انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پروژه تبدیل دیکشنری های کاغذی به تکست برای استفاده در تمام فرمت ها  (دفعات بازدید: 1805 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohamad.beauty

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
سلام دوستان
چند جا دیدم که فارسی زبانان خیلی توی نت دنبال گلوسوری های دیکشنری های مورد نظرشون(در هر زبان)  با هر فرمتی میگردن که اگر شانس بیارن یکی زحمت کشیده باشه اون رو اماده و تبدیل کرده باشه تا با یک کلیک دانلود و استفاده کنند، اگر هر شخصی فقط 2 ساعت وقت بزاره تمامی دیکشنری های کاغذی ایران قابل تبدیل به تکست و بعد از اون به هر فرمتی و در نتیجه قایل استفاده در هر دستگاه دیجیتال مانند لپتاپ و گوشی موبایل و کتابخوان و.. هست
تمامی این گلوسوری هایی که الان در نت هست رو هم یک روزی یکی نشسته و تبدیل کرده و اگر این کار به صورت گروهی باشه در کمترین زمان انجام میشه و ما غنی ترین گلوسوری ها رو در دستگاه دیجیتال خودمون خواهیم داشت
همونطور که میدونید خیلی دیکشنری کاغذی و کتابی داریم که میشه از اونا در کامپیوتر شخصی یا موبایل استفاده کرد و زحمت حمل نسخه کاغذی اون رو نکشید
اگر دوستان همکاری خودشون رو اعلام کنند تمامی فرهنگ لغت هایی که به صورت کتاب هستند رو میشه با آموزش هایی که بنده اینجا میزارم تبدیل به تکست و بعد از اون تبدیل به هرفرمتی که بخواهید و در نتیجه در تمامی دیکشنری ها مانند بابیلون گلدن دیکت ام دیکت و استاردیک و ... قابل استفاده هستند
برای مثال خودم یک فرهنگ لغت تخصصی نیاز داشتم که فقط نسخه کتابی اون(600 صفحه) موجود بود و بنده نیاز داشتم تا در موبایلم به صورت دیکشنری الکترونیکی اون رو داشته باشم
براحتی بعد از تبدیل اون به تکست و بعد از اون به فرمت ام دیکت (حدود 1 هفته زمان برد) در دیکشنری عالی بلودیکت الان در موبایلم دارم ازش استفاده میکنم
برای اینکاردو تا چیز لازمه یکی نرم افزار ocr که فارسی ساپورت باشه
دوم پی دی اف یا عکس از دیکشنری مورد نظر
که هر دو مورد رو بنده دارم با آموزششون
فقط هر کدوم از دوستان مثلا تعدادی صفحه رو باید تقبل کنه و بعد از تبدیل به تکست به اشتراک بزاره اگر اشخاصی حاضر به همکاری هستند اعلام کنند تا بنده اموزش ها رو بزارم
D'autres viennent aussi pour indiquer ce qu'ils veulent.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
فرهنگ لغتی که ازش صحبت می‌کنید، با چه پروانه‌ای منتشر شده و شرایط حق ناشرش چیه؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
باید ببینید اون فرهنگ لغت حق انتشارش فقط برای ناشر هست یا نه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
به نظرم به تکمیل ویکشنری کمک کنید، همه‌جوره بهتره.
https://fa.wiktionary.org
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mohamad.beauty

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
خیلی از فرهنگ ها نویسندشون سالهای زیادی هست که درگذشته و الان زنده نیست اما برخی ناشران اومدن اون کار علمی رو به نام خودشون چاپ میکنن و هیچ زحمتی برای اون نکشیدن که بخوان الان مدعی باشن، اگر کسی در جریان باشه میدونه که الان برخی ناشرها چقدر سرقت علمی دارن میکنن

D'autres viennent aussi pour indiquer ce qu'ils veulent.