انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: زیبایی توزیع ها (حل شد)  (دفعات بازدید: 572 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 774
  • Debian + Mate
زیبایی توزیع ها (حل شد)
« : 22 شهریور 1400، 03:31 ب‌ظ »
با سلام،

برخی توزیع‌ها نسبت به توزیع‌های دیگر ، از لحاظ ظاهری زیبا‌تر بنظر می آیند. می‌شود گفت حتی رنگها شفاف‌تر و براق تر  هستند. می‌خواستم علت این امر را بدانم.
« آخرین ویرایش: 26 شهریور 1400، 09:15 ب‌ظ توسط norouzi90 »

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
پاسخ : زیبایی توزیع ها
« پاسخ #1 : 22 شهریور 1400، 04:41 ب‌ظ »
با سلام،

برخی توزیع‌ها نسبت به توزیع‌های دیگر ، از لحاظ ظاهری زیبا‌تر بنظر می آیند. می‌شود گفت حتی رنگها شفاف‌تر و براق تر  هستند. می‌خواستم علت این امر را بدانم.
اگر منظورتون میزکار هر توزیعه، هر توزیعی میاد و روی میزکار پیش فرض تغییراتی ایجاد میکنن که باعث ایجاد زیبایی یا زشتی نسبت به حالت پیش فرض میزکار میشه. (اینکه زشته یا زیبا به سلیقتون بستگی داره)

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Debian + Mate
« پاسخ #2 : 22 شهریور 1400، 06:08 ب‌ظ »
مثلاً من قبلا میزکار lxde را نصب کرده بودم و بعد هم میزکار lxqt.
بغیر از بحث کاستومایز مربوط به style ، font و icon وbackground و ... به نظرم می‌رسد یک چیز یا چیزهایی دیگری این دو میزکار را از لحاظ کیفیت تصویر از هم متمایز می کند. وضوح و کیفیت رنگها در lxqt به مراتب زیبا‌تر می باشد.
همین تفاوت را می‌توانید بین xfce و gnome به وضوح احساس کنید.
مثال ساده‌اش در تماشای فیلم با کیفیت معمولی و یا Full HD می باشد. آیا رنگبندی ها و وضوح تصویر یکسان می باشد؟
(نمی‌دانم به این موضوع ربطی دارد یا نه، خیلی وقت پیش موضوعی در رابطه با نوعی موتور یا موتور گرافیکی یا چیزی در همین مایه‌ها خوانده بودم، که به توزیع اضافه می شود.)

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Debian + Mate
« پاسخ #3 : 26 شهریور 1400، 09:14 ب‌ظ »
با سلام،

اگر منظورتون میزکار هر توزیعه، هر توزیعی میاد و روی میزکار پیش فرض تغییراتی ایجاد میکنن که باعث ایجاد زیبایی یا زشتی نسبت به حالت پیش فرض میزکار میشه. (اینکه زشته یا زیبا به سلیقتون بستگی داره)

فکر کنم در این مورد درست فرموده بودید.
در این مورد خیلی تحقیق و امتحان کردم ، در نهایت به این نتیجه رسیدم که تفاوتها در این زمینه در واژه‌ای بنام هنر خلاصه می شود.
بکارگیری طیف متفاوت از رنگها و چیدمان و ابعاد و ... باعث ایجاد نوعی از هارمونی و زیبایی می‌شود که در جایگاه هنر می‌توان  آنرا شناخت.

با تشکر فراوان از آقای mobin1387 .

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : زیبایی توزیع ها (حل شد)
« پاسخ #4 : 27 شهریور 1400، 10:42 ق‌ظ »
با سلام،

فکر کنم در این مورد درست فرموده بودید.
در این مورد خیلی تحقیق و امتحان کردم ، در نهایت به این نتیجه رسیدم که تفاوتها در این زمینه در واژه‌ای بنام هنر خلاصه می شود.
بکارگیری طیف متفاوت از رنگها و چیدمان و ابعاد و ... باعث ایجاد نوعی از هارمونی و زیبایی می‌شود که در جایگاه هنر می‌توان  آنرا شناخت.

با تشکر فراوان از آقای mobin1387 .

البته میزکار های سیستم عامل گنو/لینوکس قابلیت شخصی سازی بسیار بالایی دارند شما خودتون می تونید بسیار اون ها رو زیبا کنید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com