انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اوبونتو و در خواست رمز ادمین برای برخی از نرم افزارها مثل گوگل کروم (حل شد)  (دفعات بازدید: 792 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
  • ارسال: 167
سلام به همه دوستان
با راهنمایی دوستان تصمیم گرفتم که اوبونتو نسخه ۲۱.۰۴ رو نصب کنم.
بعد از اینکه گوگل کروم رو نصب کردم هر بار که میخوام اجراش کنم ازم درخواست رمز ادیمن رو میکنه! روی اوبونتو قبلی که داشتم (۲۰.۰۴) این قضیه نبود.
 عکسش رو میزارم

کسی میدونه دلیلش چیه و چجوری میتونم غیر فعالش کنم که هربار موقع اجرا نیاز به وارد کردنش نباشه و در عین حال این مجوز ادمین هم به گوگل کروم نداده باشم.

« آخرین ویرایش: 05 خرداد 1400، 05:39 ب‌ظ توسط kook65247 »
{^-^}

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : در خواست رمز ادمین برای گوگل کروم!
« پاسخ #1 : 05 خرداد 1400، 12:10 ب‌ظ »
سلام به همه دوستان
بعد از اینکه گوگل کروم رو نصب کردم هر بار که میخوام اجراش کنم ازم درخواست رمز ادیمن رو میکنه! روی اوبونتو قبلی که داشتم (۲۰.۰۴) این قضیه نبود.
 عکسش رو میزارم

کسی میدونه دلیلش چیه و چجوری میتونم غیر فعالش کنم که هربار موقع اجرا نیاز به وارد کردنش نباشه و در عین حال این مجوز ادمین هم به گوگل کروم نداده باشم.
اینجا در باره نرم افزار هایانحصاری بحث نمیشود
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #2 : 05 خرداد 1400، 02:46 ب‌ظ »
auto login رو فعال کردید؟

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
« پاسخ #3 : 05 خرداد 1400، 04:16 ب‌ظ »
داداش الان اینجا بخش عمومی انجمن هست سوال رو مطرح کردم!
انحصار چیه؟ لطفا راهنمایی کنید آشنایی زیادی ندارم
نرم افزار گوگل کروم توی نسخه جدید اوبونتو برای اجازه دسترسی به ادمین میخواد طبیعیه؟ یا یه بد افزاری چیزی به سیستم نفوذ کرده؟
{^-^}

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 05 خرداد 1400، 04:18 ب‌ظ »
auto login رو فعال کردید؟
بله، روی نسخه قبلیاوبونتو این قابلیت غیر فعال بود و روی نسخه جدید این قابلیت رو فعال کردم
مشکل از اینه؟ دوباره غیر فعالش کنم؟ ممکنه بدافزاری به سیستم نفوذ کرده باشه؟
{^-^}

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #5 : 05 خرداد 1400، 04:33 ب‌ظ »
سلام به همه دوستان
 عکسش رو میزارم

این مسئله زمانی به وجود میاد که لاگین خودکار GDM فعال باشه (کاربر بدون وارد کردن گذرواژه وارد سیستم‌عامل بشه) و این که سیستم‌عامل با یک سری حساب سینک شده باشه، دلیل پرسیدن گذرواژه در این مرحله این هست که اگه کاربری وارد سیستم شد، تا زمانی که نتونه گذرواژه رو وارد کنه دسترسی به حساب‌های سینک شده نداشته باشه.
برای غیرفعال‌سازی می‌تونید seahorse رو در ترمینال اجرا و از قسمت change password یه پسورد جدید خالی بهش بدید، گرچه این روش امنیت رو زیر سؤال می‌بره، کار دیگه‌ای هم که می‌تونید بکنید اینه که لاگین خودکار رو غیرفعال کنید.
این مشکل صرفا در مورد گوگل کروم نیست و پیشنهاد می‌کنم تایتل رو تغییر بدید تا ناظرین موضوع رو قفل نکنند.

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 05 خرداد 1400، 05:38 ب‌ظ »
سلام به همه دوستان
 عکسش رو میزارم

این مسئله زمانی به وجود میاد که لاگین خودکار GDM فعال باشه (کاربر بدون وارد کردن گذرواژه وارد سیستم‌عامل بشه) و این که سیستم‌عامل با یک سری حساب سینک شده باشه، دلیل پرسیدن گذرواژه در این مرحله این هست که اگه کاربری وارد سیستم شد، تا زمانی که نتونه گذرواژه رو وارد کنه دسترسی به حساب‌های سینک شده نداشته باشه.
برای غیرفعال‌سازی می‌تونید seahorse رو در ترمینال اجرا و از قسمت change password یه پسورد جدید خالی بهش بدید، گرچه این روش امنیت رو زیر سؤال می‌بره، کار دیگه‌ای هم که می‌تونید بکنید اینه که لاگین خودکار رو غیرفعال کنید.
این مشکل صرفا در مورد گوگل کروم نیست و پیشنهاد می‌کنم تایتل رو تغییر بدید تا ناظرین موضوع رو قفل نکنند.
بارها کمکم کردی ازت ممنونم داداش
فکر کنم لاگین خودکار رو غیرفعال کنم بهتر باشه
{^-^}

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #7 : 05 خرداد 1400، 06:23 ب‌ظ »
نرم افزار گوگل کروم توی نسخه جدید اوبونتو برای اجازه دسترسی به ادمین میخواد طبیعیه؟ یا یه بد افزاری چیزی به سیستم نفوذ کرده؟
نه مشکل بد افزار نیست .
نرم افزار انحصاری یعنی برنامه ای که فقط شرکت سازنده میتونه کد هاش رو تغییر بده و این تو قوانین انجمن هست برای همین نباید بحث بشه
خوشحال هستم که مشکلت حل شد
شرمنده وقت نداشتم کمک کنم :)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
« پاسخ #8 : 06 خرداد 1400، 03:09 ب‌ظ »
نه مشکل بد افزار نیست .
نرم افزار انحصاری یعنی برنامه ای که فقط شرکت سازنده میتونه کد هاش رو تغییر بده و این تو قوانین انجمن هست برای همین نباید بحث بشه
خوشحال هستم که مشکلت حل شد
شرمنده وقت نداشتم کمک کنم :)
شما استاد ما هستی
متشکرم بابت راهنمایی که کردین
{^-^}

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
گوگل کروم نرم‌افزار انحصاریه و جزو اوبونتو نیست. پیشنهاد اکید ما، نصب نکردن چنین نرم‌افزارهاییه. پشتیبانی این محصول در این‌جا انجام نمی‌شه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن