انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل اتصال اوبونتو 21.4 به Hotspot, lan, wifi (فعلن با restart مکرر درست شد)  (دفعات بازدید: 420 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین naghme_beginner

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
سلام
روی لپتاپ لنوو/ ویندوز روی درایوC نصب شده- UBUNTU 21.4  روی درایوD. وقتی سیستم با لینوکس بالا می آد کلن به اینترنت وصل نمی شه. همین سیستم تا سه روز پیش به WIFI وصل می شد.
مدل مودم  TP-LINK 4G :Archer Mr200

اطلاعات غیر فنی:
 :( من اینجا تازه واردم و تقریبا هیچی لینوکس بلد نیستم. ولی واقعن احتیاج به کمک دارم .حتا اگه جایی را در تهران می شناسید حاضرم پول بدهم یکی کمک کنه درست بشه. چون کل درس دانشگاه و پایان نامه و ... بسته به اینه که با نرم افزار در محیط لینوکس کار کنم ومدام یک سری دیتا دانلود کنم.
« آخرین ویرایش: 07 تیر 1400، 12:30 ب‌ظ توسط naghme_beginner »

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
پاسخ : مشکل اتصال اوبونتو 21.4 به Hotspot, lan, wifi
« پاسخ #1 : 07 تیر 1400، 12:14 ب‌ظ »
دقیق تر توضیح بدید
وصل نمیشه یعنی چی؟ اصلا کارت شبکه رو شناسنایی نمیکنه؟ شناسنایی میکنه ولی شبکه ای نیست؟ شبکه هست ولی نمیتونید مودم خودتون رو پیدا کنید؟ مودم رو پیدا میکنید ولی وصل نمیشه؟ وصل میشه ولی اینترنت ندارید؟

آفلاین naghme_beginner

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
پاسخ : مشکل اتصال اوبونتو 21.4 به Hotspot, lan, wifi
« پاسخ #2 : 07 تیر 1400، 12:25 ب‌ظ »
1- اینترنت wifi برقراره . یه لپتاپ دیگه و همین لپتاپ با ویندوز می تونه بهش وصل بشه .
2الان بعد از چند بار restart داره wifi می شناسه و وصل شد .
 ولی یک ساعت پیش خطا می داد  wifi adaptor not found
باز ممنون توجه کردید .

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
احتمالا درایور‌های مربوط به اون کارت شبکه نصب نشده یا حداقل درست نصب نشده. مدل کارت شبکه چیه؟
این دستور رو وقتی به ابنترنت وصل هستید بزنید. خودش سعی می‌کنه درایور‌ها مناسب رو شناسایی و نصب کنه.
sudo ubuntu-drivers autoinstall
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
احتمالا درایور‌های مربوط به اون کارت شبکه نصب نشده یا حداقل درست نصب نشده. مدل کارت شبکه چیه؟
این دستور رو وقتی به ابنترنت وصل هستید بزنید. خودش سعی می‌کنه درایور‌ها مناسب رو شناسایی و نصب کنه.
sudo ubuntu-drivers autoinstall
تو ترمینال این کدی رو که دوستمون گفتند رو وارد کنید و اینتر بزنید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com