انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: متصل کردن ftps در پوشه( با جایگزین مناسب حال، حل شد)  (دفعات بازدید: 444 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
سلام من با گوشی  یه سرور ftp میسازم با کمک برنامه WIFI FTP Server وبا دستور curlftpfs  که تارنما جنتو مثلا گفته اینطور میشه curlftpfs ftp://server/catalog/ ./ftp/ -o user=username:password,utf8
خب این مشکلی نیست وصل میشم ولی وقتی از ftps سرور استفاده میکنم نمیتونم وصل بشم دستور های مختلفی زدم ولی نتونسم وصل کنم و اینکه با مدیریت فایل اگه اشتباه نکنم گنوم، میزنم یه چیزی شبیه ارور میده ولی یه گزینه یس و نو داره که با زدن یس وصل میشه بدون مشکل، ولی من میخوام این روش دستی هم بشه و حتما نیاز به اون مدیریت فایل نباشه و اینکه اون بازم در یه آدرس مجازی(شایدم اسمی دیگه داره) چیز های گوشیم میاره که اینطوری اجرای اون فایل ها دارای مشکل میشه و حتما باید کپی کنم.. ولی من میخوام در هر مسیری(پوشه) ای خواستم بتونم سوارش کنم اینطوری هم راحت ترم هم میتونم اجرا کنم هرچیزی بدون کپی کردن
ممنون میشم راهنمایی کنید و یکم شرح بدید(:
« آخرین ویرایش: 22 آذر 1400، 06:12 ب‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : متصل کردن ftps در پوشه
« پاسخ #1 : 22 آذر 1400، 02:11 ب‌ظ »
شیوه‌نامهٔ FTP منقضی شده و بهتره ازش استفاده نکنید. می‌تونید برای انتقال پرونده از ssh استفاده کنید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
پاسخ : متصل کردن ftps در پوشه
« پاسخ #2 : 22 آذر 1400، 06:11 ب‌ظ »
اولاش فکر میکردم منم قدیمی ولی با وجود حرف های زیاد درموردش تازه پیشنهادش هم میکردم(: ، خیلی ممنون و موفق شدم با ssh وصل بشم که بنظر خود ssh رمزگذاری میکنه و نیاز به دردسر جدید نیست و وصل شد با کمک یه نرم افزار در گوشی و https://wiki.gentoo.org/wiki/SSHFS
این مطلب در تارنما جنتو خیلی از شمام ممنونم این پیشنهاد کردید اصلا تا الان فکر میکردم ssh‌ برای انتقال داده به این صورت نیست!

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
اگه برای انتقال پرونده از گوشی به کامپیوترت از این برنامه‌ها استفاده می‌کنی(یا برعکس)، روش‌های راحت‌تر و بهتری هم هست:
kdeconnet, GSConnect
MaterialFiles
mtp
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
بیشتر دنبال یه چیز خام بودم، ولی شاید امتحانش کردم، سپاسگزارم
MaterialFiles
این بنظر کاربردی نصبش میکنم ممنون :)

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
سلام ببخشید نمیدونم باید موضوع دیگه ای ایجاد میکردم یا نه، میشه چند نمونه از برنامه هایی که میشه با کمک ssh انتقال فایل داد به راحتی(گرافیکی) معرفی کنید؟ MaterialFiles نصب کردم متاسفانه فقط ftp سرور داره و ssh اینارو فقط میتونه بهش وصل بشه.. البته نمیدونم شاید اسم درستش نرم افزاری که sftp سرور درست کنه، خودم در اول یه نرم افزار پیدا کردم که خوب و راحت بود مکان پوشه میدادی و همه تنظیمات سر راست بود و بعدش استارت میزدی و ساخته میشد بعدش هم با یه نوشته کوچک در جنتو که گذاشتم وصل میشدم بهش که آدرسش گذاشتم قبل تر، ولی که الان فهمیدم بلکه نرم افزار آزاد نیست حتی پولی هم هست ولی خب فروشگاه های ایرانی چیزی ننوشته بودن، و نرم افزار خوب و آزادی در اندروید پیدا نکردم دیگه(رایگان که خوب کار کنه هم پیدا نکردم چه برسه نرم افزار آزاد!)

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
سلام ببخشید نمیدونم باید موضوع دیگه ای ایجاد میکردم یا نه، میشه چند نمونه از برنامه هایی که میشه با کمک ssh انتقال فایل داد به راحتی(گرافیکی) معرفی کنید؟
SSHelper
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
سلام ببخشید نمیدونم باید موضوع دیگه ای ایجاد میکردم یا نه، میشه چند نمونه از برنامه هایی که میشه با کمک ssh انتقال فایل داد به راحتی(گرافیکی) معرفی کنید؟

خود مدیرپروندهٔ پیش‌گزیدهٔ اوبونتو این کار رو می‌کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن