انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حذف شدن فایل ها و پارتیشن های هارد بعد از نصب لینوکس (اوبونتو)  (دفعات بازدید: 888 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام
نقل‌قول
نرم افزار هایی است که می تونن برگردونن البته تا جایی که. من می دونم یک هارد دیگه نیاز دارید که از فعلی فضای بیشتری داشته باشه چون این نرم افزار ها تا چند سیکل قبل رو هم بر می گردونن و فایل هایی که قبلا حذف شده هم برمیگرده و ممکنه حتی چند روز هم‌ کارش طول بکشه
همینطور که دوستمون (مهرداد ;))بالا گفت باید یه هارد با ظرفیت بیشتر داشته باشید که فایلهای
بازیابی شده رو انتقال بدی داخلش.
درمورد مدت زمان خودم یه هارد ۲ ترابایت رو ۱ روز ۱۰ ساعت برگردوندم ](*,)
این تجربه شخصی من هست.بهتره هارد رو به یه سیستم با ویندوز وصل کنی و با یکی از برنامهای بازیابی
ویندوز این کار رو انجام بدی میتونی پارتیشن هارو برگردونی.
بخاطر نداشتن تجربه در گنو/لینوکس  در این موردفکر نمیکنم بتونی کاری از پیش ببری.

آفلاین Magical

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9
باسلام
نقل‌قول
نرم افزار هایی است که می تونن برگردونن البته تا جایی که. من می دونم یک هارد دیگه نیاز دارید که از فعلی فضای بیشتری داشته باشه چون این نرم افزار ها تا چند سیکل قبل رو هم بر می گردونن و فایل هایی که قبلا حذف شده هم برمیگرده و ممکنه حتی چند روز هم‌ کارش طول بکشه
همینطور که دوستمون (مهرداد ;))بالا گفت باید یه هارد با ظرفیت بیشتر داشته باشید که فایلهای
بازیابی شده رو انتقال بدی داخلش.
درمورد مدت زمان خودم یه هارد ۲ ترابایت رو ۱ روز ۱۰ ساعت برگردوندم ](*,)
این تجربه شخصی من هست.بهتره هارد رو به یه سیستم با ویندوز وصل کنی و با یکی از برنامهای بازیابی
ویندوز این کار رو انجام بدی میتونی پارتیشن هارو برگردونی.
بخاطر نداشتن تجربه در گنو/لینوکس  در این موردفکر نمیکنم بتونی کاری از پیش ببری.
یعنی الان بنده هارد 1 ترابایت دارم باید هارد 2 ترابایت گیر بیارم .
فکر میکنم با این تفاسیر بهتره بیخیال شم و مجدد دانلود کنم .

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
gparted برای این بود که بفهمیم همه پارتیشن‌ها پاک شده یا نه که الان فهمیدیم پاک شده.
برای اینکه اطلاعات رو برگردونید، لازم هست اونها رو یه جا ذخیره کنید. فضای موبایل، کارت‌های حافظه  فلش و فضای ابری (اگه می‌خواهید چیزی دانلود نکنید، این مورد مناسب نیست) جاهایی هست که شما می‌تونید اون اطلاعات رو ذخیره کنید ولی تا جایی که می‌دونم، testdisk به یه فضای پیوسته برای ذخیره اطلاعات بازیابی شده نیاز داره. راه‌هایی وجود داره که از فضا‌های جدا یه فضای پیوسته ساخت (مثل lvm یا btrfs) اما از اونجایی که شما تازه‌کار هستید، ساختن این فضای پیوسته یه مشکل برای شما حساب میشه.

چون که تجربه و دانش کافی درباره کار با این نرم‌افزار‌ها ندارید، بهتره که هارد رو به یه کامپیوتر ویندوزی دیگه که فضایِ خالیِ کافی داره متصل کنید و اونجا عملیات بازیابی رو انجام بدید. نرم‌افزار easeus data recovery wizard برای اینکار هست. نرم‌افزار‌های دیگه هم هستند، با جست‌و‌جو می‌تونید اونها رو پیدا کنید. شاید بهتر باشه

ممکن هست همه اطلاعات شما بازیابی نشن؛ از اونجایی که پارتیشن‌ها پاک شدن و پارتیشن‌های جدید ساخته شده و اطلاعات توی اون پارتیشن‌ها نوشته شده، به احتمال خیلی زیاد، قسمتی از اطلاعات رو از دست دادید. اگه می‌خواهید اون اطلاعات پاک شده رو بازیابی کنید، اصلا چیزی روی هارد ننویسید. بوت کردن اون اوبونتو که نصب شده باعث میشه اطلاعاتی روی هارد نوشته بشه. (گزارش‌ها و فایل‌های موقتی که اوبونتو درست می‌کنه)

لازم نیست هارد ۲ ترابایتی پیدا کنید. یه جایی لازم دارید تا به اندازه فایل‌های پاک شده، جا داشته باشه که اونها رو ذخیره کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام
نقل‌قول
نرم‌افزار easeus data recovery wizard برای اینکار هست. نرم‌افزار‌های دیگه هم هستند، با جست‌و‌جو می‌تونید اونها رو پیدا کنید. شاید بهتر باشه
پیشنهاد من برنامه iCare Data Recovery کار باهاش راحته.پارتیشن های حذف شده هم بر میگردونه.
قابلیت انتخاب فایلهای برای بازیابی هم داره.

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
این نرم افزارهای ریکاوری بعضیاشون موقع دانلود زده رایگان ، ولی وقتی اطلاعات رو بازیابی میکنه ازت رمز میخاد ، میگه باید خرید کنی تا اطلاعات رو بهت بدیم وگرنه کنسل میکنه .
فک کنم یکیش همین data recavery wizard باشه .
اطلاعات مهم رو همیشه تو یه فلش یا حافظه ی خارجی نگه دارید که دیگه نگران اینجور مسائل نباشید .

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
با توجه به مطالبی که قبلا خوندم این نرم افزار ها اطلاعات قدیمی که مال قبلا بوده رو هم که پاک شدن بر می گردونه برای همین گفتم که مثلا اطلاعات شما اگه ۶۰۰ گیگا بایت  بوده باید هاردی که باید اطلاعات بره روش باید بیشتر باشه تا جایی که من می دونم

البته اطلاعاتتون خیلی مهم هستند ؟ اگه نه فکر می کنم ارزشش رو نداشته باشه  ???
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین \SmHk/

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 318
  • کاربر کوبونتو بودم
می‌تونید فقط اطلاعات مهم را نجات بدهید