انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درباره ی فایرفاکس  (دفعات بازدید: 606 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
درباره ی فایرفاکس
« : 17 بهمن 1399، 12:41 ب‌ظ »
خب ٬ اول از همه آیا فایرفاکس اپن سورسه؟ اگه اره به نظرم مرورگر خوبیه ولی یه کم مشکل داره که میخوام ببینم چجوری میشه حلش کرد.
مشکلات :
اولیش اینه که بعضی از سایت ها که از فونت پیشفرض سیستم استفاده میکنن رو خوب نمیاره (فارسی نویس ها٬ یه کم چیدمانشون بده)
بعدیش اینکه میخوام صفحه ی اول و نیو تب رو تغیر بدهم. باید از تو سورس تغیر بدم یا تمی چیزی نصب کنم درست میشه؟ (فقط در حد یه بک گراند یا حتی اگه بیشتر باشه دیگه چه بهتر)

آفلاین علیرضا. آ.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 333
پاسخ : درباره ی فایرفاکس
« پاسخ #1 : 17 بهمن 1399، 04:13 ب‌ظ »
سلام.
کد مرورگر فایرفاکس و موتور Gecko رو می‌تونید از اینجا مشاهده کنید:
https://searchfox.org/mozilla-central/source
برای مشاهده لایسنس های استفاده شده در فایرفاکس آدرس about:license رو با فایرفاکس باز کنید.

برای تغییر صفحه New Tab و Home در این آدرس : about:preferences#home
می‌توانید تغییرات موردنظر رو اعمال کنید ، اما فکر نکنم چیزی که شما بخواهید در اونجا باشه. اما میتونید با Html  و Css یک فایل html روی کامپیوتر خودتون بسازید و آدرس New Tab و Home رو قرار بدید.

برای بهتر کردن فونت ها هر دو نوع bold و regular رو نصب کنید تا فونت ها شکل بهتری داشته باشند.

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #2 : 17 بهمن 1399، 05:13 ب‌ظ »
ممنون٬ ولی فونت رو دارم (تاهوما) و حتی روی مرورگر هر اعمالش کردم . این فونت رو سیستم عالیه ولی رو فایر فاکس خوب جواب نمیده.
« آخرین ویرایش: 17 بهمن 1399، 05:16 ب‌ظ توسط HusseinDTS »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 17 بهمن 1399، 06:19 ب‌ظ »
تاهوما قلم استانداردی برای وب نیست،‌در واقع اصلاً قلم استانداردی نیست و فارسیش، پراز غلط‌های نگارشیه. می‌تونی از Iranian Sans استفاده کنی که شبیه به تاهوماست، ولی هم مشکلات اون رو نداره، هم استاندارده و هم خوندنش تو وب راحت‌تره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #4 : 18 بهمن 1399، 04:14 ب‌ظ »
تاهوما قلم استانداردی برای وب نیست،‌در واقع اصلاً قلم استانداردی نیست و فارسیش، پراز غلط‌های نگارشیه. می‌تونی از Iranian Sans استفاده کنی که شبیه به تاهوماست، ولی هم مشکلات اون رو نداره، هم استاندارده و هم خوندنش تو وب راحت‌تره.
ولی جملات انگلیسی رو اصلا خوب بهم نشون نمیده

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #5 : 18 بهمن 1399، 06:22 ب‌ظ »
من خودم فونت وزیر رو ترجیح میدم
حالا مهم نیست. برای تغییر تب جدید و این چیز ها من خودم راهی که استفاده کردم استفاده از add-ons و اکستنشن بودش که با یه جستجو میتونید پیدا کنید
برای اعمال فونت هم احتمالا یه افزونه ای باشه ولی خب من دنبالش نبودم ولی الان من برای تاریک کردن صفحات از افزونه dark reader استفاده می کنم که یه قسمت تنظیم فونت هم داره شما میتونید تو تنظیمات افزونه حالت تم سایت ها رو روشن بزارید و فقط فونت رو تغییر بدید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 19 بهمن 1399، 11:10 ق‌ظ »
ولی جملات انگلیسی رو اصلا خوب بهم نشون نمیده
طبیعیه. چون اصلاً گلیفی برای لاتین نداره و fallback می‌شه روی گلیف‌های پیش‌گزیدهٔ توزیعت.
می‌تونی با یه قلم انگلیسی خوب ترکیبش کنی و ازش استفاده کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن