انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: افزایش امنیت در لایو های اینترنتی  (دفعات بازدید: 753 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین joker_x

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
افزایش امنیت در لایو های اینترنتی
« : 07 تیر 1400، 11:15 ق‌ظ »
درود
چند روز پیش در یکی از لایو های یوتیوب حضور داشتم در حالیکه لاگین هم کرده بودم و داشتم کامنت می ذاشتم همزمان لایو رو هم تماشا می کردم که ناگهان سیستم به شدت کند شد هارد با شدت شروع کرد به کار کردن و و  سیستم به حالت نیمه هنگ رفت یعنی نمی شد بروزر رو بست ولی موس حرکت می کرد .که در نهایت مجبور به ریست سیستم شدم.
حالا با توجه به اینکه من از تور بروزر و یه لینوکس لایو استفاده می کردم سوالم اینجاست که این چه جور حمله ای هست که در یوتیوب انجام میشه ؟ و راه حل مقابله با اون چیه؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : افزایش امنیت در لایو های اینترنتی
« پاسخ #1 : 07 تیر 1400، 11:20 ق‌ظ »
درود
چند روز پیش در یکی از لایو های یوتیوب حضور داشتم در حالیکه لاگین هم کرده بودم و داشتم کامنت می ذاشتم همزمان لایو رو هم تماشا می کردم که ناگهان سیستم به شدت کند شد هارد با شدت شروع کرد به کار کردن و و  سیستم به حالت نیمه هنگ رفت یعنی نمی شد بروزر رو بست ولی موس حرکت می کرد .که در نهایت مجبور به ریست سیستم شدم.
حالا با توجه به اینکه من از تور بروزر و یه لینوکس لایو استفاده می کردم سوالم اینجاست که این چه جور حمله ای هست که در یوتیوب انجام میشه ؟ و راه حل مقابله با اون چیه؟
تو حالت لایو ممکنه که کند تر باشه ولی به این شکل هنگ رو نمیدونم دیدید که چه برنامه ای داشت استفاده میکرد از سی پی یو تون ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین joker_x

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 07 تیر 1400، 11:29 ق‌ظ »
درود
تو حالت لایو ممکنه که کند تر باشه ولی به این شکل هنگ رو نمیدونم دیدید که چه برنامه ای داشت استفاده میکرد از سی پی یو تون ؟
ببینید اصلا نمی شد ترمینال باز کرد در ضمن مطمعنم که حمله بود چون من سالهاست از یوتیوب استفاده می کنم البته این جور حمله ها رو جدیدا می بینم فقط نمی دونم چطور میشه جلوشون رو گرفت

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #3 : 07 تیر 1400، 12:21 ب‌ظ »
من که فکر نکنم حمله بوده باشه :(
ولی چک کنید ببینید فایروالتون فعال هست یا نه
توی لینوکس زنده هم نمیتونید زیاد کار خاصی بکنید چون تنظیماتتون از بین میره مگر اینکه حوصله داشته باشید بعد از هر ریبوت دوباره فعالشون بکنید

آفلاین joker_x

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 07 تیر 1400، 12:49 ب‌ظ »
من که فکر نکنم حمله بوده باشه :(
ولی چک کنید ببینید فایروالتون فعال هست یا نه
توی لینوکس زنده هم نمیتونید زیاد کار خاصی بکنید چون تنظیماتتون از بین میره مگر اینکه حوصله داشته باشید بعد از هر ریبوت دوباره فعالشون بکنید
ممنون از جوابتون
گفتم که چند باری تا حالا اینطوری شده تو لایو های یوتیوب
اگر فرض کنیم که حمله از طریق خود بروزر انجام میشه می خوام بدونم اگر فایروال رو فعال کنم بازم تاثیری داره یانه ؟
حالا اگر حمله از طریق بروزر انجام بشه راه حلش چیه؟ چون در لایو ها نمیشه no script رو فعال کرد

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 07 تیر 1400، 07:02 ب‌ظ »
ربطی به حمله نداره. حمله این‌جوری نیست که سیستمت رو کند کنه. این شبیه سه مشکل نرم‌افزاریه. این دفعه که می‌ری یوتوب، کنارش htop رو باز بذار که بتونی ببینی داره چی می‌شه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #6 : 08 تیر 1400، 03:46 ب‌ظ »
اره ربطی به حمله نداره آقای بهزادی درست میگه
منم تو فایر فاکس بود اگه اشتباه نکنم یه ویدیو عادی توی سایت های معمولی داشتم میدیدم به شدت هنگ میکرد دقیقا هم سر همون و جالبیش اینه دقیقا هر دفعه هنگ میکرد اینطوری که پیوسته پیوسته یا باید سریع میبستمش یا کلا محیطم گیر میکرد((: دقیقا مثل شما
که فک میکنم مشکل از نسخه نرم افزار(مرورگر) بودش بنظرم بهتره مرورگرت بروزرسانی کنی یا کلا سیستم عامل!
اگه توزیع زنده ای هم که داری یه مقدار قدیمی شده بهتره خب جدیدش بارگیری کنی و درست شده باشه احتمالا...