انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در Switch User  (دفعات بازدید: 415 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 771
  • Linux Mint
مشکل در Switch User
« : 20 بهمن 1399، 04:16 ب‌ظ »
سلام،
کلا دو تا دکمه است وقتی در کادر مربوطه پسوردم را وارد می کنم و بعد دکمه Unlock را می زنم به حساب کاربری ام وارد می شوم.
اما زمانیکه دکمه Switch User را می زنم تا به صفحه لیست log in کاربرها بروم هیچ اتفاقی نمی افتد.انگار اصلا این دکمه کار نمی کند.شاید هم من کارکردش را بلد نیستم یا درست متوجه نشده ام.لطفا  راهنمایی ام  بفرمایید.

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 771
  • Linux Mint
پاسخ : مشکل در Switch User
« پاسخ #1 : 29 بهمن 1399، 07:44 ب‌ظ »
بعد از  suspend  و Lock Screen  وقتی که می‌خواستم به صفحه اصلی برگردم ، در حین استفاده از Switch User دچار مشکل می‌شدم و این دگمه کار نمی کرد.

نصب اولیه ام شامل:
 debian 10.5 
   cinnamon
 default desplay manager :gdm3

انواع دیسپلی منیجر را امتحان کردم: gdm3(نصب دوباره)، sddm، lightdm، xdm، nodm، wdm، lxdm ، slim

انواع دسکتاپ را امتحان کردم : kde ، lxde، xfce و…  و دو تایشان هم نمی‌دانم از کجا خودشان سبز شدند. باور کنید من نصبشان نکردم Compiz و Metacity

خلاصه نتیجه این آش دو تا چیز شد:

۱- دیسپلی منیجر مناسب بنظر حقیر  lightdm
2- به رحمت ایزدی رفتن سیستم ( خدا بگم چه کارت کنه دانیال!!!!!یه چیزی می‌گفتی اینقدر علاف نمی شدم.)

تازه امروز دوباره سیستم را نصب کردم و و باز هم cinnamon را در مراحل نصب انتخاب کردم.   Debian 10.8  شده بود. جالب اینکه اینبار به صورت پیش فرض بجای gdm3 ، از lightdm  استفاده شده بود. 

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : مشکل در Switch User
« پاسخ #2 : 02 اسفند 1399، 01:28 ب‌ظ »
راستش همون اول که cinnamon نصب می‌کنید، باید lightdm نصب بشه نه gdm3 حالا نمیدونم چرا برای شما gdm3 نصب شده بوده. شاید همون اول دوتا دسکتاپ مختلف نصب کرده بودید.
اون دوتا metacity وcompiz هم ویندو منیجر هستند که با نصب چنتا دسکتاپ، اونها هم نصب شدن چون دسکتاپ‌ها به ویندو منیجر نیاز دارند.

اینکه انواع دسکتاپ هم امتحان کرده بودید،  احتمالا وضع رو بد کرده بوده مگه اینکه قبل از نصب یکی، قبلی رو پاک می‌کردید و از پاک شدن همه‌ی تنظیمات مرتبط با اون هم اطمینان حاصل می‌کردید.

نصب چنتا دسکتاپ هم باعث نصب چندین دیسپلی منیجر شده بوده که نتیجه‌ی اینها با هم یه آش شله‌قلمکاری بوده که جز با نصب دوباره سیستم عامل یا صرف کلی وقت درست نمیشده.
میدونید که زکات علم نشر آن است