انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: ورود به دنیای لینوکس  (دفعات بازدید: 528 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sector0

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
ورود به دنیای لینوکس
« : 19 آبان 1399، 09:42 ق‌ظ »
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزم

دوستان امروز روز اولی هستش که من در این انجمن وارد شدم و واقعا دوست دارم لینوکس رو به طور کامل یاد بگیرم

میشه از تجربه های روز های اولی که خودتون لینوکس رو میخواستید شروع کنید بگین ؟ ممنونم

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : ورود به دنیای لینوکس
« پاسخ #1 : 19 آبان 1399، 01:47 ب‌ظ »
درود بر تو،

خیلی خوش اومدی.

من بگم که صبر داشته باش و کم کم شروع کن. اگه جایی رو نفهمیدی، توی اینترنت بگرد و ببین که چی به چی هست. ممکن هست که خیلی جاها رو اشتباه کنی و بزنی سیستم رو بپرونی! حتما از فایل‌های مهمت یه جا backup بگیر.

برو تو منوها، ببین چی به چی هست، دونه دونه کلیک کن ببین چی کار می‌کنن.

آفلاین farzam

• Full Member
  • *
  • ارسال: 127
« پاسخ #2 : 19 آبان 1399، 01:58 ب‌ظ »
درود بر تو،

خیلی خوش اومدی.

من بگم که صبر داشته باش و کم کم شروع کن. اگه جایی رو نفهمیدی، توی اینترنت بگرد و ببین که چی به چی هست. ممکن هست که خیلی جاها رو اشتباه کنی و بزنی سیستم رو بپرونی! حتما از فایل‌های مهمت یه جا backup بگیر.

برو تو منوها، ببین چی به چی هست، دونه دونه کلیک کن ببین چی کار می‌کنن.

سلام

خیلی خوش اومدین

به نظرم اول روی ماشین مجازی نصبش کن باهاش ور برو تا تقریبا بهش مسلط شی و بتونی نیازهاتو باهاش برطرف کنی بعد رو سیستم اصلیت نصبش کن که یهو با کوهی از مشکلات مواجه نشی بخوره تو ذوقت

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #3 : 19 آبان 1399، 02:12 ب‌ظ »
سلام :) خوش اومدید...

یکی از تجربیاتم که فکر کنم برای کسی که تا حالا توزیعی از گنو/لینوکس مثل اوبونتو یا... نصب نکرده به درد بخور باشه. (نمی‌دونم شامل حال شما میشه یا نه).

من هنگام شروع، موضوع برام جذاب بود ولی خیلی جدی نبود. به همین خاطر زمانی رو جهت مطالعه مسائل ابتدایی اختصاص نداده بودم. با دیدی که به یک سیستم‌عامل مثل ویندوز داشتم اقدام به نصب کردم و وقتی رسیدم به مرحله پارتیشن‌بندی دیدم همه چیز بسیار متفاوت هست. اینجا جایی هست که خیلی از افراد در موقعیت من اشتباه می‌کنند و به نحوی خلاصه مراحل رو طی می‌کنند و تمام اطلاعات خودشون رو از دست می‌دن. من کنسل کردم پروسه نصب رو... چند بار دیگه خواستم نصب کنم یکم با بخش پارتیشن بندی بازی کردم دیدم واقعا متوجه نمی‌شم داستان چیه. رفتم کمی درباره موضوع مطالعه کردم و بعد اقدام به نصب کردم.

خلاصه اینکه قبل از شروع و نصب داشتن یکم اطلاعات ابتدایی می‌تونه کمک کنه...

یاد پروژه Wubi افتادم. تقریبا ۱۰ سال پیش  اوبونتو یک پروژه‌ای داشت به اسم Wubi که می‌شد از توی ویندوز اوبونتو رو مثل یک نرم‌افزار نصب کرد.
« آخرین ویرایش: 19 آبان 1399، 02:13 ب‌ظ توسط M!lad »
..I feel no fault for the fault I feel..