین 1399، 01:40 ب‌ظ »
دوستان
واقعا که
یه پاسخ که حاوی لینک آموزش نصب تور در دبیان بود و آقای مولایی هم نوشته بودن وجود داشت.
شاید خوب نباشه یه کاربر گنو/لینوکس که دنبال چالش و چیز های جدید هست انقدر زود عصبانی بشه.
لینک رو باز کنید و در صورت وجود هر گونه ابهام ، تو وبساست آقای مولایی و با همین انجمن بپرسید.
نکته جالب اینجاست که الان مطمئن نیستم ولی چند وقت پیش به سایت آقای مولائی سر زدم که دیدم بدون وی‌پی‌ان بالا نمیاد. حالا کسی که فیلتر شکن نداره چجوری به این سایت دسترسی پیدا کنه؟

آفلاین mahdi7d1

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
« پاسخ #3 : 10 فروردین 1399، 01:53 ب‌ظ »
اگه کار فوری داری و حوصله بررسی و نصب تور رو نداری (که بنظر من تور بهترین راه‌حله) می‌تونی فعلا تو فایرفاکس افزونه‌هایی که خدمات وی‌پی‌ان ارائه می‌دن استفاده کنی. البته اینا سرعت و حجم محدودی دارن و همچنین از امنیت و
رعایت شدن حریم خصوصی توسطشون نمی‌شه مطمئن شد ولی به عنوان یه راه حل اضطراری می‌شه ازشون استفاده کرد. من خودم از هاکس و براوزسک استفاده می‌کردم.
https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/hoxx-vpn-proxy/?lang=en-us

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/browsec/

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #4 : 10 فروردین 1399، 02:23 ب‌ظ »
دوستان
واقعا که
نکته جالب اینجاست که الان مطمئن نیستم ولی چند وقت پیش به سایت آقای مولائی سر زدم که دیدم بدون وی‌پی‌ان بالا نمیاد. حالا کسی که فیلتر شکن نداره چجوری به این سایت دسترسی پیدا کنه؟
جالبه، آخرین باری که وارد وبسایتشون شدم نیازی به وی پی ان نبود.
با این حال در مورد تور قبلا نوشتم:

https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=149736.msg1165166#msg1165166

https://preshka.ir/installation-and-configuration-guide-for-tor-proxy-correctly/

آفلاین ahmadooo

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 11 فروردین 1399، 11:47 ب‌ظ »
حالا شما لطف کن به ما بگو , من که اوبونتو ۱۸.۰۴ دستاپ ( نه سرور , یعنی اوبنتو دستاپ نصب کردم ) و فیلتر شکن هم ندارم , به طور ساده چطور یه فیلتر شکن نصب کنم یا اصلا بخرم که بتونم برم یوتیوب
تور رو از هر سایتی که میخوام بگیرم که فیلتره
با ترمینال هم تا یه جاهایی پیش رفتم ( البته از طریق راهنمایی های اینترنتی خارجی و ایرانی ) ولی نتیجه کد هایی که میزدم یه چیز دیگه در میومد و در نهایت هیچی به هیچی
ممنون میشم به من توضیح بدید

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #6 : 12 فروردین 1399، 12:49 ق‌ظ »
حالا شما لطف کن به ما بگو , من که اوبونتو ۱۸.۰۴ دستاپ ( نه سرور , یعنی اوبنتو دستاپ نصب کردم ) و فیلتر شکن هم ندارم , به طور ساده چطور یه فیلتر شکن نصب کنم یا اصلا بخرم که بتونم برم یوتیوب
تور رو از هر سایتی که میخوام بگیرم که فیلتره
با ترمینال هم تا یه جاهایی پیش رفتم ( البته از طریق راهنمایی های اینترنتی خارجی و ایرانی ) ولی نتیجه کد هایی که میزدم یه چیز دیگه در میومد و در نهایت هیچی به هیچی
ممنون میشم به من توضیح بدید

@mahdi7d1 راهنمایی کرد و چند تا افزونه فایرفاکس رو پیشنهاد داد که فیلتر هم نیستن و نیاز به ثبت نام ندارند( browsec که نداره). با این افزونه ها می تونید یوتیوب باز کنید یا از چیزای دیگر رو باهاش دانلود و نصب کنید

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #7 : 12 فروردین 1399، 12:50 ق‌ظ »
اینجایه افزونه فایر فاکس هست.(وی پی ان)
من که ازش استفاده میکنم و عالیه
میتونی اینو نصب کنی و بعد اموزش وصل شدن به تور رو سرچ کنی.
البته مرور گر اوپرا هم پیشفرض یه VPN داره که فکر کنم کار نمیکنه ولی امتحان نکردم.(یه ماه پیش کار نمیکرد)
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین ahmadooo

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 16 فروردین 1399، 10:34 ب‌ظ »
ممنونم از شما دوستان از صبر و شکیباییتون
افزونه های فایر فاکس رو نصب کردم و جواب داد
واقعا برای کسی که تازه وارد دنیای لینوکس شده باشه خیلی سخخت و گیج کننده میگذره
بلخره منم بعد کلی درد سر دارم به این سیستم عامل عادت میکنم
واقعا خیلی راحت تره از ویندوز
باز هم از صبر و شکیبایی شما دوستان تشکر میکنم

آفلاین mr.amir138396

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 459
  • شاگرد همیشه مشتاق یادگیری
« پاسخ #9 : 23 شهریور 1399، 05:15 ب‌ظ »
دوستان

من هم همین رو میگم
با احترام ! امیرحسین عباسی فاروجی . (;

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #10 : 26 شهریور 1399، 11:02 ق‌ظ »
کسی وظیفه نداره جواب کسی رو بده. این که دوستان به صورت پایه‌ای راهنمایی می‌کنن، از لطفشونه و این که می‌خوان بهتون کل مفهوم رو یاد بدن که دیگه برای هر کاری نیاز به پرسیدن اون مورد خاص نداشته باشید.

در مورد پرسشتون هم تور هیچ‌وقت فیلتر نیست و می‌تونید از کاربراتور هم که برای هدف کاربران تازه‌کار و کسانی که حوصلهٔ ور رفتن با تور رو ندارن ساخته شده، استفاده کنید: https://gitlab.com/tractor-team/carburetor
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #11 : 26 شهریور 1399، 01:12 ب‌ظ »
کسی وظیفه نداره جواب کسی رو بده. این که دوستان به صورت پایه‌ای راهنمایی می‌کنن، از لطفشونه و این که می‌خوان بهتون کل مفهوم رو یاد بدن که دیگه برای هر کاری نیاز به پرسیدن اون مورد خاص نداشته باشید.

در مورد پرسشتون هم تور هیچ‌وقت فیلتر نیست و می‌تونید از کاربراتور هم که برای هدف کاربران تازه‌کار و کسانی که حوصلهٔ ور رفتن با تور رو ندارن ساخته شده، استفاده کنید: https://gitlab.com/tractor-team/carburetor
راستش منم یه vp..n دیگه هم دارم تور هم نصب کردم دیدم یه مشکلی داره حسش نبود درست کنم چون یکی دیگه دارم
من دبیان دارم
رفتم همه کارا رو کردم دیدم ارور میاد برام هی بعد یکم نگاه انداختم با مترجم دیدم نوشته برا دبیان نمیشه اینجوری نصب کرد باید کپی کنیم فایلش که این کار خیلی سخت مخصوصا بعدا حذف کردنش چون فکر کنم داخل پکیج ها نمیاد و دردسر میشه بعدا البته شاید اونقدر هم سخت نباشه (:
ممنون میشم یکم پیشرفتش بدید توی توزیع های دیگم نصب بشه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #12 : 26 شهریور 1399، 03:39 ب‌ظ »
راستش منم یه vp..n دیگه هم دارم تور هم نصب کردم دیدم یه مشکلی داره حسش نبود درست کنم چون یکی دیگه دارم
من دبیان دارم
رفتم همه کارا رو کردم دیدم ارور میاد برام هی بعد یکم نگاه انداختم با مترجم دیدم نوشته برا دبیان نمیشه اینجوری نصب کرد باید کپی کنیم فایلش که این کار خیلی سخت مخصوصا بعدا حذف کردنش چون فکر کنم داخل پکیج ها نمیاد و دردسر میشه بعدا البته شاید اونقدر هم سخت نباشه (:
دارم به ماژول پایتون تغییرش می‌دم. ولی خب اون هم یه گیری داره که بار برای کاربر تازه‌کار یه مقدار ممکنه سخت باشه. هروقت بتونم اون گیر رو حل کنم، می‌ذارمش توی مخازن رسمی پایتون.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین علیرضا. آ.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 333
« پاسخ #13 : 26 شهریور 1399، 03:49 ب‌ظ »
من دبیان دارم
دارم به ماژول پایتون تغییرش می‌دم. ولی خب اون هم یه گیری داره که بار برای کاربر تازه‌کار یه مقدار ممکنه سخت باشه. هروقت بتونم اون گیر رو حل کنم، می‌ذارمش توی مخازن رسمی پایتون.
اگه توی PyPi قرار بگیره عالی میشه .دیگه نیاز نیست برای کلی توزیع با پکیچ منیجر های مختلف بسته تولید کنید.