انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تنظیم کردن محل کاراکتر کلید های کیبورد مثل ویندوز  (دفعات بازدید: 477 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
محل کاراکتر ها در کیبورد ویندوز با اوبونتو خیلی تفاوت داره (بیشتر علامت ها مثل نقطه ویرگول). من از طریق فایل ir موجود در آدرس زیر بخشی از این تفاوت ها رو از بین بردم ولی بازم تفاوت هایی وجود داره. /usr/share/X11/xkb/symbols از کجا می تونم فایلی پیدا کنم که کاملا تنظیم شدهٔ فایل ir (دقیقا مثل ویندوز) باشه؟ مثل فایل موجود در این لینک ولی مثل مک نباشه مثل ویندوز باشه
« آخرین ویرایش: 10 اسفند 1399، 01:32 ق‌ظ توسط Reza Hosseinzadeh »
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
توی ویندوز هم دو تا حالت وجود داره. یکی حالت استاندارد و یکی حالت قدیمی. اون حالت قدیمی که یه چیز من‌درآوردی بی‌خودیه و بهتره فراموشش کنید. حالت استاندارد تو همهٔ سیستم‌عامل‌ها پیاده شده و باید از اون استفاده کنید که البته توی ویندوز، یه نقص‌هایی هم داره، ولی باز بهتر از اون حالت افتضاح قدیمیه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
توی ویندوز هم دو تا حالت وجود داره. یکی حالت استاندارد و یکی حالت قدیمی. اون حالت قدیمی که یه چیز من‌درآوردی بی‌خودیه و بهتره فراموشش کنید. حالت استاندارد تو همهٔ سیستم‌عامل‌ها پیاده شده و باید از اون استفاده کنید که البته توی ویندوز، یه نقص‌هایی هم داره، ولی باز بهتر از اون حالت افتضاح قدیمیه.
من می خوام config فایل irـم دقیقا مثل حالت استاندارد ویندوز بشه. می خوام ببینم اگر کسی چنین فایلی داره که من محتواش رو بریزم داخل ir، اون رو ارسال کنه. مثلا در این لینک، این config شبیه به macOS هست. یه چیزی مثل این می خوام
« آخرین ویرایش: 09 اسفند 1399، 10:46 ب‌ظ توسط Reza Hosseinzadeh »
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
خب حالت استاندارشون که با هم فرقی نداره. باید این‌شکلی باشن جفتشون.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن