انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بازیابی نسخه قبل از تغییر یک فایل تکست  (دفعات بازدید: 406 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
حواسم نبود با دستور زیر محتوای یک فایل تکست که خیلی برام مهم بود رو زدم پاک کردم ...
> ~/text.txt
چجوری میتونم نوشته های توش رو برگردونم ؟ راهی هست ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
حواسم نبود با دستور زیر محتوای یک فایل تکست که خیلی برام مهم بود رو زدم پاک کردم ...
> ~/text.txt
درباره بازگردانی اطلاعی ندارم اما یک توصیه بسیار مهم برای شما دارم:

در هنگام استفاده از این علامت ها در خط فرمان بسیار محتاط باشید:
> < >> <<

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
> ~/text.txt
پشتیبان که نداشتید، درسته؟
اون فایل روی چه جایی ذخیره شده بود؟ نوع فایل‌سیستم و کلا هر اطلاعاتی که فکر می‌کنید ربط داشته باشه رو بگید.
هیچ چیزی رو توی اون فایل‌سیستم ننویسید چون ممکنه روی فایل قبلی نوشته بشه و کلا نتونید بازیابیش کنید. ولی فکر نکنم بشه اون رو برگردوند چون فکر کنم روی اطلاعات قبلی چیز نوشته شده.
با ابزار‌های testdisk و photorec  میشه کار‌های مربوط به بازیابب رو انجام داد، ولی موفقیت توی بازیابی، خیلی بستگی به شرایط داره.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
یک‌ سوال با ترمینال که چیزی پاک بشه توی ستل زباله نمیره که ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• *
تا جایی که می‌دونم نه.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
در هنگام استفاده از این علامت ها در خط فرمان بسیار محتاط باشید:
بله متوجهم ، اسم فایل رو موقع استفاده اشتباه دادم متاسفانه !
نقل‌قول
پشتیبان که نداشتید، درسته؟
توی گوگل درایو یک نسخه قدیمی ازش داشتم اما از اونجاعم قبلا خود فایلو پاکش کردم ! بازیابی داره گوگل درایو ؟
نقل‌قول
اون فایل روی چه جایی ذخیره شده بود؟ نوع فایل‌سیستم و کلا هر اطلاعاتی که فکر می‌کنید ربط داشته باشه رو بگید.
توی پارتیشن خونه ، فایل سیستم xfs ، یک فایل با فرمت txt هست که الان خالیه ، محتوای توشو اشتباها پاک کردم !
نقل‌قول
هیچ چیزی رو توی اون فایل‌سیستم ننویسید چون ممکنه روی فایل قبلی نوشته بشه و کلا نتونید بازیابیش کنید.
امیدوارم روی اون نوشته نشده باشه چون یادم نمیاد چیزی نوشتم توی اون فایل سیستم یا ن ...
نقل‌قول
ولی فکر نکنم بشه اون رو برگردوند چون فکر کنم روی اطلاعات قبلی چیز نوشته شده.
ریدایرکت ها رونوشت میکنن یعنی ؟ لعنت بهش
نقل‌قول
با ابزار‌های testdisk و photorec  میشه کار‌های مربوط به بازیابب رو انجام داد، ولی موفقیت توی بازیابی، خیلی بستگی به شرایط داره.
ممنون میشم کمکم کنین که چیکار کنم
آرچ و گنوم!

آفلاین Dragon-

• *
فکر نکنم بتونید فایلی که از گوگل درایو پاک شده رو بازیابی کنید.
فکر می‌کنم ریدایرکت‌ها، رونوشت می‌کنند. ولی شاید با توجه به ساختار و نحوه کارکرد فایل‌سیستم، واقعا رونوشت نشده باشن، یا اینکه یه کپی از اون فایل، یه جای دیگه از فایل‌سیستم وجود داشته باشه. مطمئن نیستم.

برای استفاده از testdisk، اول اون رو نصب کنید.
sudo apt install testdisk
الان توی یه پارتیشن یا هر چیزی که از اولی جدا هست، یه دایرکتوری ایجاد کنید تا بتونید فایل‌های بازیابی شده رو اونجا بریزید.
testdisk رو با دسترسی روت اجرا کنید.
sudo testdisk
توی برنامه، create a new log file رو انتخاب کنید. توی صفحه بعدی، هاردی که اطلاعات پارتیشن داخل هست رو انتخاب کنید. حواستون باشه اگه اوبونتو دارید، تعدادی دستگاه مجازی loop، توی منوی انتخاب دستگاه ذخیره‌سازی، مشاهده می‌کنید.
با کلید‌های پایین و بالا، می‌تونید برید روی دستگاه ذخیره‌سازی مورد نظر. با کلید‌های چپ و راست می‌تونید توی اون گزینه‌های اون پایین، حرکت کنید.
وقتی با کلید‌های بالا و پایین، رفتید روی حافظه ذخیره‌سازی مورد نظر، باکلید‌های چپ و راست، برید روی proceed و انتخابش کنید.

توی منوی بعدی، باید پارتیشن‌تیبل رو انتخاب کنید. احتمالا خود برنامه، نوع رو خودکار تشخیص میده و نشانگر رو روی اون قرار میده، در اینصورت، کلید enter رو بزنید تا همون انتخاب بشه.
اگه درست انتخاب نشده بود، دستی انتخاب کنید.
برای gpt، گزینه EFI GPT رو انتخاب کنید. برای dos/mbr، فکر کنم باید Intel رو انتخاب کنید. در مورد آخری زیاد مطمئن نیستم.

توی منوی بعدی، گزینه advanced رو انتخاب کنید.
توی منوی بعدی، پارتیشن مورد نظر رو پیدا کنید، توی گزینه‌های پایین صفحه، برید و List رو انتخاب کنید. حالا برید داخل جایی که پارتیشن مورد نظر سوار شده و برید جایی که فایل داخلش قرار داشته.
اگه testdisk بتونه فایل قبلی رو پیدا کنه، باید به رنگ قرمز نمایش داده بشه. در اینصورت برید روی اون، کلید c (کوچک) رو فشار بدید، توی منوی بعدی، برید توی دایرکتوری که اول کار، برای ذخیره فایل‌های بازیابی شده، ساختید و کلید C (بزرگ) رو فشار بدید تا فایل اونجا بازیابی بشه.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
لعنت بهش !
آرچ و گنوم!

آفلاین Dragon-

• *