انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: بسیار کند بودن فرایند نصب به صورت غیر طبیعی  (دفعات بازدید: 371 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حمید ۶۷

• Full Member
  • *
  • ارسال: 221
    • تفکرات فیزیکی و فلسفی
سلام.
دو تا ایزوی اوبونتو ۲۰۲۲ گرفتم نصب کنم و هر دو هم یک اشکال مشترک ایجاد کردند. در مرحله بعد از آدرس دهی نقطه اتصال ریشه و هوم و روت هستم انگار سیستم خوابش برده هر یک ساعت داخل ترمینال نصب یه خط از عملیات را جلو می رود. الان حدود هفت ساعته در نصب انجام می دهد معلوم هم نیست تا چه موقع ادامه پیدا کنه.
سیستم مشخصات سیستم
هارد اس اس دی ۱۲۰
هارد ۲ ترا
سی پیو i5 نسل ۶
رم ۸
خداوندا تو من و ملت بزرگم را آزاد آفریدی، تو خود راهنمای آزادگانی و ما آزادگی را به بهای شکم نفروشیم و منتظر نور هدایت شکافنده‌ی تو می‌مانیم

آفلاین حمید ۶۷

• Full Member
  • *
    • تفکرات فیزیکی و فلسفی
تصویر آخرین خط از نصاب را ضمیمه می کنم
خداوندا تو من و ملت بزرگم را آزاد آفریدی، تو خود راهنمای آزادگانی و ما آزادگی را به بهای شکم نفروشیم و منتظر نور هدایت شکافنده‌ی تو می‌مانیم

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2615
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
والا من در اینترنت رفتم و دیدم که کسی تاحالا به این مشکل شما ( به این حد!) بر نخورده.
گفتید که در هنگام نصب بروزرسانی هم کنه؟ اگه بله پس اینترنت را قطع کنید و از اول بدون بروزرسانی در هنگام نصب،  نصب کنید ببینید سرعت چطوره
« آخرین ویرایش: 28 اسفند 1401، 10:00 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین حمید ۶۷

• Full Member
  • *
    • تفکرات فیزیکی و فلسفی
سلام.
نه حواسم بود که گزینه نصب از اینترنت را نزنم.
اگر امکان کپی کردن از خط فرمان نصاب بود کپی می گرفتم می گذاشتم اینجا

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2615
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
شایدم ایزو خرابه. اونو یک بار لایو بالا بیارید و ببینید  که درسته یا نه. ( خلاصه که این نصبو غیر فعال کنید، معلومه یجایه کارش بیخ داره ، اونم حسابی!)
اگه ویندوز دارید  fast boot (منظور بوت امن نیست) اونو غیر فعال کرديد؟ سیکور بوتم غیر فعال باشه. ( هرچند اگه فعال بود اصلا فلش بوت نمی‌شد ولی یه چک کنید)
« آخرین ویرایش: 28 اسفند 1401، 10:22 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19710
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
شاید هم مشکل از نصاب ubiquity باشه. من بودم نصب با debootstrap رو هم می‌آزمودم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین حمید ۶۷

• Full Member
  • *
    • تفکرات فیزیکی و فلسفی
شایدم ایزو خرابه. اونو یک بار لایو بالا بیارید و ببینید  که درسته یا نه. ( خلاصه که این نصبو غیر فعال کنید، معلومه یجایه کارش بیخ داره ، اونم حسابی!)
اگه ویندوز دارید  fast boot (منظور بوت امن نیست) اونو غیر فعال کرديد؟ سیکور بوتم غیر فعال باشه. ( هرچند اگه فعال بود اصلا فلش بوت نمی‌شد ولی یه چک کنید)

آره دیگه حوصله ام سر رفته.

آفلاین حمید ۶۷

• Full Member
  • *
    • تفکرات فیزیکی و فلسفی
شاید هم مشکل از نصاب ubiquity باشه. من بودم نصب با debootstrap رو هم می‌آزمودم.

سلام . ممنون
یه بار دیگه با یه توزیع دیگه امتحان می کنم اگر نشد می روم سراغ همین گزینه

آفلاین حمید ۶۷

• Full Member
  • *
    • تفکرات فیزیکی و فلسفی
سلام.
آقا دوباره نصب را تکرار کردم. بعد از مرحله نقطه اتصال‌ها پیغام می دهد که پارتیشن efi را نمی شناسه.
ظاهرا دفعات قبل هم همین پیغام را می داده.

در مرحله نقطه اتصال یه درایو ۵۰۰ مگی برای efisystem partition گذاشتم. الان نمی دونم این پیغام را برای چی می دهد

آفلاین حمید ۶۷

• Full Member
  • *
    • تفکرات فیزیکی و فلسفی
پاسخ : بسیار کند بودن فرایند نصب به صورت غیر طبیعی
« پاسخ #9 : 01 فروردین 1402، 09:16 ق‌ظ »
چرا فقط برای من پیغام می دهد که یه پارتیشن برای efi درست کن. بعد از درست کردن این پارتیشن هم که اصلا نمی تواند مونتش کند.