انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: سرعت بوت سیستم با flatpak  (دفعات بازدید: 677 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 297
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
سرعت بوت سیستم با flatpak
« : 07 آبان 1399، 11:38 ق‌ظ »
سلام. همونطور که میدونید اسنپ خیلی سرعت بوت سیستم رو پایین میاره. میخواستم بدونم flatpak هم همینطوری هست یا نه. تو نت چیز خاصی در این مورد پیدا نکردم

آفلاین علیرضا. آ.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 333
پاسخ : سرعت بوت سیستم با flatpak
« پاسخ #1 : 07 آبان 1399، 11:44 ق‌ظ »
من HDD دارم و خب متاسفانه هیچوقت از سرعت بوت بالا بهره نبردم :) 
ولی من روی مانجارو با استفاده از pamac چندین بسته ی flatpack رو نصب کردم و  در هرحد ۱۰ میلی ثانیه کندتر شد.
اگه systemd دارید با دستور زیر میتونید ببینید هر سرویس چقدر طول میکشه :
sudo systemd-analyze blameیه نکته هم بگم ، در flatpack سرعت بوت زیاد تغییر نمیکنه ، سرعت خود برنامه تغییر میکنه.

آفلاین hamid_asadi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 382
« پاسخ #2 : 07 آبان 1399، 11:50 ق‌ظ »
من HDD دارم و خب متاسفانه هیچوقت از سرعت بوت بالا بهره نبردم :) 
ولی من روی مانجارو با استفاده از pamac چندین بسته ی flatpack رو نصب کردم و  در هرحد ۱۰ میلی ثانیه کندتر شد.
اگه systemd دارید با دستور زیر میتونید ببینید هر سرویس چقدر طول میکشه :
sudo systemd-analyze blameیه نکته هم بگم ، در flatpack سرعت بوت زیاد تغییر نمیکنه ، سرعت خود برنامه تغییر میکنه.
سلام. میگم من که بسته های اسنپ رو حذف کردم چرا نام snapd اینجا باز هست؟
sudo systemd-analyze blame
[sudo] password for info:
8.482s systemd-fsck@dev-disk-by\x2duuid-ae7b71ed\x2d9216\x2d44b9\x2db66e\x2d7c9>
7.027s apt-daily-upgrade.service                                               >
6.763s fwupd-refresh.service                                                   >
6.429s NetworkManager-wait-online.service                                      >
5.617s apt-daily.service                                                       >
4.838s plymouth-quit-wait.service                                              >
1.392s snapd.seeded.service                                                    >
1.362s snapd.service                                                           >
1.014s privoxy.service                                                         >
1.013s snapd.apparmor.service                                                  >
 764ms dev-loop7.device                                                        >
 762ms dev-sda2.device                                                         >
 747ms dev-loop2.device                                                        >
 744ms dev-loop1.device                                                        >
 695ms dev-loop3.device                                                        >
 673ms dev-loop4.device                                                        >
 661ms dev-loop6.device                                                        >
 561ms apparmor.service                                                        >
 495ms systemd-backlight@backlight:intel_backlight.service                     >
 406ms networkd-dispatcher.service                                             >
 370ms fwupd.service                                                           >
 343ms udisks2.service                                                         >
 297ms systemd-logind.service

و اینکه apt-daily-upgrade.service به صورت روزانه آپگرید رو بررسی میکنه درسته؟ یعنی روی هفته تنظیم بشه سرعت بوت چقد بالا میره؟

آفلاین علیرضا. آ.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 333
« پاسخ #3 : 07 آبان 1399، 11:58 ق‌ظ »
snapd رو چه طوری باک کردی؟ با روشی که توی ویکی اوبونتو هست انجام بده.
مطمئن نیستم که اگه هفتگی بزاری تاثیری بزاره .
به نظر من NetworkManager-wait-online.service رو غیرفعال کن . به این شکل:
sudo systemctl disable NetworkManager-wait-online.serviceحالا هرکدوم از سرویس های اسنپ هم خواستی میتونی اینطوری غیرفعال کنی.

آفلاین hamid_asadi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 382
« پاسخ #4 : 07 آبان 1399، 02:05 ب‌ظ »
snapd رو چه طوری باک کردی؟ با روشی که توی ویکی اوبونتو هست انجام بده.
مطمئن نیستم که اگه هفتگی بزاری تاثیری بزاره .
به نظر من NetworkManager-wait-online.service رو غیرفعال کن . به این شکل:
sudo systemctl disable NetworkManager-wait-online.serviceحالا هرکدوم از سرویس های اسنپ هم خواستی میتونی اینطوری غیرفعال کنی.
دستورات زیر را به ترتیب میزنم:
sudo apt remove gnome-software-plugin-snap
sudo apt remove snapd
NetworkManager-wait-online.service به چه درد میخوره؟ غیرفعال کردن باعث مشکل که نمیشه؟

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #5 : 07 آبان 1399، 02:57 ب‌ظ »

NetworkManager-wait-online.service به چه درد میخوره؟ غیرفعال کردن باعث مشکل که نمیشه؟
https://askubuntu.com/questions/1018576/what-does-networkmanager-wait-online-service-do