انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راهنماییم کنید چیجوری یک سایت php ی ساده local توی اوبونتو بالا بیارم.  (دفعات بازدید: 565 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین enfr

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
سلام. وقت بخیر.
من کارم بک اند با php هست ولی اوبونتو رو تقریبا بلد نیستم و تا حالا فقط با ویندوز کار کردم. من خیلی سرچ کردم و چند تا خودآموز هم پیدا کردم که چطور یه سایت local با php توی اوبونتو بالا بیارم و حتی خط به خط و گام به گام با آموزش ها پیش رفتم. ولی بعد از 7 8روز تلاش مداوم نتونستم حتی یه hello word ساده توی local اوبونتو بالا بیارم. در صورتی که اون اوایل که برنامه نویسی رو تازه میخواستم یاد بگیرم در حد چند ساعت ناقابل یک hello word با php تونستم به صورت local توی ویندوز بالا بیارم!!!!! ولی الان که چند سال هست برنامه نویسی میکنم در عرض چند روز هم نتونستم با اوبونتو این کار رو انجام بدم!!!!!!!!!!!!!!!! به نظرم از این نظر اوبونتو خیلی خیلی خیلی پیچیده کار میکنه. سرتون رو درد نیارم میخوام یه مثال بزنم که بفهمیم چه زجرهایی کشیدم. مثلا توی همه خود آموز ها میگفتن اگه فلان ابزار رو نصب کنی (قدم به قدم مراحل نصب ابزار رو هم دنبال میکردم) مثلا فلان فایل با فلان اسم توی مثلا پوشه usr قرار میگیره. میرفتم میدیم توی usr اصلا چنین فایلی وجود نداره. حتی چند بار هم ابزار رو نصب میکردم ولی باز هم توی usr چیزی نمیدیدم. یا میگفتن اگه توی usr نبود حتما توی پوشه app هست. میرفتم میگشتم توی سیستم اصلا چنین پوشه ای وجود خارجی نداشت. حتی توی hidden ها هم نبود. و و و و ...
خلاصه اینکه پوستم کنده شد ولی بالاخره یک سایت local ساده نتونستم بالا بیارم.
حالا از شما میخواستم بپرسم یه لینکی، یه آموزش، یه کتابی، چیزی بهم معرفی کنید که به صورت واقعی (نه الکی یا فقط تئوری) بتونم یک سایت local با php توی اوبونتو بالا بیارم.
دم شما خیلی خیلی گرم.

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
کافیه تو پوشه ای که فایل  php تون هست دستور زیر رو بزنی:
php -S localhost:8080
اینطوری یه وب سرور php تو اون پوشه ایجاد میشه.(این راحت ترین چیزی بود که من استفاده میکنم)

البته باید php رو سیستمتون نصب باشه که از اونجایی که خودتون php کار هستید احتمالا نصب کردید

البته میتونید از لمپ(lamp) هم استفاده کنید, البته اگه من باشم از xampp استفاده میکنم (میدونید lamp و  xampp چی هستن دیگه؟؟؟)
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین enfr

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
با تشکر از @nixoeen و @Issac که وقت گذاشتید و راهنماییم کردید. حتما از چیزهایی که گفتید استفاده میکنم. ولی من منظورم یه لینک یا آموزشه که به طور کامل و گام به گام به صورت واقعی آموزش بده. چون من از اوبونتو هم چیز زیادی نمیدونم. اینجوری ممکنه چیزهایی که گفتید رو انجام بدم و به مشکل بخورم نتونم به راحتی مشکل رو برطرف کنم.
باز هم تشکر میکنم.

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
جادی یه سری ضبط کرده ولی به انگلیسی
https://www.aparat.com/playlist/125701