انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سیستم جدید و مشکلات نصب مجدد اوبونتو  (دفعات بازدید: 1648 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین electrical ali

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 88
  • !Have a giggity day
پاسخ : سیستم جدید و مشکلات نصب مجدد اوبونتو
« پاسخ #15 : 31 شهریور 1400، 10:18 ق‌ظ »
سلام
چجوری متوجه بشم مشکل سخت افزاری هست یا نه؟
بله گرافیک انویدیا هستش
احتمال داره مشکل از هارد باشه که زمان بوت بیشتر شده. ولی نمی‌دونم چرا زمان بوت ویندوز که روی ssd هست هم کم شده. با smartctl ببینید که هارد و ssd سالم هستند یا نه. خودم درست نمی‌دونم چجوری باید باهاش کار کرد.

درباره درایور‌های انحصاری انویدیا هم فکر کنم نصبشون کردید چون سرویس nvidia-persistenced.service توی خروجی systemd-anlaze blame هست. ولی با این حال دستور زیر رو امتحان کنید، شاید نسخه‌های جدید درایور‌های انحصاری انویدیا وجود داشته باشه و  با نصب اونها، مشکل رو حل کنه.
sudo ubuntu-drivers autoinstall
غیرفعال کردن plymouth هم فکر نکنم مشکلی رو حل کنه.
plymounth به این دلیل زمان زیادی رو برای اجرا گرفته چون تقریبا از همون اول که کرنل لود میشه تا زمانی که مدیر صفحه نمایش (display manager) شروع به کار می‌کنه، فعال هست و داره اون انیمیشن موقع بوت رو نشون میده. ولی اگه باز هم اون رو نمی‌خواهید، بسته plymouth رو پاک کنید.
sudo apt remove --auto-remove plymouthاگه می‌خواهید بعدا اون رو دوباره نصب کنید، بهتره فایل‌های تنظیمات اون رو نگه دارید، اگه می‌خواهید فایل‌های تنظیمات هم پاک بشه، توی دستور بالا، purge رو جایگزین remove کنید.

برداشتن splash از پارامتر‌های کرنل، اون رو غیرفعال نمی‌کنه. فقط نمایش داده نمیشه. اگه کلید esc یا یه کدوم از کلید‌های جهت‌نما بالا و پایین رو فشار بدید، می‌بینید که هنوز هستش ولی توی این حالت انیمیشن اون یکم فرق داره.

نمی‌دونم غیرفعال کردن سرویس plymouth-quit-wait.service چه اثری داره.
هارد رو قبلا چک کردم سالمه
پس در کل مشکل کارت گرافیکه :(

آفلاین AbOl

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 338
  • Debian
پاسخ : سیستم جدید و مشکلات نصب مجدد اوبونتو
« پاسخ #16 : 31 شهریور 1400، 11:39 ق‌ظ »
اگه از شر اسنپ خلاص نشدی مشکل ازونم میتونه باشه
برا من زوبونتو رو که نصب کردم تیک نرم افزارای انحصاری هم زدم که متاسفانه با اسنپ نصب میشن
و نتیجش
سی ثانیه زمان راه‌اندازی با ssd!
وقتی که اسنپ رو حذف کردم حدود پنج ثانیه طول میکشه بالا اومدن سیستم!
پ.ن :‌البته فقط راه‌انداز انحصاری انویدیا با اسنپ نصب میشه با اون تیک
welcome to freedom