انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عدم Automatic Login  (دفعات بازدید: 453 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 767
  • Linux Mint
عدم Automatic Login
« : 23 اسفند 1399، 10:10 ب‌ظ »
سلام
با وجودیکه گزینه Automatic Login  برای کاربر b فعال است. اما کاربر b در صفحه لاگین بدون پسورد نمی‌تواند به سیستم وارد شود.

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Linux Mint
پاسخ : عدم Automatic Login
« پاسخ #1 : 26 اسفند 1399، 10:48 ب‌ظ »
در هنگام نوشتن این پست کلاً سیستم عاملم را حذف کرده بودم و سیستم عاملم را از نو نصب کرده بودم و در مراحل نصب ،میزکار گنوم را انتخاب کرده بودم.
می‌خواستم فرزند کوچکم بتواند بدون پسورد از طریق حساب کاربری اش در صفحه لاگین وارد سیستم بشود، کاری که به راحتی در میزکار قبلی‌ام انجام می داد. متأسفانه گزینه بدون پسورد را در هنگام ایجاد کاربر جدید ندیدم و برای هر کاربری بایستی پسورد ایجاد می‌شد . البته یک گزینه ای هم بنام Automatic Login وجود داشت.
مفهومی که از   Automatic Login  انتظار داشتم این بود که در صفحه لاگین ،کاربرمورد نظرم که این گزینه برای ایشان فعال شده بدون پسورد وارد حساب کاربری خود بشود.
ولی آخر سر  فهمیدم که  Automatic Login مفهوم واقعی‌اش این می‌باشد که در هنگام روشن شدن سیستم اگر این گزینه برای کاربری فعال باشد ، بصورت مستقیم بدون آنکه به صفحه لاگین وارد شویم به صفحه شخصی کاربر مورد نظر وارد  شویم.
 ( توجه شود اگر برای کاربری این گزینه را فعال کنیم و بعد بخواهیم برای کاربر دیگر نیز این گزینه را فعال کنیم ، این گزینه بصورت اتوماتیک برای کاربر اول غیرفعال می‌شود و برای کاربر بعدی فعال می گردد.
بنظرم این گزینه در سیستمیکه تنها یک  حساب کاربری دارد بیشتر  مفید است .)
بلاخره فهمیدم که بایستی کاربر موردنظر بدون پسورد بشود نه اینکه   Automatic Login برای ایشان فعال گردد.
در محیط گرافیکی گزینه ای برای این مورد پیدا نکردم. ( البته فکر میکنم در اوبونتو با میزکار گنوم  چنین گزینه ای بایستی باشد.)

دو کاری که من برای حل این مشکل به کار بردم:
۱- غیر فعال کردن  Automatic Login برای کلیه کاربرها
۲- حذف پسورد برای کاربر موردنظر توسط دستور

passwd -d username
« آخرین ویرایش: 26 اسفند 1399، 10:49 ب‌ظ توسط norouzi90 »

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #2 : 27 اسفند 1399، 11:04 ق‌ظ »
کارکرد Auto login معولا مطابق چیزی که انتظار داشتی هست. چه نسخه ای از گنوم نصب هست؟
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Linux Mint
« پاسخ #3 : 27 اسفند 1399، 11:39 ق‌ظ »
Version: 3.30.2-11~deb10u2