انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با hibernate در دبیان ۱۱ (حل شد)  (دفعات بازدید: 864 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ashkan.2019

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 81
مشکل با hibernate در دبیان ۱۱ (حل شد)
« : 26 امرداد 1400، 12:33 ق‌ظ »
مشکل از اونجایی شروع شد که بعد از نصب دبیان ۱۱ xfce با اینکه در هنگام نصب پارتیشن swap رو تعریف و فرمت کردم باز هم پارتیشن swap در /etc/fstab اضافه نشده بود و کلا سیستم hibernate نمی شد من با دستور swapon پارتیشن swap رو اضافه کردم و در /etc/fstab هم بصورت زیر اضافه کردم :
UUID=xxxxx /              ext4    defaults,noatime 0 1
UUID=xxxxx         swap        swap    defaults        0 0

حالا خروجی دستور swapon -s بصورت زیر هست :
Filename Type Size Used Priority
/dev/sda3                              partition 5237184 0 -2

و خروجی دستور free -m بصورت زیر :
free -m
               total        used        free      shared  buff/cache   available
Mem:            1974         726         715          71         532        1031
Swap:           5114           0        5114
اما الان سیستم رو که با خط فرمان با دستور systemctl hibernate یا با حالت گرافیکی هایبرنت می کنم کلا shutdown میشه. رمم هم ۲ گیگ هست و قبلا هم دبیان ۱۰ داشتم و بدون مشکل کار میکرد و هایبرنت هم میشد
« آخرین ویرایش: 26 امرداد 1400، 06:25 ب‌ظ توسط ashkan.2019 »

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : مشکل با hibernate در دبیان ۱۱
« پاسخ #1 : 26 امرداد 1400، 12:01 ب‌ظ »
initramfs رو آپدیت کنید. اینجوری باید hibernate کار کنه.
sudo update-initramfs -u -k all
k all- برای وقتی هست که چندین کرنل نصب کردید. اینجوری همه initramfs ها آپدیت میشن. اگه یه کرنل دارید(که احتمالا اینجوری هست)، فرقی نداره اون قسمت رو وارد کنید یا وارد نکنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین ashkan.2019

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 81
پاسخ : مشکل با hibernate در دبیان ۱۱
« پاسخ #2 : 26 امرداد 1400، 06:24 ب‌ظ »
initramfs رو آپدیت کنید. اینجوری باید hibernate کار کنه.
sudo update-initramfs -u -k all
k all- برای وقتی هست که چندین کرنل نصب کردید. اینجوری همه initramfs ها آپدیت میشن. اگه یه کرنل دارید(که احتمالا اینجوری هست)، فرقی نداره اون قسمت رو وارد کنید یا وارد نکنید.
خیلی ممنون درست شد. :) :)
sudo update-initramfs -u رو زدم
ببخشید یه توضیحی درباره initramfs هم میدین؟ آیا هر بار که پارتیشن swap رو بخوایم بسازیم باید initramfs رو آپدیت کنیم و اگر اینطوره چرا در آموزش های انگلیسی که من سرچ کردم چیزی درباره آپدیت initramfs نگفته بود؟
« آخرین ویرایش: 26 امرداد 1400، 06:29 ب‌ظ توسط ashkan.2019 »

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : مشکل با hibernate در دبیان ۱۱ (حل شد)
« پاسخ #3 : 28 امرداد 1400، 09:21 ب‌ظ »
منم زیاد درباره initramfs چیزی نمی‌دونم. ولی کارش اینه‌که قبل از اینکه کرنل به طور کامل بارگذاری بشه، فایل‌سیستم / رو سوار کنه. بعضی سخت‌افزار‌ها رو راه بندازه و بعضی ماژول‌ها رو راه‌اندازی کنه.

نه حتما لازم نیست هربار که swap رو می‌سازید، initramfs رو هم آپدیت کنید. ولی اگه قابلیت hibernate رو هم بخواهید داشته باشید، باید اینکار رو انجام بدید. نمی‌دونم چرا توی منابع انگلیسی هم چیزی نگفتن.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : مشکل با hibernate در دبیان ۱۱ (حل شد)
« پاسخ #4 : 29 امرداد 1400، 03:15 ب‌ظ »
initramfs کار بار کردن سیستم‌عامل رو انجام می‌ده و طبیعیه که اگه بخواید بگید به‌جای بالا آوردن عادی سیستم‌عامل، بگرد ببین قبلاً‌به خواب زمستانی رفته یا نه،‌باید یه تغییری بکنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن