انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: وایرلس غیر فعال در اوبونتو 16 روی سیستم Dell Latitude E6400  (دفعات بازدید: 701 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mahsa.ebrahimi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
سلام به همه دوستان
من در زمینه اوبونتو بسیار بی تجربه هستم، یه لپتاپ دل دارم که روی اون اوبونتو ورژن 14 نصب بوده و گویا خود به خود وایرلس از کار می افته البته از طریق کابل به اینترنت وصل میشه، من گفتم شاید چون بسیار قدیمی هست این مشکل رو دارهو شاید با آپگرید بتونه حل بشه و یه مرحله آپگریدش کردم به ورژن 16 اما متاسفانه همون مشکل هنوز هست. من نمیتونم وایرلس رو on کنم روش. تا دکمه رو میزنم همون لحظه به حالت قبل بر میگرده و off میشه مجددا. با اینکه هیچی نمیدونم ولی سعی کردم از روی دستورهایی که سرچ کردم به نتیجه برسم که متاسفانه نشد.

کارت شبکه من داخلی هست و لینوکس اونو شناسایی کرده اینو از طریق دستور sudo lspci فهمیدم.
network controller: intel corporation ultimate N wifi link 5300

وقتی از دستور lshw -c network استفاده میکنم اینترفیس وایرلس رو به صورت disable نشون میده
*-network DISABLE
و وقتی توی تنظیمات سیستم میرم در بخش network در قسمت وایرلس هیچی چیزی رو نشون نمیده و از طرفی اصلا اجازه روشن کردن رو هم بهم نمیده . ممنون میشم کمکم کنید.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
خروجی این دستور رو بزارید.
rfkill list allubuntu 16 هم دیگه پشتیبانی نمیشه. چرا به یه نسخه جدیدتر ارتقا نمی‌دید؟
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین mahsa.ebrahimi

• Newbie
  • *
ممنونم از پاسخگوییتون

خروجی این دستور
phy0 - wireless lan
soft blocked no
hard blocked yes

dell-wifi -wireless lan
soft blocked no
hard blocked yes

خواستم ارتقا بدهم به 18 ولی متاسفانه بعد از اینکه 18 رو به عنوان اپدیت جدید شناسایی میکنه مراحل نصب رو جلو نمیبره فقط میگه یه اپدیت جدید 18 هست و کاری انجام نمیده . یه جا توی یه فروم انگلیسی زبان خوندم با این مدل لپتاپ نوشته بودند که بعد از اپگرید به 18 سیستم بسیار کند شده. به خاطر اینکه سیستم خیلی قدیمیه .

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام

نقل‌قول
یه جا توی یه فروم انگلیسی زبان خوندم با این مدل لپتاپ نوشته بودند که بعد از اپگرید به 18 سیستم بسیار کند شده. به خاطر اینکه سیستم خیلی قدیمیه .

اگر کار سنگینی نمیخواهی انجام بدی
اخرین نسخه اوبونتو با یه میزکار سبک نصب کن مشکلی پیش نمیاد.

آفلاین mahsa.ebrahimi

• Newbie
  • *
میشه بهم بگین این داستان میز کار سبک چیه؟ من دیروز برای اولین بار توی عمرم دست زدم به یه لپتاپی که سیستم اوبونتو داشت و با سلام و صلوات و از روی ده تا داکیومنت تونستم آپدیتش کردم.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
اینجا چند تا توزیع سبک با پشتیبانی از سخت‌افزارهای قدیمی معرفی کرده:
https://linuxhint.com/best-old-laptop-linux-distributions

پیشنهادم Linux Liteـه. تلاش کرده برای کسانی که از ویندوز میان محیطی آشنا فراهم کنه و شیب یادگیری کم باشه.

داکیومنت‌های کامل و خوبی هم داره.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین mahsa.ebrahimi

• Newbie
  • *
اینجا چند تا توزیع سبک با پشتیبانی از سخت‌افزارهای قدیمی معرفی کرده:
https://linuxhint.com/best-old-laptop-linux-distributions

پیشنهادم Linux Liteـه. تلاش کرده برای کسانی که از ویندوز میان محیطی آشنا فراهم کنه و شیب یادگیری کم باشه.

داکیومنت‌های کامل و خوبی هم داره.

ممنونم از راهنماییتون

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
میشه بهم بگین این داستان میز کار سبک چیه؟ من دیروز برای اولین بار توی عمرم دست زدم به یه لپتاپی که سیستم اوبونتو داشت و با سلام و صلوات و از روی ده تا داکیومنت تونستم آپدیتش کردم.
شما هر چیز که باهاش کار میکنید میشه میزکار میز کار سبک یعنی به راحتی تو هر سیستمی حتی قدیمی سریع و روان کار میکنه و کند نمیشه و منابع سیستم کمی مصرف میکنه بهتره شما یک توزیع جدید با میزکار سبک‌ نصب کنید تا جان تازه ای به سیستمتون بدین
البته من تجربه ندارم ولی فکر میکنم لوبونتو یا زوبونتو خوب باشه  ;)
نیازی هم نیست نسخه قدیمی رو نصب کنید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام
نقل‌قول
شما هر چیز که باهاش کار میکنید میشه میزکار میز کار سبک یعنی به راحتی تو هر سیستمی حتی قدیمی سریع و روان کار میکنه و کند نمیشه و منابع سیستم کمی مصرف میکنه بهتره شما یک توزیع جدید با میزکار سبک‌ نصب کنید تا جان تازه ای به سیستمتون بدین

دوستان راهنمایی کردند.
من خودم چند ماه پیش برای یکی از دوستام روی لپ تاپ ش xubuntu نصب کردم
راضی هست و مشکلی تا حالا نداشته.
مشخصات لپ تاپ
hp 8510
Intel Core 2 Duo  2.4
ram  3g

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
البته ۱۶٫۰۴ و ۱۸٫۰۴ هم خیلی قدیمی حساب می‌شن. برای داشتن پشتیبانی سخت‌افزاری مناسب، باید از نگارش ۲۰٫۱۰ یا نهایتاً ۲۰٫۰۴ استفاده کنید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن