انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ساخت میکروفن (حل شد)  (دفعات بازدید: 1758 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : ساخت میکروفن
« پاسخ #15 : 15 خرداد 1400، 09:04 ب‌ظ »
هندزفری  میکروفن دار دارم نمیشه کاریش کرد؟
تبدیل یک به دو استفاده کنید.

چرا تبدیل یک به دو ؟

هندس فری را در ورودی بگیره از دو فیش خروجی صدا و میکروفون را جداکنه
سپس دو خروجی را به کارت صدا متصل کنید.

این یک به دو میشه دیگه؟

اره درسته چون خود کارت صدا هردو یعنی میکروفون و صدا رو باهم نمیگیره تو دوتا فیش جدا که هر کدوم سه قسمتی هستند
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #16 : 15 خرداد 1400، 09:12 ب‌ظ »
یکم اقتصادی فکر کردم و چون قطعات رو داشتم با الهام از اون مبدلی که اقا اسماعیل پیشنهاد داد دست به کار شدم :D
و شروع کردم به ساختن چون که من فقط میکروفون هندزفری رو لازم داشتم فقط یک خروجی ازش گرفتم و از اون فیش چهار قسمتی میکروفون رو جدا کردم و شد یک تبدیل به سه قسمتی که تقریبا طولش به دو سانت نمیرسه
اینجا نقشش و خودش رو میزارم که هرکس لازم داشت درست کنه البته گفتم که این نقشه فقط میکروفون کار میکنه

هنوز امتحانش نکردم فردا امتحان میکنم اگه کار کرد خبر میدم  ;)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #17 : 16 خرداد 1400، 12:43 ب‌ظ »
سلام مبدله و هندزفری و میکروفون رو گوشی کار میکنه   :)ولی رو کامپیوتر نه  :( احتمالا از درایو کارت صداست که دیگه مهم هم  نیست
کارم  با همون گوشی راه افتاد با سیم وصل کردم و وصل هم  شد  با این سایت
https://webcam-test.com/fa
وب کمی که همون گوشی بود رو تست کردم که کار میکنه   :D
اماااا هنوز هم صدا نبود که با همون لینکه
https://virgool.io/@MHBahrampour/droidcam-y16wszp2sco9
نقل‌قول
با توجه به تنظیماتی که در بخش ۳.۲ انجام دادیم، PulseAudio باید DroidCam رو شناسایی کنه. اما اگر باز هم موفق نبود، و هنوز صدا رو از طریق میکروفون تلفن‌همراه نداشتید، از کامند زیر استفاده کنید:

1$ pacmd load-module module-alsa-source device=hw:Loopback,1,0
برای این‌که لازم نباشه هربار چنین کامند طولانی رو وارد کنید، این کامند رو بعنوان یک alias در shell سیستم‌تون وارد کنید (در اینجا فرض شده که از شل bash استفاده می‌کنیم):

۱ - ابتدا فایل کانفیگ bash رو باز می‌کنیم (از ادیتور vim استفاده کردم، شما می‌تونید از ادیتورهای دیگه هم استفاده کنید):

1$ vim ~/.bashrc
کلید ترکیبی shift+o رو بزنید تا بتونید در خط اول بنویسید. متن زیر رو کپی کنید:

1alias dcs="pacmd load-module module-alsa-source device=hw:Loopback,1,0"
وارد ادیتور بشید و کلید ترکیبی ctrl+shift+v رو بزنید. سپس کلید ترکیبی :+shift رو زده و بنویسید wq، در نهایت کلید اینتر رو بزنید.
و راه افتاد با  این
https://voice-recorder.io/fa
هم تست کردم 

\\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/
ممنون از همه دوستانی که من رو تحمل کردند