انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل اجرا نشدن sddm  (دفعات بازدید: 670 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
مشکل اجرا نشدن sddm
« : 19 خرداد 1400، 05:41 ب‌ظ »
سلام
فکر کنم باز خرابکاری کردم ;D
از اینجا شروع شد که داشتم ویرچوال باکس نصب میکردم با ترمینال (نترسید مشکل از اسنپ نیست)
نصب هم کردم ولی تا نصب تموم شد هیچ برنامه ای باز نمیشد یعنی تا میزدم کنار موس بپر بپر میکردن (کی دی ای دارم  :D) ولی باز نمیشد گفتم یک بار ری استارت کنم ولی هرچی رو دکمه ری استارت روی میز کار میزدم هیچ اتفاقی نمی افتاد گفتم با ترمینال کنم ولی ترمینال هم باز نمیشد با دکمه کیس ری استارت کردم کامل بالا میاد ولی با sddm یا همون صفحه که رمز میخواد موس میاد تکون هم میخوره ولی صفحه سیاهه

۰ به tty (محیط متنی ) دسترسی دارم
۰ کار خاصی نکردم
۰ تم sddm هم مشکلی نداره

راستی تو محیط متنی زدم sddm  فکر کنم یک اروری داد حالا عکسش رو میزارم بنگرید  ::)

دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
پاسخ : مشکل اجرا نشدن sddm
« پاسخ #1 : 19 خرداد 1400، 05:43 ب‌ظ »
رایتی با منو ریکاوری هم نتونستم کاری کنم :(
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 638
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
« پاسخ #2 : 19 خرداد 1400، 06:07 ب‌ظ »
سلام.
مهرداد جان فکر کنم تم sddm مشکل داره.
sudo apt install --reinstall sddm
sudo apt install sddm-theme-breeze
Its The legendery alireza138812

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
« پاسخ #3 : 19 خرداد 1400، 07:00 ب‌ظ »
سلام
فکر کنم باز خرابکاری کردم ;D
از اینجا شروع شد که داشتم ویرچوال باکس نصب میکردم با ترمینال (نترسید مشکل از اسنپ نیست)
نصب هم کردم ولی تا نصب تموم شد هیچ برنامه ای باز نمیشد یعنی تا میزدم کنار موس بپر بپر میکردن (کی دی ای دارم  :D) ولی باز نمیشد گفتم یک بار ری استارت کنم ولی هرچی رو دکمه ری استارت روی میز کار میزدم هیچ اتفاقی نمی افتاد گفتم با ترمینال کنم ولی ترمینال هم باز نمیشد با دکمه کیس ری استارت کردم کامل بالا میاد ولی با sddm یا همون صفحه که رمز میخواد موس میاد تکون هم میخوره ولی صفحه سیاهه

۰ به tty (محیط متنی ) دسترسی دارم
۰ کار خاصی نکردم
۰ تم sddm هم مشکلی نداره

راستی تو محیط متنی زدم sddm  فکر کنم یک اروری داد حالا عکسش رو میزارم بنگرید  ::)

با چه دستوری ویرچوال باکس رو نصب کردید؟ در ضمن اگه درست بگم شما از دبیان استفاده میکنید دیگه؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 19 خرداد 1400، 07:06 ب‌ظ »
نه الان کی دی ای نئون دارم قبلا هم همین مشکل با دبیان به وجود اومد ولی اون از تم بود

با دستور
sudo apt install VirtualBox-qt

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
« پاسخ #5 : 19 خرداد 1400، 07:18 ب‌ظ »
نه الان کی دی ای نئون دارم قبلا هم همین مشکل با دبیان به وجود اومد ولی اون از تم بود

با دستور
sudo apt install VirtualBox-qt
این داره میگه که احتمالا در راه اندازی xorg یا sddm مشکل داره احتمالا ویرچوال باکس یک لایبرری qt ناسازگار داشته که باعث این اتفاق شده

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #6 : 19 خرداد 1400، 08:06 ب‌ظ »
سرویس sddm رو ریستارت کنید. ببینید فرقی می‌کنه.
sudo systemctl restart sddm.service
وضعیت اون رو هم ببینید.
systemctl status sddm.service
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 21 خرداد 1400، 10:45 ق‌ظ »
سلام دوستان هر کار کردم نشد رفتم LightDM نصب کردم  :o ;D به عنوان پیش فرض هم تنظیم کردم حالا اومده ولی هرچی رمز رو میزنم میگه اشتباهه فکر کنم زبانش رفته رو فارسی ولی رمز من انگلیسی هست چطور باید تغببر بدم؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 21 خرداد 1400، 10:54 ق‌ظ »
با lxdm تونستم ولی میز کار رو تشخیص نمیده رمز رو میزنم ولی نمیتونم وارد شم ](*,)

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 21 خرداد 1400، 11:09 ق‌ظ »
با lxdm تونستم ولی میز کار رو تشخیص نمیده رمز رو میزنم ولی نمیتونم وارد شم ](*,)
فهمیدم چه کردم به جای صفحه لاگین کلا میز کار lxdm نصب کردم فکر کنم کلا کی دی ای هم حذف شده چون نه دیسکاور نه دلفین نه کی دی ای کانکت هیچ کدوم باز نمیشن
حالا کی دی ای نئون دارم با میزکار  lxdm !!!!!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 21 خرداد 1400، 03:50 ب‌ظ »
هیچی دیگه کی دی ای رو دوباره نصب کردم شناخته شد ولی نمیتونم داخلش بیام  :(میخوام دوباره نصب کنم ممنون از همه کسانی که کمک کردند :D