انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در libre office draw با زبان فارسی (و سوالی در رابطه با openoffice)  (دفعات بازدید: 677 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
سلام
از وقتی یادم میاد libre office draw فارسی رو برعکس و حروف رو از هم جدا نمایش میده
آیا میشه با تغییر تنظیمات درستش کرد( من خودم به تغییر تنظیمات برای نمایش بهتر فارسی در libreoffice write رسیدم ولی برای draw چیزی پیدا نکردم)
و یا نرم افزار بهتری هست؟ منظورم نرم افزار های تحت وبی مثل kami نیست ( که فکر کنم آزاد هم نباشه) یه نرم افزار دسکتاپ منظورمه

پ. ن : بی ربطه به موضوع اصلی ولی دوستانی که با openoffice کار کردند به نظرشون نسبت به libreoffice برتری داره؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من تا حالا با draw کار نکردم، ولی نتونستم این مشکلی که می‌گی رو هم توش ببینم.
در نگاه اول، draw یه پیاده‌سازی دوبارهٔ ناقص از اینک‌اسکیپ به نظر می‌رسه. چرا با خود اینک‌اسکیپ کار نمی‌کنی؟ دقیقاً برای چه کاری از draw استفاده می‌کنی؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
با فارسی مشکلی نداره.
البته به نظرم از inkscape محیط ساده‌تری دارد و برای کارهای دم دستی بهتره
« آخرین ویرایش: 17 بهمن 1399، 06:39 ب‌ظ توسط mahdiar »

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
من تا حالا با draw کار نکردم، ولی نتونستم این مشکلی که می‌گی رو هم توش ببینم.
در نگاه اول، draw یه پیاده‌سازی دوبارهٔ ناقص از اینک‌اسکیپ به نظر می‌رسه. چرا با خود اینک‌اسکیپ کار نمی‌کنی؟ دقیقاً برای چه کاری از draw استفاده می‌کنی؟
یه سری تغییرات ساده روی فایل های pdf عموما
مثل freehand draw و گذاشتن check mark و ضربدر و...

تو inkscape میشه pdf رو ویرایش کرد؟ منظورم اینه که pdf رو درست بیاره نه اینکه مثل گیمپ صفحه هاشی رو جدا جدا بیاره

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
اگ می خوای روی pdf بنویسی از xournalpp استفاده کن که عالیه

آفلاین farzam

• Full Member
  • *
  • ارسال: 127
سلام
از وقتی یادم میاد libre office draw فارسی رو برعکس و حروف رو از هم جدا نمایش میده
آیا میشه با تغییر تنظیمات درستش کرد( من خودم به تغییر تنظیمات برای نمایش بهتر فارسی در libreoffice write رسیدم ولی برای draw چیزی پیدا نکردم)
و یا نرم افزار بهتری هست؟ منظورم نرم افزار های تحت وبی مثل kami نیست ( که فکر کنم آزاد هم نباشه) یه نرم افزار دسکتاپ منظورمه

پ. ن : بی ربطه به موضوع اصلی ولی دوستانی که با openoffice کار کردند به نظرشون نسبت به libreoffice برتری داره؟
از scribus استفاده کن

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 638
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
سلام

از scribus استفاده کن
توی مانجارو یک نرم افزار است به نام opean only office
که کلا خیلی شبیح ماکروسافت افیس او را نصب کن
Its The legendery alireza138812