انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کدام توزیع لینوکس بهتره  (دفعات بازدید: 3679 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
پاسخ : کدام توزیع لینوکس بهتره
« پاسخ #30 : 08 دی 1400، 08:51 ق‌ظ »
در اصل Deb'-ee-en تلفظ صحیح هست.
احتمالا مرحوم بعد از کات کردن با دبرا، خواسته یان نباشه، ییِن بشه  ;D

آفلاین saeed65555555555555555

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 50
  • سعید
« پاسخ #31 : 10 دی 1400، 04:04 ب‌ظ »
همیشه منجارو رو به هر نوع کاربر و برای هر مدل کاربردی پیشنهاد می‌کنم. همه چیز حاضر و آماده‌س و از قبل تنظیم شده.
مدیریت و بروز کردن کرنل توسط ابزار گرافیکی خودش به سادگی انجام میشه. همچنین جست‌وجو و نصب درایورها.
بر پایه‌ی توزیع arch linuxـه و به همین علت بسیار پایدار و سریع و بی‌عیب و نقص کار می‌کنه و همواره به‌روزه.
توزیعی غلطانه. به این معنی که آپگریدهای نقطه به نقطه و بزرگ و برنامه‌ریزی شده نداره. بلکه هر زمان بسته‌های جدید آماده بشه، آپدیت میاد و با بروزرسانی‌های پیوسته سیستم به روز می‌مونه. تفاوتی که با آرچ داره اینه که شاخه‌ی پایدارش با مقداری تأخیر منتشر میشه و آزمایشات و رفع عیب‌های بیشتری رو می‌گذرونه. برای اینکه تجربه‌ای شبیه به آرچ داشته باشیم می‌تونیم به شاخه‌ی testing سوییچ کنیم. همچنین برای بازگشت به شاخه‌ی پایدار تنها لازمه یک خط دستور وارد کنیم و منتظر بمونیم تا نسخه‌ی بسته‌های شاخه‌ی پایدار، برسن به نسخه‌ی بسته‌های نصب شده روی سیستم. این موضوع، انعطاف‌پذیری توزیع رو نشون میده.

یک انتخاب دیگه بر اساس آرچ، توزیع Endeavor OSـه. این توزیه یک آرچ خالص به همراه دسکتاپ vanilla تحویل میده با کمترین شخصی‌سازی و دستکاری. برای کاربری مناسبه که آرچ رو ترجیح میده بدون اینکه بخواد برای فرایند نصب و configurationـش وقت صرف کنه.

تشکر 🌹

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #32 : 10 دی 1400، 06:07 ب‌ظ »
توزیع برای مصارف خانگی شایدم برنامه نویسی بعضی اوقات چی پیشنهاد می کنید؟ توی یک تاپیک دوستان گفتند اوبونتو بایوس ساپورت نمی کنه ولی من آخرین نسخه اوبونتو رو دارم و بایوس هم دارم.
از طرفی هر چی تو گوگل سرچ کردم هیچ جا نزده بود که اوبونتو بایوس ساپورت نمی کنه.
الان موندم بین مانجارو گنوم و اوبونتو.
مانجارو بایوس پشتیبانی می کنه؟
فکر می کنم پشتیبانی کنه چون یک بار اومدم نصب کنم پیغام داد می خوای gpt رو روی بایوس داشته باشی.
نسخه kde مانجارو رو دارم ولی لگ ها رو اعصابه
من یک مدت آرچ داشتم روی اون حتی با گنوم هم لگ داشت.
ولی توی اوبونتو لگ ندارم.
اوبونتو روی سیستم من کار می کنه ولی از این حرف دوستان نگرانم که یک وقت مجبور نشم پاک کنم دوباره توزیع نصب کنم اگر قراره مشکلی پیش بیاد از همین الان توزیع رو عوض کنم.

لطفاً توزیع هایی مثل دبیان رو پیشنهاد نکنید توزیعی می خوام که ابزار های مورد نیاز داشته باشه و هر دفعه نصب نشن الکی. آپدیت و نصب نرم افزار گرافیکی انجام بشه هر چند من خودم همیشه با ترمینال کار می کنم ولی دوست دارم گرافیکی هم سیستمم داشته باشه (مثلا به یکی داری میگی لینوکس از ویندوز بهتره نگه این چیه که حتی آپدیتش هم باید کد بزنی)
خداحافظ لینوکس!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #33 : 10 دی 1400، 08:40 ب‌ظ »
مانجارو گنوم رو به صورت زنده بررسی کنید و اگه دیدید لگ ندارید، می‌تونید از همون استفاده کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #34 : 13 دی 1400، 11:51 ق‌ظ »
البته لگ توی زنده ممکنه که بعد نصب حل بشه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com