انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: همه چیز در مورد Ansible  (دفعات بازدید: 626 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین H4dad

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
همه چیز در مورد Ansible
« : 23 آبان 1400، 09:42 ق‌ظ »
سلام دوستان
امیدوارم حالتون خوب باشه :) چند وقت هست دارم در مورد Ansible مطالعه می کنم گفتم شاید بد نباشه با شما هم به اشتراک بزارم و از دوستان خواهش کنم تا اگر توی این زمینه تخصصی دارن کمک کنن تا بقیه دوستان هم استفاده کنن، دو تا لینک زیر نحوه نصب و راه اندازی Ansible در Oracle Linux هست، البته درستش این هست یک مقدار قبلش توضیح بدم اصلا Ansible چی هست، واقعیتش بهترین تعریف براش میتونه این باشه (برای Automation یک سری از کارا این ابزار درست شده مثلا 50 تا سرور دارید که می خواین بهشون ntp تخصیص بدید با این ابزار به راحتی می تونید تو کمترین زمان ممکن اینکار رو انجام بدید) اگر اشتباه نکنم Ansible از Python3 استفاده می کنه
https://community.oracle.com/tech/apps-infra/discussion/4417746/how-to-use-ansible-with-oracle-linux-and-oracle-cloud-infrastructure-oci

https://martincarstenbach.wordpress.com/2018/12/07/installing-ansible-on-oracle-linux-7-for-test-and-development-use/
یک تعریف بهتر از ویکی پدیا:
Ansible is an open-source software provisioning, configuration management, and application-deployment tool enabling infrastructure as code.[2] It runs on many Unix-like systems, and can configure both Unix-like systems as well as Microsoft Windows. It includes its own declarative language to describe system configuration. Ansible was written by Michael DeHaan and acquired by Red Hat in 2015. Ansible is agentless, temporarily connecting remotely via SSH or Windows Remote Management (allowing remote PowerShell execution) to do its tasks.
یکی از خوبی های انسیبل agentless بودن اش هست،حالا در اولین فرصت در خصوص Yaml فایل ها و Playbook ها صحبت می کنم.
لینک زیر هم میتونه دید بیشتری بهتون بده:
https://virgool.io/@ordidaad/%D8%A7%DB%8C%D9%86-ansible-%DA%A9%D9%87-%D9%85%DB%8C-%DA%AF%D9%86-%DA%86%DB%8C%D9%87-orvwdetlgkmb
موفق باشید
« آخرین ویرایش: 23 آبان 1400، 09:49 ق‌ظ توسط H4dad »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : همه چیز در مورد Ansible
« پاسخ #1 : 23 آبان 1400، 10:18 ق‌ظ »
حالا چرا تو انجمن فدورا؟ :D
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین H4dad

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 23 آبان 1400، 10:34 ق‌ظ »
اتفاقا موقعی که داشتم پست رو ارسال می کردم خیلی دقت کردم جای درستی بزارم :) یک سرچ هم تو انجمن کردم دیدم اینجا نوشته ردهت/فدورا اگه جای بدی گذاشتم بگید تا تغییر بدم جاش رو :)

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #3 : 23 آبان 1400، 10:41 ق‌ظ »
می‌تونید اینجا رو هم ببینید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 23 آبان 1400، 11:09 ق‌ظ »
منتقلش کردم به شبکه و سرویس‌دهنده‌ها
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین H4dad

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 23 آبان 1400، 01:01 ب‌ظ »
ممنون، لطف کردید :)