انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: غیر فعال بودن sign in در chromium - Limiting Private API availability in Chromiu  (دفعات بازدید: 992 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین logiic_dev

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9
سلام
من به تازگی شروع کردم به کار با اوبونتو.
برای وب گردی از chromium استفاده می کنم.
متوجه شدم که chromium من هنوز به گوگل لاگین نشده، برای اینکه رمز ها و ... سینک بشوند میخواهم chromium با Google لاگین شود.
در جستجو ها دیدم نوشته گوگل این امکان را برای نرم افزار ها جانبی مسدود کرده و استفاده از API گوگل محدود شده.

سوال من این هست که آیا درست متوجه شدم ؟ آیا امکان سینک کردن نیست ؟
اگر این محدودیت ایجاد شده چگونه به کروم میتوان مهاجرت کرد ؟

Limiting Private API availability in Chromium : Friday, January 15, 2021

https://blog.chromium.org/2021/01/limiting-private-api-availability-in.html

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
درست خوندید. نمی‌تونید توی کرومیوم از sync و کلا api های گوگل استفاده کنید. حدود چند وقت پیش، گوگل کد‌های مربوط به اون قابلیت‌ها رو از کد کرومیوم حذف کرد.
بهتره از نرم‌افزار‌های انحصاری مثل google chrome استفاده نکنید ولی اگه واقعا به google chrome نیاز دارید ،اینجا رو ببینید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین logiic_dev

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9
درست خوندید. نمی‌تونید توی کرومیوم از sync و کلا api های گوگل استفاده کنید. حدود چند وقت پیش، گوگل کد‌های مربوط به اون قابلیت‌ها رو از کد کرومیوم حذف کرد.
بهتره از نرم‌افزار‌های انحصاری مثل google chrome استفاده نکنید ولی اگه واقعا به google chrome نیاز دارید ،اینجا رو ببینید.

ممنون از پاسخ شما.
اجباری به استفاده از گوگل کروم ندارم، مهم ذخیره بوکمارک ها و  رمز و نام های کاربری در Cloud هست تا با تعویض سیستم عامل اسیر پیدا کردن نشوم.

در فایر فاکس دیدم با هر ایمیلی میتوانی همچین کاری را انجام بدهی و در محلی امن ذخیره میشود.

درحقیقت علت این کار این هست که نمیخواهم سیستم محل کار و منزل را جابجا کنم، با سینک بودن مرورگر همه چی در دسترس هست.

در کرومیوم راه حلی برای ذخیره و سینک اکانت وجود دارد ؟

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
فکر نکنم راهی باشه که توی کرومیوم اینکار رو انجام بدید.
یا باید کلا از google chrome استفاده کنید که با استفاده از گوگل sync کنید. یا اینکه کلا از firefox استفاده کنید که قابلیت sync کردن تو خودش داره.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923

ممنون از پاسخ شما.
اجباری به استفاده از گوگل کروم ندارم، مهم ذخیره بوکمارک ها و  رمز و نام های کاربری در Cloud هست تا با تعویض سیستم عامل اسیر پیدا کردن نشوم.

در فایر فاکس دیدم با هر ایمیلی میتوانی همچین کاری را انجام بدهی و در محلی امن ذخیره میشود.

درحقیقت علت این کار این هست که نمیخواهم سیستم محل کار و منزل را جابجا کنم، با سینک بودن مرورگر همه چی در دسترس هست.

در کرومیوم راه حلی برای ذخیره و سینک اکانت وجود دارد ؟

میتونی تمام اطلاعات گوگل کروم انتقال بدی به فایرفاکس که خودمم فکر کنم همینکار کردم و یا اینکه وارد اکانت گوگل بشی فک کنم توی سایتش همه رمز و... ها بود حالا بوکمارک یادم نیستش بود یا نه :D

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اوبونتو کروم و کرومیوم رو پشتیبانی نمی‌کنه. بهتره از فایرفاکس استفاده کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن