انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: eseydownloader  (دفعات بازدید: 1632 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 638
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
eseydownloader
« : 05 خرداد 1400، 11:09 ق‌ظ »
سلام.
من نرم افزار eseydownloader را ساختم تا دانلود کردن برای شما راحت تر باشد.
این نرم افزار از ترنسمیشن cli و wget استفاده میکند تا دانلود فایل ها را برای شما راحت تر کند.
https://github.com/alireza138812/eseydownloader
نظرتون چیه ؟
Its The legendery alireza138812

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
پاسخ : eseydownloader
« پاسخ #1 : 07 خرداد 1400، 10:49 ق‌ظ »
سلام
خداقوت. دوست عزیز کاش یک معرفی از این نرم‌افزار بگذاری تا تفاوت‌هاش مشخص بشود. همین طور دوستان بتوانن نظرشان را به شما بگویند.

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #2 : 08 خرداد 1400، 03:24 ب‌ظ »
سلام
خداقوت. دوست عزیز کاش یک معرفی از این نرم‌افزار بگذاری تا تفاوت‌هاش مشخص بشود. همین طور دوستان بتوانن نظرشان را به شما بگویند.
درود درسته با این دوستمون موافقم
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #3 : 09 خرداد 1400، 04:55 ب‌ظ »
اون لینکی که گذاشتند رو بررسی کردم. این یه اسکریپته که از شما میپرسه دانلود شما از طریق torrent هست یا url.
بعد بسته به جواب کاربر، url یا محل فایل  torrent رو از کاربر می‌گیره و از طریق wget (برای url) یا transmission-cli (برای torrent) اون چیز رو دانلود می‌کنه.

نمی‌دونم چنین چیزی به چه دردی می‌خوره. قابلیتی که اضافه نمی‌کنه فقط از اون دوتا دستور استفاده می‌کنه.
خود اون دوتا دستور قابلیت‌های بیشتری دارند و استفاده مستقیم ار اونها مزایای بیشتری داره.

یه سری بهبود‌هایی این اسکریپت لازم داره. مثلا اینکه اونجایی که از کاربر می‌پرسه url هست یا torrent، اگه ورودی غیر از 1 یا 2 باشه، بگه که ورودی نامعتبر هست و بعدش با خطا خارج بشه.

بهتره از if و if else و else استفاده بشه نه فقط if خالی.

چرا وقتی نصب میشه، یه فایل کپی میشه توی /usr/local/bin/ و یکی تو /usr/bin/ و موقع اجرا اولی میره دومی رو با bash اجرا کنه؟ خب اول فایل eseydownloader.sh اینو بنویسید تا همیشه با bash اجرا بشه. و اون فایلی که توی /usr/local/bin/ هست رو پاک کنید.
#/bin/bash
بعد یه فایل control درست کنید که وقتی بسته نصب شد، دسترسی اجرایی به اسکریپت بده.
sh. آخرشم می‌تونید بردارید تا اسمش بهتر به نظر بیاد. توی عملکرد هم تاثیری نداره.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
« پاسخ #4 : 09 خرداد 1400، 05:55 ب‌ظ »
اون لینکی که گذاشتند رو بررسی کردم. این یه اسکریپته که از شما میپرسه دانلود شما از طریق torrent هست یا url.
بعد بسته به جواب کاربر، url یا محل فایل  torrent رو از کاربر می‌گیره و از طریق wget (برای url) یا transmission-cli (برای torrent) اون چیز رو دانلود می‌کنه.

نمی‌دونم چنین چیزی به چه دردی می‌خوره. قابلیتی که اضافه نمی‌کنه فقط از اون دوتا دستور استفاده می‌کنه.
خود اون دوتا دستور قابلیت‌های بیشتری دارند و استفاده مستقیم ار اونها مزایای بیشتری داره.

یه سری بهبود‌هایی این اسکریپت لازم داره. مثلا اینکه اونجایی که از کاربر می‌پرسه url هست یا torrent، اگه ورودی غیر از 1 یا 2 باشه، بگه که ورودی نامعتبر هست و بعدش با خطا خارج بشه.

بهتره از if و if else و else استفاده بشه نه فقط if خالی.

چرا وقتی نصب میشه، یه فایل کپی میشه توی /usr/local/bin/ و یکی تو /usr/bin/ و موقع اجرا اولی میره دومی رو با bash اجرا کنه؟ خب اول فایل eseydownloader.sh اینو بنویسید تا همیشه با bash اجرا بشه. و اون فایلی که توی /usr/local/bin/ هست رو پاک کنید.
#/bin/bash
بعد یه فایل control درست کنید که وقتی بسته نصب شد، دسترسی اجرایی به اسکریپت بده.
sh. آخرشم می‌تونید بردارید تا اسمش بهتر به نظر بیاد. توی عملکرد هم تاثیری نداره.
ممنون از شما.
قرار است در ورژن ۲ قابلیت های زیادی اضافه بشه.
مثل تاریخچه دانلود ها.
Its The legendery alireza138812

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
« پاسخ #5 : 10 خرداد 1400، 01:33 ب‌ظ »
eseydownloader 2 منتشر شد !
قابلیت های جدید :