انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راهنمایی برای HOTSPOT کردن نت وای فای  (دفعات بازدید: 1405 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mohammad Gho

• Full Member
  • *
  • ارسال: 140
راهنمایی برای HOTSPOT کردن نت وای فای
« : 22 امرداد 1400، 11:07 ب‌ظ »
سلام چطوری باید نت adsl , نت همراه را برای دسترسی به یوتیوب در کنسول و تی وی HOTSPOT کرد اولین راه این دیدم توی نت ولی هر دوتا رو وقتی میرم wifi HOTSPOT اوبونتو رو روشن میکنم مشکل پیش میاد اول نت ام قطع میشه دیگه حتی توی لب تاپ هم نت ندارم
لطفا هم راه حل این بگید و هم کلا هرکسی راه بهتری برای دسترسی به یوتیوب توی کنسول و تی وی داره بگه
« آخرین ویرایش: 22 امرداد 1400، 11:17 ب‌ظ توسط Mohammad Gho »

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : راهنمایی برای HOTSPOT کردن نت وای فای
« پاسخ #1 : 23 امرداد 1400، 09:56 ق‌ظ »
اول بگید از چه راهی رفتید تا بشه راهنمایی کرد. الان شما می‌خواهید با تلویزیون یا کنسول برید توی یوتیوب درسته؟
لپ‌تاپ شما از طریق کابل شبکه به اینترنت وصله؟  و بعد شما می‌خواهید از wifi لپ‌تاپ به عنوان hotspot استفاده کنید؟
خب بعد اینجوری باز هم تلویزیون یا کنسول به یوتیوب دسترسی ندارند. حتی اگه توی لپ‌تاپ از vpn استفاده کنید فکر نکنم باز هم بتونند وصل بشن چون ترافیک اون دوتا دستگاه از vpn عبور نمی‌کنه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #2 : 23 امرداد 1400، 10:13 ق‌ظ »
درست متوجه نشدم شما می خواین نت اوبونتو رو از  وی پی ان رد کنید بعد همون رو بین دستگاه های دیگه هات اسپات کنید تا نت همه از وی پی ان رد بشه و همه با یک وی پی ان به یوتیوپ دسترسی داشته باشند ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Mohammad Gho

• Full Member
  • *
« پاسخ #3 : 23 امرداد 1400، 01:54 ب‌ظ »
اول بگید از چه راهی رفتید تا بشه راهنمایی کرد. الان شما می‌خواهید با تلویزیون یا کنسول برید توی یوتیوب درسته؟
لپ‌تاپ شما از طریق کابل شبکه به اینترنت وصله؟  و بعد شما می‌خواهید از wifi لپ‌تاپ به عنوان hotspot استفاده کنید؟
خب بعد اینجوری باز هم تلویزیون یا کنسول به یوتیوب دسترسی ندارند. حتی اگه توی لپ‌تاپ از vpn استفاده کنید فکر نکنم باز هم بتونند وصل بشن چون ترافیک اون دوتا دستگاه از vpn عبور نمی‌کنه.
من کلا فقط با wifi  لب تاپ به adsl وصل ام و یک نت همراه دارم حالا فقط می خواهم هر کدوم از این دو تا نت که امکان اش هست از فبل شکن رد کنم هات اسپات کنم بدم به کنسول یا تی وی ام
کاری که کردم توی اوبونتو wifi setting گزینه سه نقطه  turn on wifi hotspot زدم ولی طبیعتا نت ام قطع میشه

الان سوال ام این توی اوبونتو راهی هست بشه نت ای که روش vpn فعاله رو داد به کنسول من دقیق یادم نیست توی ویندوز گمونم با برنامه هات اسپات شیلد میشد یا نه
« آخرین ویرایش: 23 امرداد 1400، 01:57 ب‌ظ توسط Mohammad Gho »

آفلاین Mohammad Gho

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 23 امرداد 1400، 02:10 ب‌ظ »
درست متوجه نشدم شما می خواین نت اوبونتو رو از  وی پی ان رد کنید بعد همون رو بین دستگاه های دیگه هات اسپات کنید تا نت همه از وی پی ان رد بشه و همه با یک وی پی ان به یوتیوپ دسترسی داشته باشند ؟

اگر امکان اش هست توی اوبونتو اره ولی کلا هدف رد شدن از سد فیل شکن توی کنسول و تی وی هست به هر روشی که بشه
اصراری به این روش هات اسپات ندارم فقط این توی فروم ها دیدم اگر شما راه دیگه بلدید بگید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 23 امرداد 1400، 02:57 ب‌ظ »
بهترین کاری که می‌تونی بکنی اینه که روی لپ‌تاپت تور رو اجرا کنی و پیشکار http ایجاد کنی روش (با HTTPTunnelPort). بعد توی تنظیمات شبکهٔ تلویزیون و کنسول، اون پیشکار رو وارد کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Mohammad Gho

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 23 امرداد 1400، 05:30 ب‌ظ »
بهترین کاری که می‌تونی بکنی اینه که روی لپ‌تاپت تور رو اجرا کنی و پیشکار http ایجاد کنی روش (با HTTPTunnelPort). بعد توی تنظیمات شبکهٔ تلویزیون و کنسول، اون پیشکار رو وارد کنی.
سلام این روش بدون نیاز هات اسپات کردن هست یعنی من بشکل عادی مثل همیشه تور اجرا کنم بشرط درست انجام دادم HTTPTunnelPort در تور بدون هات اسپات کردن برم تو کنسول وصل بشم به وای فای اما به جای اتومات قسمت دستی و عدد های پروکسی پیشکار وارد کنم
« آخرین ویرایش: 24 امرداد 1400، 11:13 ب‌ظ توسط Mohammad Gho »

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #7 : 23 امرداد 1400، 11:40 ب‌ظ »
باید به فایل torrc اضافه کنید. اگه روی شبکه یا کامپیوتر فایروال دارید، شاید لازم باشه قوانین اون رو تغییر بدید.
بهتره پورت رو از 9150 به یه‌چیز دیگه تغییر بدید. چون اگه مرورگر تور رو نصب کنید، سعی می‌کنه روی همین پورت پروکسی socks5 درست کنه که احتمال داره با پروکسی http شما به تداخل بخوره.

آفلاین Mohammad Gho

• Full Member
  • *
« پاسخ #8 : 24 امرداد 1400، 11:19 ب‌ظ »
باید به فایل torrc اضافه کنید. اگه روی شبکه یا کامپیوتر فایروال دارید، شاید لازم باشه قوانین اون رو تغییر بدید.
بهتره پورت رو از 9150 به یه‌چیز دیگه تغییر بدید. چون اگه مرورگر تور رو نصب کنید، سعی می‌کنه روی همین پورت پروکسی socks5 درست کنه که احتمال داره با پروکسی http شما به تداخل بخوره.

مشکل من الان اصل سوال ام که ایا این روش که اقای  بهزادی گفته:
(بهترین کاری که می‌تونی بکنی اینه که روی لپ‌تاپت تور رو اجرا کنی و پیشکار http ایجاد کنی روش (با HTTPTunnelPort). بعد توی تنظیمات شبکهٔ تلویزیون و کنسول، اون پیشکار رو وارد کنی)

بدون نیاز به هات اسپات کردن میتونم پروکسی که تور روی سیستم ام بهم میده رو مستقیم وارد کنم
« آخرین ویرایش: 24 امرداد 1400، 11:20 ب‌ظ توسط Mohammad Gho »

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #9 : 24 امرداد 1400، 11:34 ب‌ظ »
اگه کنسول یا تلویزیون از پروکسی پشتیبانی می‌کنند، این راه جواب میده. البته باید لپ‌تاپ و بقیه دستگاه‌ها توی یه شبکه باشن. یا اگه توی شبکه‌های مجزا هستند، به هم مسیریابی بشن. هرچند بعید که شبکه‌ لپ‌تاپ و کنسول از هم جدا باشه. اگه هر دو رو به مودم وصل کنید،  توی یه شبکه قرار میگیرن.

آفلاین Mohammad Gho

• Full Member
  • *
« پاسخ #10 : 24 امرداد 1400، 11:39 ب‌ظ »
اگه کنسول یا تلویزیون از پروکسی پشتیبانی می‌کنند، این راه جواب میده. البته باید لپ‌تاپ و بقیه دستگاه‌ها توی یه شبکه باشن. یا اگه توی شبکه‌های مجزا هستند، به هم مسیریابی بشن. هرچند بعید که شبکه‌ لپ‌تاپ و کنسول از هم جدا باشه. اگه هر دو رو به مودم وصل کنید،  توی یه شبکه قرار میگیرن.

من یک adsl وای فا دارم که میخواهم از طریق لب تاپ وصل شم به adsl بعد که تور اجرا میکنم قصد رسوندن این نت تور هست به کنسول هر دو دستگاه گزینه تنظیم دستی ip DNS PROXY همه رو دارند
هم کنسول و هم لب تاپ به یک وای فا وصل اند
« آخرین ویرایش: 24 امرداد 1400، 11:44 ب‌ظ توسط Mohammad Gho »

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #11 : 24 امرداد 1400، 11:42 ب‌ظ »
اگه تور رو همونطور که گفتند تنظیم کنید و داخل تلویزیون یا کنسول هم پروکسی رو بزارید روی لپ‌تاپ، باید کار کنه.
البته ممکنه youtube یکمی اذیت کنه چون اطلاعات از شبکه تور رد شده و وقتی که اطلاعات از شبکه تور به گوگل میرسه، معمولا گیر میده و میگه که capcha پر کنید.

آفلاین Mohammad Gho

• Full Member
  • *
« پاسخ #12 : 24 امرداد 1400، 11:47 ب‌ظ »
اگه تور رو همونطور که گفتند تنظیم کنید و داخل تلویزیون یا کنسول هم پروکسی رو بزارید روی لپ‌تاپ، باید کار کنه.
البته ممکنه youtube یکمی اذیت کنه چون اطلاعات از شبکه تور رد شده و وقتی که اطلاعات از شبکه تور به گوگل میرسه، معمولا گیر میده و میگه که capcha پر کنید.
چند بار که انجام دادم یا ارور DNS میده یا اصلا توی وصل شدن کلا شکست میخوره

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #13 : 25 امرداد 1400، 12:59 ق‌ظ »
راه بعدی که به ذهنم میرسه این هست که کلا یه سرور پروکسی روی لپ‌تاپ راه‌اندازی کنید. این که الان درست کردید، یه تونل http هست و با پروکسی http فرق داره.
برای اینکار اول HTTPTunnelPort رو از تنظیمات تور بردارید. بعد privoxy رو نصب کنید.
sudo apt install privoxy
تنظیمات privoxy رو توی مسیر زیر باز کنید.
/etc/privoxy/configبرید تا بالای قسمت 4.2 بالای اون قسمت، دو خطی که با listen-address شروع میشه رو کامت کنید. (اولشون علامت # بزارید)
اولش باید اینجوری باشه:
listen-address 127.0.0.1:8118
listen-address [::1]:8118
الان یه خط جدید بنویسید که با listen-address شروع بشه و شامل قسمت ip نباشه.
الان باید این شکلی بشه
#listen-address 127.0.0.1:8118
#listen-address [::1]:8118
listen-address :8118
با اینکار privoxy به هر ip جواب میده.
بعد برید پایین (فکر کنم توی قسمت 5.3) و خطی که شامل forward-socks5t / 127.0.0.1:9050 . هست رو از کامنت خارج کنید. (علامت # اولش رو پاک کنید) اینجوری privoxy پروکسیِ socks5 تور رو تبدیل به پروکسی http و می‌کنه.

بعد سرویس privoxy رو راه‌اندازی مجدد کنید.
sudo systemctl restart privoxy
برای تور هم مطمئن بشید که وصل شده. برای اینکار لاگ‌های تور رو چک کنید و مطمئن بشید الان که اجرا شده، تا 100% رفته. اگه تا 100% نمیره، احتمالا باید از پل استفاده کنید.
journalctl -exft Tor
با توجه به نسخه systemd که دارید و گروه‌هایی که عضوش هستید، ممکنه لازم باشه دستور بالا رو با sudo اجرا کنید.
دقت کنید که T بزرگ هست.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #14 : 25 امرداد 1400، 12:26 ب‌ظ »
بدون نیاز به هات اسپات کردن میتونم پروکسی که تور روی سیستم ام بهم میده رو مستقیم وارد کنم
بله

چند بار که انجام دادم یا ارور DNS میده یا اصلا توی وصل شدن کلا شکست میخوره
اگه می‌تونی ساناد رو هم دستی بدی، با https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Tor/DNS یه ساناد هم روی تور بالا بیار که اون قسمت هم امن شه.
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1400، 12:30 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن