انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب ویندوز در virt-manager (حل شد)  (دفعات بازدید: 384 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 767
  • Linux Mint
نصب ویندوز در virt-manager (حل شد)
« : 06 دی 1400، 11:40 ق‌ظ »
با سلام

می خواستم بر روی virt-manager ویندوز نصب کنم ولی با مشکل مواجه شده ام. الان خیلی لازم دارم نصبش کنم.دوست هم ندارم بعنوان سیستم اصلی در سیستمم داشته باشم و سیستمم دوال بوت شود .از دو روش پایین رفتم ولی در یک جاهایی دیگر بلد نیستم چکار بکنم:

روش اول:
۱- در عکس های ۱ و ۲ ، خواستم از سی دی xp که در سی دی رامم گذاشته ام استفاده کنم که در یک جایی گیر کرده ام و نمی دانم چی را بزنم.
مثلا فایل های autorun.exe و یا SETUP.EXE را از قسمت Browse Local  انتخاب می کنم ولی با اینها بوت نمی شود. نمی دانم در اینجا چکار بکنم.

روش دوم:
۲- در عکس های ۳ و ۴ و ۵ هم ایزو سی دی را از سی دی گرفتم و دیگر از سی دی رام استفاده نمی کنم و مراحل نصب به جلو می رود ولی لازم است که در مراحل نصب سیستم چندبار  reboot بشود ولی بعد از reboot شدن سیستم  ، بنظرم دیگر سیستم نمی فهمد که فایل iso کجاست وگیر می کند.
« آخرین ویرایش: 06 دی 1400، 03:29 ب‌ظ توسط norouzi90 »

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
پاسخ : نصب ویندوز در virt-manager
« پاسخ #1 : 06 دی 1400، 12:06 ب‌ظ »
 .
« آخرین ویرایش: 06 دی 1400، 12:12 ب‌ظ توسط behDev »
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Linux Mint
« پاسخ #2 : 06 دی 1400، 03:14 ب‌ظ »

روش اول:
۱- در عکس های ۱ و ۲ ، خواستم از سی دی xp که در سی دی رامم گذاشته ام استفاده کنم که در یک جایی گیر کرده ام و نمی دانم چی را بزنم.
مثلا فایل های autorun.exe و یا SETUP.EXE را از قسمت Browse Local  انتخاب می کنم ولی با اینها بوت نمی شود. نمی دانم در اینجا چکار بکنم.
در پنجره New VM ، در قسمت:
choose ISO or CDROM install media:
نبایستی از دکمه ...Browse استفاده می کردم و بجایش بایستی از پنجره کرکره ای استفاده می کردم.

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Linux Mint
« پاسخ #3 : 06 دی 1400، 03:27 ب‌ظ »
روش دوم:
۲- در عکس های ۳ و ۴ و ۵ هم ایزو سی دی را از سی دی گرفتم و دیگر از سی دی رام استفاده نمی کنم و مراحل نصب به جلو می رود ولی لازم است که در مراحل نصب سیستم چندبار  reboot بشود ولی بعد از reboot شدن سیستم  ، بنظرم دیگر سیستم نمی فهمد که فایل iso کجاست وگیر می کند.

کافیست در مسیری که در تصاویر در پایین نشان داده ام با توجه به نوع نصبتان اعم از سی دی یا ایزو موجود در سیستمتان در این مسیر آنرا به برنامه معرفی بفرمایید.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : نصب ویندوز در virt-manager (حل شد)
« پاسخ #4 : 06 دی 1400، 08:24 ب‌ظ »
روش اول:
مثلا فایل های autorun.exe و یا SETUP.EXE را از قسمت Browse Local  انتخاب می کنم ولی با اینها بوت نمی شود. نمی دانم در اینجا چکار بکنم
نباید cd رو سوار کنید و فایل‌های داخل اون رو به ماشین‌مجازی معرفی کنید. باید مستقیما خود cdrom رو معرفی کنید. معمولا cdrom با اسم sr0، توی /dev/ نمایش داده میشه

روش دوم:
وقتی که یه ماشین‌مجازی توی virt-manager ایجاد می‌کنید، iso به عنوان به cd به ماشین‌مجازی متصل میشه و بعد از اولین راه‌اندازی مجددِ ماشین‌مجازی، virt-manager اون cd رو از ماشین‌مجازی جدا می‌کنه؛ به خاطر همین مشکلی که گفتید، پیش میاد.
راه حل این هست که یه cdrom مجازی، اضافه کنید و iso موردنظر رو توی اون قرار بدید. احتمالا توی boot options، باید تیک اون رو بزنید تا ماشین‌مجازی، بتونه بوتش کنه، ولی مطمئن نیستم این مرحله آخر نیاز باشه. فکر کنم این همین کاری باشه که شما انجام دادید.
« آخرین ویرایش: 06 دی 1400، 08:27 ب‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است