انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل مانیتور برای نصب لینوکس  (دفعات بازدید: 1340 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AlirezaSaraji

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
مشکل مانیتور برای نصب لینوکس
« : 10 آبان 1399، 03:57 ب‌ظ »
سلام ! من به تازگی خودم ویندوزم رو عوض کردم ، اما یه دفعه به سرم زد برم درباره لینوکس مطالعه کنم ، بعد از یک هفته تصمیم گرفتم دو تا توزیع elementary os و pop os رو تست کنم و بهترین توزیع رو انتخاب کنم ...
البته یه نکته ای هست ، من مانیتور لپتابم خرد شده و یه گوشه کوچولوش سالمه ! پس یه مانیتور جدا بهش وصل کردم و استفاده میکنم !
اما بعد از اینکه المنتری رو از روی فلش بوت کردم ، بعد از اینکه صفحه لود و لوگوی المنتری رو نشون داد ، مانیتور جداگانه من خاموش شد و همون تیکه کوچولو توی مانیتور لپتابم روشن شد و اینجوری من نمیتونم صفحه نصب سیستم عامل رو ببینم ! لطفا به کمکی بکنین ، میشه یه کاری کرد که فقط روی مانیتور دوم نمایش داده بشه همه چیز سیستم ؟

آفلاین king-m

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
پاسخ : مشکل مانیتور برای نصب لینوکس
« پاسخ #1 : 10 آبان 1399، 04:22 ب‌ظ »
سلام ! من به تازگی خودم ویندوزم رو عوض کردم ، اما یه دفعه به سرم زد برم درباره لینوکس مطالعه کنم ، بعد از یک هفته تصمیم گرفتم دو تا توزیع elementary os و pop os رو تست کنم و بهترین توزیع رو انتخاب کنم ...
البته یه نکته ای هست ، من مانیتور لپتابم خرد شده و یه گوشه کوچولوش سالمه ! پس یه مانیتور جدا بهش وصل کردم و استفاده میکنم !
اما بعد از اینکه المنتری رو از روی فلش بوت کردم ، بعد از اینکه صفحه لود و لوگوی المنتری رو نشون داد ، مانیتور جداگانه من خاموش شد و همون تیکه کوچولو توی مانیتور لپتابم روشن شد و اینجوری من نمیتونم صفحه نصب سیستم عامل رو ببینم ! لطفا به کمکی بکنین ، میشه یه کاری کرد که فقط روی مانیتور دوم نمایش داده بشه همه چیز سیستم ؟

من هم مانیتورم خرابه و موقع نصب به این مشکل می خورم فکر کنم جزو بایوس تنظیماتش باشه
من ازادم

آفلاین AlirezaSaraji

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 10 آبان 1399، 04:25 ب‌ظ »
من توی تنظیمات بایوسم رفتم و توی بخش دیسپلی دو تا قسمت قابل تغییر بود ، یه بار اولی ، یه بار دومی ، یه بار اول و دومی با هم زدم اما بازم کار نکرد ! کمک کنید لطفا ...

آفلاین king-m

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
« پاسخ #3 : 10 آبان 1399، 07:06 ب‌ظ »
من توی تنظیمات بایوسم رفتم و توی بخش دیسپلی دو تا قسمت قابل تغییر بود ، یه بار اولی ، یه بار دومی ، یه بار اول و دومی با هم زدم اما بازم کار نکرد ! کمک کنید لطفا ...
تا جایی که من می دونم تو بایوس باید باشه اگه نبود دبگه نمب دونم
من ازادم

آفلاین AlirezaSaraji

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 10 آبان 1399، 07:52 ب‌ظ »

من هم مانیتورم خرابه و موقع نصب به این مشکل می خورم فکر کنم جزو بایوس تنظیماتش باشه

حل شد ؟

آفلاین AlirezaSaraji

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 11 آبان 1399، 07:26 ق‌ظ »
هیچ راهی نیس ؟ توی هر انجمنی یکی خداست و همه چیزو بلده ، اینجا نداریم از این جور خدا ها ؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 30 آبان 1399، 05:27 ب‌ظ »
اگه اندازهٔ متن نوشته‌هات قابل خوندن بود، می‌شد کمک کرد، ولی الآن تا می‌خوام بخونم ببینم چی نوشتی، سردرد می گیرم و بی‌خیالش می‌شم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین AlirezaSaraji

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 30 آبان 1399، 07:29 ب‌ظ »
اگه اندازهٔ متن نوشته‌هات قابل خوندن بود، می‌شد کمک کرد، ولی الآن تا می‌خوام بخونم ببینم چی نوشتی، سردرد می گیرم و بی‌خیالش می‌شم.

سلام ! من به تازگی خودم ویندوزم رو عوض کردم ، اما یه دفعه به سرم زد برم درباره لینوکس مطالعه کنم ، بعد از یک هفته تصمیم گرفتم تست کنم ...
اما بعد از اینکه اوبونتو رو از روی فلش بوت کردم ، مانیتور جداگانه من خاموش شد و همون تیکه کوچولو توی مانیتور لپتابم روشن شد و اینجوری من نمیتونم صفحه نصب سیستم عامل رو ببینم ! لطفا به کمکی بکنین ، میشه یه کاری کرد که فقط روی مانیتور دوم نمایش داده بشه همه چیز سیستم ؟
بایوس رو هم چک کردم ، تو بخش دیسپلی 2 تا پارامتر قابل تغییر بود ، یه بار اولی ، یه بار دومی و یه بار هیچکدوم و یه بار هر دو رو تست کردم ولی باز هم نشد !

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 01 آذر 1399، 12:57 ق‌ظ »
با دکمه‌های سوپر+p می‌تونی نمایشگر رو عوض کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین AlirezaSaraji

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 01 آذر 1399، 08:06 ق‌ظ »
با دکمه‌های سوپر+p می‌تونی نمایشگر رو عوض کنی.

اینو میدونم که در حین ویندوز کار میکنه ، ولی در حین نصب اوبونتو هم کار میکنه ؟

یعنی بعد از اینکه بوت شد و مانیتور جداگانه ام خاموش شد و اون تیکه سالم لپتاپم روشن شد ، این شرت کاتو بزنم میاد روی مانیتور جداگانه ؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #10 : 01 آذر 1399، 11:56 ق‌ظ »
بله

آفلاین AlirezaSaraji

• Jr. Member
  • *
« آخرین ویرایش: 01 آذر 1399، 06:33 ب‌ظ توسط AlirezaSaraji »

آفلاین AlirezaSaraji

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 02 آذر 1399، 07:41 ب‌ظ »
بله

سلام دوباره ! بالاخره اوبونتو ۲۰.۱۰ رو دانلود کردم و لایو بالا آوردم و مراحل نصب رو هم پیش رفتم ولی بعد از ریستارتی که خودش خواست یه صفحه صورتی بالا اومد که موس هم توش بود اما هیچ کار نمیشد کرد ُ فقط یه موس مشکی که فقط و فقط میتونست روی صفحه تکون بخوره ُ نه راست کلیکی نه چیزی !

الان دوباره لایو بالا آوردم و اومدم اینجا بپرسم ! چیکار کنم ؟ چرا نشد ؟ کمک کنین لطفا ! ویندوزی درکار نیس و اوبونتویی هم در کار نیس ! فقط یه اوبونتوی لایو !

آفلاین AlirezaSaraji

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #13 : 02 آذر 1399، 07:46 ب‌ظ »
پارتیشن بندی هم همونجوری که تو اینترنت یاد گرفته بودم !

یه پارتیشن سواپ دو برابر رم کمتر از ۸

یه پارتیشن FEI یا یه همچین چیزی با حجم ۱۰۰ مگ ( اینو اولش نزاشته بودم وقتی زدم رو اینستال اخطار داد که میخوای ریسک کنی و بدون FEI ادامه بدی ؟ منم سرچ کردم یه جا نوشته بود یه پرایمری ۱۰۰ مگی واسش بزارین ! منم گذاشتم )

یه پارتیشن روت و یه پارتیشن هوم !

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #14 : 04 آذر 1399، 04:29 ب‌ظ »
احتمالاً صفحهٔ ورود گذرواژه است که فقط روی یک نمایشگر نشون داده می‌شه. وقتی موشی رو تکون می‌دید، به صفحهٔ مجاور می‌ره؟